Recenze Weber Performer Deluxe GBS - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Weber Performer Deluxe GBS

96,3 % Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Grily na dřevěné uhlí

Klady

  • Odkládací plocha
  • Odnímatelný popelník
  • Piezo zapalování
  • Časovač

Zápory

  • Vysoká cena
  • Podle některých uživatelů nedostatečný návod
19 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Jak již název napovídá, model Weber Performer Deluxe GBS patří mezi grily na dřevěné uhlí k opravdové špičce. Grilovací plocha 2 552 cm2 nabídne dostatek prostoru na přípravu jídla i pro početnější skupinu, rošt je vyrobený z kvalitní nerezové oceli a mezi konkurencí vyniká odnímatelnou částí. Tu je možné vyměnit například za pizza kámen nebo pánev wok, s tímto grilem tak získáte opravdu multifunkční zařízení. V tabulce najdete také rozměry grilu, před koupí je dobré zkontrolovat, zda budete mít dostatek místa na jeho uskladnění.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Weber

Grilovací plocha (cm2)

2 552

Typ grilovací plochy

Rošt

Povrch grilovací plochy

Nerez

Poklop

Ano

Výška (cm)

110,5

Šířka (cm)

121,9

Hloubka (cm)

76,2

Hmotnost (kg)

45,8

Vybavení a funkce

Nepostradatelným prvkem je pochopitelně víko, to je v tomto případě doplněné teploměrem, takže budete mít lepší přehled o teplotě grilování. U grilů na dřevěné uhlí není teploměr zrovna neobvyklý, některé levnější varianty jej ale postrádají. Co naopak velmi neobvyklé je, je elektronický časovač. S tím se většinou setkáte jen u některých dražších elektrických grilů, u modelu na dřevěné uhlí je opravdu raritou. Velmi pokročilým prvkem je také piezo zapalování, tedy možnost zažehnutí uhlíků pomocí plynu a elektřiny, díky čemuž bude zapalování grilu výrazně snazší a efektivnější.

Stejně jako všechny grily na dřevěné uhlí, ani tento model značky Weber nemá klasickou odkapávací misku, najdete u něj ale odnímatelný popelník, díky kterému se můžete snadno a rychle zbavit nahromaděného popela, aniž by bylo potřeba nějakým způsobem rozdělávat gril. U levnějších modelů budete muset popel vybírat vrchem, po oddělání roštů. Výhodou je také odkládací plocha, která už je u větších grilů poměrně obvyklá. Navíc má tento model zásobník na uhlí, který u většího grilu rozhodně oceníte (a v nižších cenových třídách se s ním pravděpodobně jen tak nesetkáte).

Parametr Tento produkt
Teploměr

Ano

Časovač

Ano

Piezo zapalování

Ano

Odkládací plocha

Ano

Zásobník na uhlí

Ano

Odnímatelný popelník

Ano

Hodnocení uživatelů a odborníků

Uživatelských recenzí se ke grilu Weber nesešlo mnoho, všechny jsou ale pozitivní. Gril je podle hodnocení uživatelů stabilní, kvalitní a spolehlivý, mezi jeho pozitiva patří plynové zapalování a možnost dokoupení dalších zajímavých doplňků pro přípravu různých pokrmů. Podle některých uživatelů je návod k sestavení grilu nedostačující, jiní ale jeho montáž označují za snadnou. Další hodnocení uživatelů najdete na portálu Heureka.cz.

Klady a zápory

Jako jediné zásadní negativum grilu Weber můžeme zmínit snad jen cenu. Jinak jde o luxusní model se zajímavými vychytávkami, jako je plynové zapalování, časovač, zásobník na uhlí nebo odnímatelný popelník. Pozitivem je i rozměrná grilovací plocha a celkově bytelné provedení.

Porovnání s alternativami

Pokud hledáte gril na dřevěné uhlí, ale nechcete do něj investovat žádné extrémní částky, možná pro vás bude lepší variantou cenově dostupnější model Weber Master-Touch GBS E-5750 14701004. Ten pochází z dílny stejného výrobce a s grilem Performer Deluxe GBS jej tak spojuje kvalita provedení či odnímatelný popelník. Ani jeho grilovací plocha není až tak výrazně menší. Postrádá ale odkládací plochu, časovač či elektronické zapalování.

Na zcela opačném konci cenového spektra potom najdete gril Fieldmann FZG 1009. V porovnání s grilem Weber jde o opravdu základní model, má téměř poloviční grilovací plochu a z výbavy nabízí pouze poklop a odkládací plochu. Seženete jej ale za zlomek ceny grilu Weber, pro nenáročné uživatele tak pravděpodobně půjde o lepší volbu.

Závěr

Jestliže patříte k náročným uživatelům a hledáte jen to nejlepší, můžeme vám gril Weber Performer Deluxe GBS směle doporučit. Nejenže jde o poměrně rozměrný model, který obslouží i větší skupinu lidí, potěší robustním provedením s kvalitním ocelovým roštem a opravdu netypickou výbavou. Kromě klasického poklopu či odkládací plochy se totiž dočkáte i odnímatelného popelníku, zásobníku na uhlí nebo piezo zapalování.

Nevýhodou je ale poměrně vysoká cena, pokud toužíte po cenově dostupnějším modelu značky Weber, podívejte se na recenzi grilu Weber Master-Touch GBS E-5750 14701004.

19 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Weber Performer Deluxe GBS | Hodnocení: 96,3 %
Eliška se jako redaktorka zabývá výběrem a srovnáváním produktů už řadu let a tématu grilů se věnuje více než tři roky. Tvorbě srovnání předcházelo rozsáhle pátrání v českých i zahraničních zdrojích, problematiku grilů navíc sleduje dlouhodobě a své znalosti stále doplňuje. Pomůže vám tak s orientací mezi různými typy grilů, poradí, jaké funkce zvolit a jak zbytečně nepřeplácet. Kromě venkovního vaření se věnuje také kuchyňským spotřebičům, jako jsou sporáky a varné desky, bílé technice a dalším produktům.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Weber Performer Deluxe GBS

Weber Performer Deluxe GBS

19 000 Kč Orientační cena