Menu

Gorenje GEIT5C60WPG – Recenze, testy a srovnání

85,8 % Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Indukční sporáky

Klady

  • Objemná trouba
  • Propojené varné zóny
  • Katalytické samočištění
  • Vysoký příkon
  • Časovač s vypnutím

Zápory

  • Průměrná spotřeba
  • Nemá parní funkci
13 500 Kč Orientační cena

Elektrický sporák Gorenje GEIT5C60WPG zajistí díky indukční varné desce a vysokému příkonu velmi dobrou efektivitu a rychlé ohřátí. Přestože se jedná o menší spotřebič se šířkou 50 cm, nabídne poměrně prostornou troubu, a tak se hodí i do početnějších domácností.

Základní charakteristiky

Gorenje GEIT5C60WPG je elektrický sporák osazený indukční varnou deskou, která společně s vysokým příkonem v kuchyni zajistí velmi dobrou efektivitu a samozřejmě potěší rychlým ohřátím. Jedná se o výrobek s velmi dobrým poměrem ceny a výkonu, protože oplývá řadou funkcí, přitom nepatří k nejdražším. Jakožto každému modelu od značky Gorenje zde nechybí vylepšená zaoblená klenba stropu trouby, která v porovnání s konkurencí zajišťuje lepší cirkulaci vzduchu. Díky tomu vaše pokrmy už nebudou na jedné straně připálené a na druhé nedopečené.

Jako jeden z mála sporáků s indukcí nabídne možnost propojení varných zón, tudíž můžete na sporáku jídlo ohřívat i ve velkých nádobách nebo připravovat větší kusy potravin. Za výhodu desky zde považujeme dotykové ovládání s moderní senzorovou technologií, díky čemuž je celá horní plocha dokonale hladká a snadno se čistí. Nechybí zde samozřejmě zámek desky při vaření, který zabraňuje nechtěnému přenastavení.

Přestože jde o spotřebič s menší šířkou 50 cm, díky čemuž dobře zapadne i do méně prostorných kuchyní, nabídne úctyhodný objem v oblasti trouby. S jistotou tak můžeme říct, že se jedná o vhodný model do početné rodiny. V rámci funkcí trouby se můžete těšit na rychlé rozehřátí, které patří obecně k nejlepších (na 200 °C za cca 5 minut), a také na program rozmrazování. Výhodou trouby je také tiché dovírání, které levnějším modelům často chybí, a katalytické čištění, jež mnohdy nenajdete ani u dražších produktů.

Hlavní tabulka parametrů – indukční sporáky
Parametr Tento produkt
Výrobce

Gorenje

Typ desky

Indukční

Šířka (cm)

50

Energetická třída

A

Maximální příkon (kW)

10,5

Spotřeba el.energie (kWh)

1

Počet plotýnek

4

Objem trouby (l)

70

Samočištění trouby

Katalýza

Počet funkcí trouby

11

Ventilátor

Ano

Kruhové topné těleso

Ano

Displej

Ano

Způsob ovládání

Dotykové

Výška × hloubka (cm)

85 × 59,4

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

V době psaní této recenze (2023) se jedná o velmi dobře hodnocený produkt, díky čemuž se mimo jiné dostal i do našeho srovnání. Uživatelé jej obecně hodnotí kladně, o čemž svědčí i získané hodnocení 5 hvězdiček z celkem 5, které si sporák vysloužil na několik českých e-shopech. Uživatelé si přitom nejvíce chválí užitný objem trouby a potvrzují, že i když je sporák jen 50 cm široký, tak je trouba dostatečně veliká a dokonce větší než jejich předchozí 60cm sporák.

Pozitivně pak někteří hodnotí rychlost ohřátí a výkon indukční desky, stejně tak rychlé nahřátí trouby, kterým tento model vyniká. Negativní hodnocení jsme v době psaní recenze nezaznamenali.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Mezi největší přednosti tohoto sporáku patří pochopitelně osazení indukční deskou společně s příkonem spotřebiče. Díky této kombinaci je sporák velmi efektivní a zajistí rychlé ohřívání, díky čemuž se zkrátí doba vaření a tím i provozní náklady na elektřinu. Výhodou v rámci indukčních sporáků je zde možnost propojení varných zón, díky kterému deska umožňuje používat i velké hrnce nebo připravovat velké kusy potravin. Předností varné desky je pak i dotykové ovládání a zcela hladká plocha, která zajišťuje snadnou údržbu.

Spoustu výhod má tento model i v rámci trouby. Přestože se jedná o menší 50 cm široký model, nabídne trouba úctyhodný objem 70 litrů, což se řadí k nejvyšším hodnotám v našem srovnání. Výrobce zde totiž vsadil na inovativní konstrukční řešení a zvětšil vnitřek trouby tak, že lze plně využít její celou šířku. Nechybí zde program rozmrazování, AirFry pro pečení bez oleje či technologie MultiAir zajišťující optimální cirkulaci horkého vzduchu a dokonalé propečení pokrmů. Bohužel zde ale chybí parní funkce.

Porovnání s alternativami

Chcete-li sporák Gorenje GEIT5C60WPG porovnat s alternativami, pak si prohlédněte například model Electrolux LKI64020AX, který na trhu patří k nejprodávanějším. Rovněž je osazený indukční varnou deskou a nabízí dokonce o 0,4 kW vyšší příkon, tudíž lze očekávat nepatrně vyšší efektivitu. Na druhou stranu je ale o pár tisíc dražší a nenabízí možnost propojení varných zón ani samočisticí funkci, která v praxi nachází velmi dobré využití a ušetří spoustu práce při údržbě.

Zajímavým řešením je pak také model Electrolux LKI564202W, který lze naopak sehnat o pár set korun levněji. Sice rovněž nenabízí možnost propojení varných zón, avšak jeví se jako vhodné řešení v případě, že hledáte menší a méně objemný model. Potěší zejména seniory svým klasickým ovládáním skrze otočné knoflíky.

Závěrečné shrnutí

Elektrický sporák Gorenje GEIT5C60WPG zaujme ty uživatele, kteří hledají model s indukční varnou deskou a cílí přitom na dobře vybavený produkt za příznivou cenu. Indukce v kombinace se slušným příkonem zajišťuje velmi dobrou efektivitu a umožní rychlé ohřívání. Její hlavní výhodou je možnost propojení varných zón, které najdete spíše u dražší konkurence a které vám umožní na sporáku ohřívat jídlo ve velkých hrncích.

S ohledem na velký objem trouby tak můžeme říct, že se tento model hodí i do početné rodiny. Pro někoho pak může být výhodou menší šířka 50 cm, díky čemuž se tento sporák vejde i do méně prostorných kuchyní. Nechybí zde katalytické samočištění, jež vám usnadní údržbu, a samozřejmostí je pak bezpečnostní zámek varné desky, které zabrání nechtěné manipulaci.

13 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Gorenje GEIT5C60WPG | Hodnocení: 85,8 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva se v kuchyni pohybuje takřka denně, a tak se dobře vyzná v nejrůznějších spotřebičích a kuchyňském vybavení, mezi které bezpochyby patří také elektrické sporáky. Díky praktickým zkušenostem a načerpání informací z mnoha různých zdrojů vás zasvětí do aktuálních trendů na trhu a poradí, jak se lépe zorientovat v řadě parametrů při výběru. Její jméno najdete také u řady dalších témat z oblasti domácnosti či sportovního vybavení.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Gorenje GEIT5C60WPG

Gorenje GEIT5C60WPG

13 500 Kč Orientační cena