Menu

Recenze a porovnání Mora I 878 AW

Doporučujeme Při nákupu v kategorii indukčních sporáků

Datum doporučení: Červenec 2019

  • Široká nabídka funkcí trouby
  • Výhodná cena
  • Nízká hmotnost
  • Lehce vyšší spotřeba energie
  • Chybí některé funkce varné desky
13 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Sporák s indukční deskou Mora patří k objemnějším modelům v na trhu, kapacita 70 l je vhodná pro čtyř a vícečlenné rodiny nebo vášnivé kuchaře. Příkon 10 400 W byl lehce nadprůměrný. Nad průměrem byla ovšem také spotřeba tohoto sporáku. Na cyklus běžného pečení tento model spotřebuje 1,03 kWh, na cyklus horkovzdušného pečení 0,89 kWh. Pokud vezmeme v potaz větší objem trouby a přepočteme spotřebu na litr, získáme 0,015 kWh při běžném pečení, což byla jedna z vyšších hodnot na trhu, a 0,013 kWh při horkovzdušném pečení, což byl tehdy lepší průměr. V porovnání s ostatními modely je tento sporák lehce energeticky náročnější, je ale třeba pamatovat na to, že stejně jako konkurenční modely, i tento patří do energetické třídy A a rozdíl ve spotřebě není nijak dramaticky vysoký.

Parametr Tento produkt
Výrobce Mora
Objem (l) 70
Příkon (W) 10 400
Energetická třída A
Spotřeba na cyklus běžného pečení (kWh) 1,03
Spotřeba BP na litr (kWh) 0,015
Spotřeba na cyklus horkovzdušného pečení (kWh) 0,89
Spotřeba HP na litr (kWh) 0,013

Funkce varné desky

Z funkcí, na které jsme se při výběru zaměřili, postrádá sporák Mora pouze dvě, a to automatické vypnutí a Stop and Go. I bez funkce automatického vypnutí se nemáte čeho bát, pokud desku zapnete a nedáte na ni žádné nádobí, nic se nestane. Jde ale o zbytečnou spotřebu energie. Desce nechybí displej ani časovač, které vám umožní naplánovat čas vaření. Ve výbavě má také dětskou pojistku a ukazatel zbytkového tepla, které ochrání vás i vaši rodinu. Součástí výbavy je také Booster, který umožňuje rychlé zvýšení výkonu plotýnky.

Parametr Tento produkt
Displej Ano
Časovač Ano
Dětská pojistka Ano
Ukazatel zbytkového tepla Ano
Automatické vypnutí Ne
Booster Ano
Stop and Go Ne

Funkce trouby a rozměry

Nejsilnější doménou tohoto sporáku je bezpochyby jeho výbava trouby. Tento model nabízí 11 pečicích programů, což byl v době psaní této recenze nadprůměrný počet. Můžete využít běžné pečení, gril a díky kruhovému topnému tělesu a ventilátoru i horkovzdušné pečení. Nechybí ani funkce rychlého ohřevu, která zkracuje dobu předehřívání trouby, a katalytické čištění, díky kterému je údržba trouby téměř bez námahy. Ve výbavě trouby jsou také teleskopické rošty, které umožní snazší a bezpečnější manipulaci s horkými plechy. Trouba samozřejmě nepostrádá ani vnitřní osvětlení a časovač. Díky šířce 50 cm se tento sporák řadí mezi užší modely. Výška a hloubka zůstává standardní, tedy 85 cm a 60 cm. Hmotnost 37 kg patří k nižším v našem srovnávacím testu a slibuje tak snadnou manipulaci se spotřebičem.

Parametr Tento produkt
Počet programů 11
Časovač Ano
Ventilátor Ano
Kruhové topné těleso Ano
Gril Ano
Rychlý ohřev Ano
Systém čištění Katalýza
Osvětlení trouby Ano
Teleskopické rošty Ano
Výška (cm) 85
Šířka (cm) 50
Hloubka (cm) 60
Hmotnost (kg) 37,1

Naše hodnocení a závěr

Silnou stránkou indukčního sporáku Mora I 878 AW je bezpochyby jeho nabídka funkcí trouby. Nabídka funkcí varné desky je o něco slabší, nenajdeme zde automatické vypnutí a funkci Stop and Go. V kategorii parametrů narazíme na lehce vyšší spotřebu, potěší ovšem výkon, který je stále ještě nadprůměrný. Objem trouby 70 l bude vyhovovat i vícečlenné rodině. Dá se tedy říct, že tento sporák nabízí velmi příjemný poměr ceny a kvality a pokud hledáte model za příznivou cenu, který ale stále nabízí slušný výkon a výběr funkcí, můžeme vám tento model doporučit.

Kdyby vás zajímala trouba s podobným objemem a lepšími parametry, za zvážení stojí například Electrolux EKI 6451AOX.

13 000 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv co vás zajímá a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Mora I 878 AW

Mora I 878 AW

13 000 Kč Orientační cena