Menu

Recenze a srovnání Fieldmann FZG 1009

75,3 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Grily na dřevěné uhlí

Klady

  • Odkládací plocha
  • Nízká cena
  • Nízká hmotnost

Zápory

  • Nižší kvalita zpracování
  • Náchylnost k poškození
  • Nemá teploměr
800 Kč Orientační cena

Základní parametry

Gril značky Fieldmann zaujme v první řadě velmi nízkou cenou, seženete jej už za pár stovek. Díky nízké hmotnosti (váží pouhé 4 kg) se s ním bude snadno manipulovat, a jde tak o ideální variantu např. na chatu. Rošt je u tohoto grilu pochromovaný, což není nejlepší varianta (dražší grily mívají rošty obvykle nerezové), ale v dané cenové kategorii je obvyklá. I přes nízkou cenu nechybí grilu poklop, který zvyšuje efektivitu ohřevu. Grilovací plocha tohoto modelu měří 1 320 cm2, což je velikost vhodná zhruba pro 2-3 osoby.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Fieldmann

Grilovací plocha (cm2)

1 320

Typ grilovací plochy

Rošt

Povrch grilovací plochy

Chrom

Poklop

Ano

Výška (cm)

58

Hmotnost (kg)

4,2

Vybavení a funkce

Jak je v nižších cenových kategoriích očekávatelné, výbava grilu Fieldmann není nijak oslnivá. Oceňujeme ale odkládací plochu, kterou někdy postrádají i dražší modely. Chybí naopak poměrně oblíbený teploměr a gril nemá ani pokročilejší prvky, jako je například zásobník na uhlí, odnímatelný popelník nebo piezo zapalování.

Parametr Tento produkt
Teploměr

Ne

Časovač

Ne

Piezo zapalování

Ne

Odkládací plocha

Ano

Zásobník na uhlí

Ne

Odnímatelný popelník

Ne

Hodnocení uživatelů a odborníků

Gril Fielmann ohodnotilo několik desítek uživatelů, převážně jsou tyto recenze pozitivní, objevují se ale i nějaké výhrady. Obecně uživatelé chválí nízkou cenu, jednoduchou montáž a nízkou hmotnost modelu, díky které je snadno přenosný. Výhrady mají ke kvalitě materiálů a celkovému zpracování, které se zkrátka dražším modelům nevyrovná. Gril tak doporučují hlavně na občasné využití pro menší počet osob. Další recenze od uživatelů si můžete přečíst na webových stránkách Heureka.cz.

Klady a zápory

Hlavním pozitivem grilu Fieldmann je pochopitelně jeho cena. Podle zkušeností uživatelů můžeme mezi výhody zařadit také nízkou hmotnost, oceňujeme i přidanou odkládací plochu. Slabší stránkou je zpracování grilu, je náchylný k různému poškození a opotřebování, nenabídne ani žádné vyloženě zajímavé funkce. To vše je ale k jeho ceně adekvátní.

Porovnání s alternativami

Pokud hledáte gril, který vám vydrží dlouhá léta a obslouží i větší počet lidí, doporučili bychom vám zvolit některý z dražších modelů, například Weber Master-Touch GBS E-5750 14701004. Ten má téměř dvojnásobnou grilovací plochu, kvalitní zpracování, nerezový rošt a zajímavou výbavu, která zahrnuje teploměr a odnímatelný popelník. Na rozdíl od modelu Fieldmann ale postrádá odkládací plochu a je mnohonásobně dražší.

Zajímavou alternativou by mohl být i některý z elektrických zahradních grilů, například model Guzzanti GZ 345 je stále ještě cenově poměrně dostupný, nabídne přitom o něco větší grilovací plochu, snazší regulaci teploty a bytelnější zpracování.

Závěr

Gril na dřevěné uhlí Fieldmann FZG 1009 vám můžeme doporučit, pokud hledáte levný model, který použijete párkrát do roka, nebo chcete vyzkoušet, zda vás vůbec grilování bude bavit a nechcete do grilu investovat velké peníze. Jeho nejsilnější stránkou je totiž nízká cena, kvůli které je potřeba přimhouřit oko nad kvalitou zpracování (nejde zkrátka o zrovna nejodolnější model a pravděpodobně vám nevydrží řadu let). Ani výbava není nijak zvlášť zajímavá, gril nemá ani teploměr. Potěší ale odkládací plochou a nepostrádá užitečné víko.

Pokud hledáte o něco odolnější variantu, ale stále za dobrou cenu, podívejte se také na nabídku elektrických grilů, dobrou alternativou by mohl být například model Guzzanti GZ 345.

800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Fieldmann FZG 1009 | Hodnocení: 75,3 %
Eliška se jako redaktorka zabývá výběrem a srovnáváním produktů už řadu let a tématu grilů se věnuje více než tři roky. Tvorbě srovnání předcházelo rozsáhle pátrání v českých i zahraničních zdrojích, problematiku grilů navíc sleduje dlouhodobě a své znalosti stále doplňuje. Pomůže vám tak s orientací mezi různými typy grilů, poradí, jaké funkce zvolit a jak zbytečně nepřeplácet. Kromě venkovního vaření se věnuje také kuchyňským spotřebičům, jako jsou sporáky a varné desky, bílé technice a dalším produktům.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Fieldmann FZG 1009

Fieldmann FZG 1009

800 Kč Orientační cena