Menu

Recenze a test Mora C 7245 BS

83,2 % Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Sklokeramické sporáky

Klady

  • Trouba má 11 funkcí
  • Samočištění trouby
  • Ventilátor
  • Kruhové topné těleso

Zápory

  • Nižší příkon
  • Šířka pouze 50 cm
10 000 Kč Orientační cena

Elektrický sporák Mora C 7245 BS má klasickou sklokeramickou varnou desku. Na rozdíl od indukčních sporáků bude fungovat v kombinaci s jakýmkoliv nádobím. Na šířku má 50 centimetrů a na varné desce najdete standardní 4 varné zóny v různých velikostech. Sporák dosahuje maximálního příkonu 9 kW, což je sice slušná hodnota, na trhu však najdete spoustu sporáků s příkonem přes 10 kW. Nižší příkon předurčuje, že na rozehřátí trouby nebo plotýnek budete muset čekat delší dobu, v tomto případě by to ale neměla být žádná katastrofa. Podle informací od výrobce se trouba rozehřeje na 200 stupňů za 4,5 minuty.

Trouba má objem 70 litrů a můžete vybírat až z 11 různých režimů pečení, což je v této cenové kategorii sporáků nadprůměr. Nechybí zde ventilátor s kruhovým topným tělesem, což vám umožní péct několik pokrmů naráz, aniž by došlo ke smíchání pachů. Ke snadnější údržbě vám dopomůže samočisticí funkce. Jedná se o parní čištění, které sice patří k těm běžnějším, ale také méně účinnějším variantám. Na druhou stranu chválíme, že zde alespoň nějaká samočisticí funkce je, u spousty sporáků totiž chybí.

Hodnocení odborníků a ostatních uživatelů

Česká značka Mora má na trhu se spotřebiči dlouhodobou tradici a její sporáky patří k těm nejprodávanějším. Jelikož se jedná o rozšířenou značku, nebudete mít problém se sháněním případného servisu nebo náhradních dílů. Konkrétně tento model v době zařazení do srovnání (únor 2023) neměl zatím moc uživatelských recenzích. Případná nová hodnocení najdete na portálu Heureka.

Porovnání s alternativami

Mora C 7245 BS patří do střední cenové kategorie sklokeramických sporáků. Zároveň se jedná o spotřebič se zkrácenou šířkou 50 centimetrů. Stejně velký je například Beko FSE 57300 GX, ten vám ale nabídne ještě o něco nižší příkon, a navíc má méně funkcí pečení. Pokud máte v kuchyni dostatek místa, mohl by vás zaujmout i Electrolux LKR64020AX o šířce 60 centimetrů, se kterým si užijete více místa na vaření. Nabídne i větší objem trouby a vyšší příkon.

Hlavní výhody a nevýhody

Jednou z hlavních výhod sporáku Mora C 7245 BS je objemná trouba, 11 různých programů pečení a přítomnost kruhového topného tělesa a ventilátoru. Tímto se vyrovná i mnohem dražším modelům. Samotná varná deska je standardní, to stejné platí i o ostatních částech. Pro někoho může být výhodou i klasické ovládání, jiní by zase více ocenili dotykové, to už záleží na osobních preferencích. To stejné platí i pro rozměry, s širším sporákem budete mít méně místa na vaření, pokud ale šetříte v kuchyni každý centimetr, může být úzký spotřebič výhodou.

Závěr

Volně stojící sporák Mora C 7245 BS má sklokeramickou varnou desku, která je sice méně účinná než indukční modely, ale zase na ni můžete použít jakékoliv nádobí. Nabídne velký výběr pečicích funkcí a na svoji šířku 50 centimetrů má i dostatečně objemnou troubu. Hodí se do menších kuchyní, kde nezabere příliš místa, a navíc vám poskytne úložný prostor navíc, protože má ve spodní část praktickou zásuvku na plechy. Jeho příkon je lehce podprůměrný, stále se však jedná o dostatečnou hodnotu.

O něco vyšší příkon i více prostoru vám nabídne Electrolux LKR64020AX, dopředu se ale ujistěte, zda na širší sporák budete mít v kuchyni dostatek místa.

 

Parametr Tento produkt
Výrobce

Mora

Typ desky

Sklokeramická

Šířka (cm)

50

Energetická třída

A

Maximální příkon (kW)

9,1

Spotřeba el.energie (kWh)

0,98

Počet plotýnek

4

Objem trouby (l)

70

Samočištění trouby

Parní

Počet funkcí trouby

11

Ventilátor

Ano

Kruhové topné těleso

Ano

Displej

Ano

Způsob ovládání

Klasické

Výška × hloubka (cm)

85 × 60

10 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Mora C 7245 BS | Hodnocení: 83,2 %
Kamila Lorenzová
Redaktorka
Kamila studuje magisterský stupeň oboru mediálních a komunikačních studií na Masarykově univerzitě. Kromě psaní ji baví hlavně cestování a objevování nových míst a kultur. Vyžívá se v zimních sportech, focení a sledování módních trendů v mnoha odvětvích. Když zrovna není v práci, tráví nejraději čas s přáteli a rodinou.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Mora C 7245 BS

Mora C 7245 BS

10 000 Kč Orientační cena