Menu

Mora I 8688 BX – Recenze, testy a srovnání

Velmi dobré Celkové hodnocení

S parním pečením v kategorii Indukční sporáky

Klady

  • Funkce Ecoclean
  • Možnost sloučení varných zón
  • Pečení s párou

Zápory

  • Chybí funkce Stop and Go
  • V některých ohledech průměrný
13 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Sporák Mora I 8688 BX, který jsme recenzovali v září 2023, na první pohled příliš nezaujme, pozitivně ani negativně. Jde o standardní model, který patří do úsporné energetické třídy A, stejně jako většina konkurence. Kapacita trouby 70 l je jedna z nejčastějších na trhu a bude vyhovovat hlavně rodinám, ale i nadšeným kulinářům. Příkon 10 500 W je potom naprosto dostačující pro efektivní provoz trouby i indukční desky.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Mora

Objem (l)

70

Příkon (W)

10 500

Energetická třída

A

Spotřeba na cyklus běžného pečení (kWh)

1,03

Spotřeba BP na litr (kWh)

0,015

Spotřeba na cyklus horkovzdušného pečení (kWh)

0,8

Spotřeba HP na litr (kWh)

0,014

Funkce varné desky

Varná deska disponuje všemi klasickými funkcemi – výkon si zesílíte pomocí Boosteru, s ovládáním vám pomůže displej a o vaše bezpečí se postará automatické vypínání a ukazatel zbytkového tepla. Nabídne i pokročilejší funkce, jako je technologie propojení varných zón. Postrádá pouze možnost pozastavení Stop and Go, ta ale nepatří ke standardní výbavě.

Parametr Tento produkt
Displej

Ano

Časovač

Ano

Dětská pojistka

Ano

Ukazatel zbytkového tepla

Ano

Automatické vypnutí

Ano

Booster

Ano

Stop and Go

Ne

Funkce trouby a rozměry

Další překvapení přichází při hodnocení funkcí trouby. Sporák potěší nejen pestrou nabídkou programů a systémem čištění EcoClean, oproti konkurenci vyniká především pečením s párou, které je skvělé na maso i pečivo a obvykle jej najdete u dražších modelů. Pozitivem jsou také teleskopické rošty a samozřejmě nechybí žádné obvyklé topné těleso. Trouba zvládá i plnohodnotné horkovzdušné pečení.

V tabulce níže najdete přesné rozměry spotřebiče, velikostně jde o zcela standardní model.

Parametr Tento produkt
Počet pečicích + doplňkových režimů trouby

11

Časovač

Ano

Ventilátor

Ano

Kruhové topné těleso

Ano

Gril

Ano

Rychlý ohřev

Ano

Systém čištění

Ecoclean

Osvětlení trouby

Ano

Teleskopické rošty

Ano

Výška (cm)

85

Šířka (cm)

50

Hloubka (cm)

59,4

Hmotnost (kg)

42

Klady a zápory

Sporák Mora zaujme především funkcí parního pečení, se kterou se v této kategorii nesetkáváme příliš často. Oceňujeme také čisticí režim EcoClean, možnost sloučení varných zón a teleskopické rošty. Negativ mnoho nenacházíme, sporák je spíše v některých ohledech průměrný. Postrádá například méně obvyklé funkce (Stop and Go) a na poli základních parametrů nijak nevyniká.

Porovnání s alternativami

Zajímavou alternativou v podobné cenové kategorii, a dokonce od stejného výrobce, může být sporák Mora I 878 AW. Tomu sice chybí pečení s párou, zaujme ale jinými funkcemi, například ohřevem talířů nebo katalýzou, která usnadňuje údržbu. Kapacitou a energetickou účinností se oba modely drží na podobné úrovni a také jejich funkce varné desky jsou víceméně stejné.

Naše hodnocení a závěr

Mora I 8688 BX je na první pohled poměrně standardní sporák s běžnou energetickou třídou, populární kapacitou 70 l a tradičním designem. Jeho největší kvality se ukrývají ve výbavě – zaujme totiž pečením s párou a možností sloučení varných zón. Navíc má teleskopické rošty a další užitečné funkce. V době hodnocení se řadil do střední cenové kategorie, což je, vzhledem k vybavení, stále velmi dobré. Pokud vás ale zajímají trochu jiné funkce, podívejte se třeba na recenzi sporáku Mora I 878 AW.

13 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Mora I 8688 BX | Hodnocení: Velmi dobré
Kateřina důkladně srovnává indukční sporáky především podle jejich funkcí. Ví, že výkon jednotlivých modelů je téměř stejný a umí vysvětlit, proč je vaření na indukci rychlé a komfortní. Poradí, které bezpečnostní funkce by měl sporák mít a zná rozdíl mezi volně stojícím a vestavěným indukčním sporákem. Dále se věnuje kategorii kuchyňských vařičů nebo sporáků na tuhá paliva.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Mora I 8688 BX

Mora I 8688 BX

13 000 Kč Orientační cena