Recenze GRE Square Wood - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test GRE Square Wood

Výborné Celkové hodnocení

Pro náročné v kategorii Solární sprchy

Klady

  • Luxusní vzhled díky imitaci dřeva
  • Objem vhodný pro sprchování více osob
  • Rychlý ohřev vody
  • Kohoutek na opláchnutí nohou
  • Možnost nastavit požadovanou teplotu

Zápory

  • Vysoká cena
  • Pro někoho krátká trubka hlavice
14 600 Kč Orientační cena

Solární sprchy jsou zařízení, která ohřívají vodu pouze za pomoci slunečních paprsků, což je výhodné. Některé produkty mají ryze praktické vlastnosti, existují ovšem i takové, které vypadají opravdu fantasticky. Mezi ně nepochybně patří GRE Square Wood, u níž ovšem budete muset počítat s vysokou cenou.

Základní charakteristiky

GRE Square Wood je solární sprcha s hliníkovým tělem, které je odolné proti mechanickému poškození i korozi a navíc zajišťuje kvalitní tepelnou vodivost. Díky tomu je přirozený ohřev vody opravdu rychlý. Objem 32 l sice není z nejvyšších (některé solární sprchy mají nádrž i o třetinu větší), přesto plně postačuje pro umytí většího množství lidí. Povrch sprchy má navíc lakování v dekoru dřeva, takže na zahradě bude vypadat opravdu fantasticky.

GRE Square Wood umožňuje jednoduchou instalaci, takže ji lze téměř ihned začít používat. Praktická je rovněž páková baterie, které dává praktickou možnost nastavit požadovanou teplotu, jež tedy může vyhovovat každému jedinci, který ji použije. Samozřejmostí je rovněž přítomnost kohoutku na opláchnutí nohou, jenž je aktuálně u kvalitních solárních sprch standardem. Jedná se tedy celkově o zařízení vhodné pro náročné uživatele.

Parametr Tento produkt
Materiál

Hliník

Objem (l)

32

Výška (cm)

225

Maximální provozní tlak (bar)

3,5

Hmotnost (kg)

15

Kohoutek na opláchnutí nohou

Ano

Nastavení teploty vody

Ano

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Vzhledem k pořizovací ceně, která je opravdu dosti vysoká, nepatří GRE Square Wood k právě nejprodávanějším solárním sprchám na trhu. Uživatelé, kteří si ji přesto pořídili, pozitivně hodnotí velký objem nádrže na vodu, luxusní vzhled díky imitaci dřeva, stejně jako přítomnost kohoutku na omytí nohou. Někteří jedinci ovšem záporně hodnotí velmi krátkou trubku sprchové hadice, kvůli čemuž teče hodně vody po těle sprchy a na baterie.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Solární sprcha GRE Square Wood má nejen nadprůměrně objemnou nádrž a vodu díky kvalitní tepelné vodivosti ohřívá velmi rychle, ale oproti mnoha dalším podobným produktům na první pohled zaujme svým designem. Lakování v dekoru dřeva vypadá opravdu velmi pěkně. Při nákupu musíte nicméně počítat s vysokou pořizovací cenou. Existují sice i dražší solární sprchy, na druhou stranu téměř 15 000 Kč je opravu vysoká částka.

Porovnání s alternativami

V současné době si můžete pořídit solární sprchy, které mohou stát i přes 50 000 Kč. GRE Square Wood je tudíž více než třikrát levnější. Oproti dalším oblíbeným zařízením tohoto typu mezi českými uživateli je ale naopak třikrát dražší. Pokud pro vás není finanční stránka zase tak důležitá a hledáte zařízení snoubící kvalitu a pěkný design, od stejného výrobce můžete zvolit rovněž sprchu GRE Oval Black, případně konkurenční výrobek Hanscraft Spring.

Závěrečné shrnutí

GRE Square Wood je solární sprcha, která snoubí vysokou kvalitu s velmi pěkným designem. Nejenže je tedy vyrobena z kvalitních materiálů, má objemnou nádrž a vodu ohřívá velmi rychle, ale zároveň má luxusní vzhled díky lakování v dekoru dřeva. Daná kombinace se ovšem podepisuje na pořizovací ceně, Proto bychom ji doporučovali především náročným uživatelům, pro něž finanční stránka nepředstavuje problém.

14 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: GRE Square Wood | Hodnocení: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je redaktor, který se psaní článků pro různé weby věnuje již více než 13 let. Zároveň ho zajímají různé „vychytávky“, jež lidem usnadňují život a zároveň jsou ekologické. Do této kategorie přitom patří i solární sprchy, které si už měl také možnost mnohokrát vyzkoušet. Dobře si tedy uvědomuje, o jak praktické vybavení na zahradu se může jednat. Zároveń ale poznal, jaké maličkosti (např. kývání se ve větru) mohou představovat problém.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze GRE Square Wood

GRE Square Wood

14 600 Kč Orientační cena