Menu

Recenze a srovnání Cattara Royal Partner

84,1 % Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Grily na dřevěné uhlí

Klady

  • Litinový rošt
  • Odnímatelná zásuvka na popel
  • Teploměr ve víku

Zápory

  • Menší grilovací plocha
  • Spíše základní výbava
3 200 Kč Orientační cena

Základní parametry

Zahradní gril Royal Partner pochází z dílny českého výrobce Cattara. Grilovat můžete na ploše 1 333 cm2, což je dostačující pro cca 3 osoby. Stejně jako většina grilů v této kategorii, i model Royal Partner je vybavený roštem, oceňujeme, že tento rošt je vyrobený z litiny, což je jeden z odolnějších materiálů. Samozřejmě nechybí poklop, ten je u zahradních grilů stálicí. Velikostně jde o jeden z menších modelů, nějaké to skladovací místo ale přece jen potřebuje, doporučujeme proto zkontrolovat jeho rozměry v tabulce.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Cattara

Grilovací plocha (cm2)

1 333

Typ grilovací plochy

Rošt

Povrch grilovací plochy

Litina

Poklop

Ano

Výška (cm)

97

Šířka (cm)

98

Hloubka (cm)

35

Hmotnost (kg)

19,4

Vybavení a funkce

Gril Cattara patří k cenově dostupnějším modelům a jeho výbava tomu odpovídá. Ve víku najdete zabudovaný teploměr, který umožňuje lepší kontrolu nad teplotou grilování. U dražších modelů je samozřejmostí, u levnějších může někdy chybět. Výhodou je odkládací plocha, kterou najdete u většiny zahradních grilů. Nechybí ani odnímatelný popelník (v tomto případě zásuvka na popel), u některých levnějších grilů musíte popel vybírat vrchem, po oddělání roštu.

Co tento gril postrádá, je například časovač, zásobník na uhlí nebo piezo zapalování. Všechny tyto prvky jsou ale takřka výhradně výsadou několikanásobně dražších modelů.

Parametr Tento produkt
Teploměr

Ano

Časovač

Ne

Piezo zapalování

Ne

Odkládací plocha

Ano

Zásobník na uhlí

Ne

Odnímatelný popelník

Ano

Klady a zápory

Pochválit můžeme u grilu Cattara zejména rošt, ten je totiž vyrobený z odolné litiny. Pozitivem je také odkládací plocha, vyjímatelná zásuvka na popel nebo integrovaný teploměr ve víku. Slabší stránkou pro někoho může být spíše menší grilovací plocha, popřípadě výbava bez některých zajímavějších prvků (v dané cenové kategorii je ale adekvátní).

Porovnání s alternativami

Jako cenově dostupnější alternativa se nabízí například gril Fieldmann FZG 1009. Ten má zhruba stejnou grilovací plochu jako Royal Partner, jeho odkládací plocha je ale výrazně menší. Ústupků se dočkala také výbava, ve které oproti grilu Cattara chybí teploměr nebo odnímatelný popelník.

Naopak o několik úrovní výše (nejen v ceně) se dostanete s grilem Weber Performer Deluxe GBS. Modely této značky patří k luxusnějším produktům na trhu a gril nabídne velkou grilovací plochu, propracovaný design a pokročilé technologie, jako je časovač nebo piezo zapalování. Počítejte ale s několikanásobně vyšší cenou.

Závěr

Gril Royal Partner od české značky Cattara patří k jednoduchým zahradním modelům pro menší počet osob. Potěší prostornou odkládací plochou, teploměrem zabudovaným ve víku, odolným litinovým roštem nebo odnímatelnou zásuvkou na popel. Z výbavy jinak nic moc speciálního nenabídne, to se ale ani v dané cenové kategorii nedá příliš očekávat. Pokud tedy hledáte jednoduchý gril pro pár nebo menší rodinu, bez nějakých zvláštních nároků, můžeme vám tento model doporučit. Stále ale počítejte s několikatisícovou investicí. Jestliže předpokládáte, že gril vytáhnete jen párkrát do roka, možná by vám lépe vyhovoval cenově dostupnější Fieldmann FZG 1009.

3 200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Cattara Royal Partner | Hodnocení: 84,1 %
Eliška se jako redaktorka zabývá výběrem a srovnáváním produktů už řadu let a tématu grilů se věnuje více než tři roky. Tvorbě srovnání předcházelo rozsáhle pátrání v českých i zahraničních zdrojích, problematiku grilů navíc sleduje dlouhodobě a své znalosti stále doplňuje. Pomůže vám tak s orientací mezi různými typy grilů, poradí, jaké funkce zvolit a jak zbytečně nepřeplácet. Kromě venkovního vaření se věnuje také kuchyňským spotřebičům, jako jsou sporáky a varné desky, bílé technice a dalším produktům.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Cattara Royal Partner

Cattara Royal Partner

3 200 Kč Orientační cena