Menu

Recenze a porovnání Electrolux EKI 6451AOX

Doporučujeme Při nákupu v kategorii indukčních sporáků

Datum doporučení: Červenec 2019

84,8 % Celkové hodnocení
  • Vysoký příkon
  • Nízká spotřeba
  • Funkce Stop and Go
  • Chybí některé funkce trouby
  • Žádný čisticí systém
  • Málo režimů pečení
16 600 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Sporák s indukční deskou od značky Electrolux zaujme zejména svou kapacitou a příkonem. Jeho příkon 10 900 W patřil v době vzniku recenze (červenec 2019) k nejvyšším hodnotám na trhu a nemusíte se tak bát pomalého zahřívání. Trouba s objemem 72 litrů zase bude vhodná pro větší rodiny nebo uživatele, kteří pečou pravidelně a ve větším množství. Energetická třída A naznačuje úspornost tohoto modelu, je třeba také zmínit, že v době psaní tohoto textu patřily do této energetické třídy prakticky všechny prodávané sporáky.

Spotřeba na cyklus běžného pečení tohoto sporáku je 0,95 kWh, spotřeba na cyklus horkovzdušného pečení 0,85 kWh. Pokud chceme srovnat spotřebu jednotlivých sporáků přesněji, musíme brát v potaz i jejich kapacitu a počítat tak spotřebu na litr objemu. Je totiž pochopitelné, že bude mít větší trouba větší spotřebu, přitom může být stále energeticky efektivní. Například v přepočtu na litr má tento model při běžném pečení spotřebu 0,013 kWh, při horkovzdušném 0,012 kWh. Obojí byly v době vzniku recenze poměrně nízké hodnoty.

Parametr Tento produkt
Výrobce Electrolux
Objem (l) 72
Příkon (W) 10 900
Energetická třída A
Spotřeba na cyklus běžného pečení (kWh) 0,95
Spotřeba BP na litr (kWh) 0,013
Spotřeba na cyklus horkovzdušného pečení (kWh) 0,85
Spotřeba HP na litr (kWh) 0,012

Funkce varné desky

V kategorii parametrů jsme hodnotili sporák Electrolux pozitivně, neméně pozitivně jej musíme ohodnotit i v kategorii funkcí varné desky. Displej a časovač vám umožní nastavit dobu vaření podle vašich potřeb. Dětská pojistka ochrání vás i vaši domácnost před neopatrným spuštěním desky, ukazatel zbytkového tepla zase signalizuje, které plotýnky není radno se dotýkat. Pokud na zapnutou desku delší dobu nepostavíte žádné nádobí, sama se vypne díky funkci automatického vypnutí. Když budete potřebovat proces vaření jen krátce pozastavit, můžete využít vlastnost Stop and Go. V neposlední řadě má deska také Booster na zvýšení výkonu, kdyby bylo potřeba vaření trochu popohnat.

Parametr Tento produkt
Displej Ano
Časovač Ano
Dětská pojistka Ano
Ukazatel zbytkového tepla Ano
Automatické vypnutí Ano
Booster Ano
Stop and Go Ano

Funkce trouby a rozměry

Na rozdíl od funkcí varné desky, u trouby už není výsledek tohoto sporáku zcela stoprocentní, stále si ale vede velice dobře. Mezi nedostatky patří nabídka pečicích režimů, kterých najdete u tohoto sporáku jen šest, což byl v době ohodnocování tohoto produktu nejnižší počet. Co se doplňkových funkcí týče, trouba zvládá šetrné rozmrazování s ventilátorem, nebo ji můžete nechat mírně rozehřát pouhým rozsvícením žárovky. Tuto funkci nejlépe využijete při přípravě kynutých těst, které bude mít v troubě příjemnou teplotu.

Sporák však postrádá užitečnou funkci rychlého ohřevu trouby a jakýkoliv systém čištění trouby. Na druhou stranu mu ale nechybí teleskopické rošty, které slouží k bezpečnější manipulaci s horkým plechem. Samozřejmě nechybí ani vnitřní osvětlení a časovač, bez těchto atributů už si dnes troubu neumíme ani představit. Co se týče pečení, dočkáte se, kromě běžného pečení, také pravého horkovzdušného pečení, a to díky kruhovému topnému tělesu a ventilátoru. Využít můžete také populární funkci grilu. Sporák nijak nepřekvapí svými rozměry, jde o klasickou kombinaci 85 cm výšky, 59,6 cm šířky a 60 cm hloubky. Hmotnost 47,3 také zhruba odpovídá tehdejšímu průměru.

Parametr Tento produkt
Počet pečicích + doplňkových režimů trouby 6 + 2
Časovač Ano
Ventilátor Ano
Kruhové topné těleso Ano
Gril Ano
Rychlý ohřev Ne
Systém čištění Ne
Osvětlení trouby Ano
Teleskopické rošty Ano
Výška (cm) 86,7
Šířka (cm) 59,6
Hloubka (cm) 60
Hmotnost (kg) 47,3

Naše hodnocení a závěr

Indukční sporák Electrolux EKI 6451AOX má svá drobná negativa v chybějících funkcích trouby a menší nabídce pečicích režimů. V kategorii základních parametrů si ale vede skvěle, patří mezi modely s nejvyšším příkonem i kapacitou a nejlepší energetickou efektivitou. Stejně dobrých výsledků dosáhl i v kategorii funkcí varné desky, ze kterých nepostrádá ani jednu. Pokud hledáte kvalitní sporák a oželíte některé funkce trouby, můžeme vám tento model doporučit.

Jestliže chcete obdobný model s o něco lepší výbavou, doporučujeme pročíst i další recenze, například sporáku Electrolux EKI 6771DOX.

16 600 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová, Iveta Polášková | Datum: | Produkt: Electrolux EKI 6451AOX | Hodnocení: 84,8 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Electrolux EKI 6451AOX

Electrolux EKI 6451AOX

16 600 Kč Orientační cena