Recenze a porovnání Guzzanti GZ 345 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Guzzanti GZ 345

82,6 % Celkové hodnocení

Top cena/výkon v kategorii Elektrické grily

Klady

  • Víko
  • Odkládací plocha
  • Slušný výkon
  • Žebrovaná i hladká plocha

Zápory

  • Nemá teploměr
2 700 Kč Orientační cena

Základní parametry

Elektrický gril Guzzanti bude s grilovací plochou 1 572 cm2 ideální variantou pro čtyřčlenné domácnosti. Má nepřilnavý povrch, který je u elektrických grilů obvyklý, a nabídne jak žebrovanou plochu, vhodnou zejména na přípravu masa, tak i hladkou část, která je ideální na zeleninu a další pochutiny. Příkon 2 400 W patří k vyšším hodnotám na trhu, a nemusíte se tak bát, že by se gril třeba pomalu rozehříval.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Guzzanti

Příkon (W)

2 400

Grilovací plocha (cm2)

1 572

Typ grilovací plochy

Žebrovaná+hladká

Povrch grilovací plochy

Nepřilnavý

Vybavení a funkce

O tom, že je gril Guzzanti dostatečně nahřátý, vám dá vědět příslušná kontrolka, teplotu je také možné regulovat. Obojí je u elektrických grilů obvyklé. Stejně tak je víceméně samozřejmostí odkapávací miska na zachytávání tuku a šťáv z grilování, která by neměla žádnému grilu chybět. Nakonec je tento model doplněný odkládací plochou, což je vždy výhoda, tato plocha je ale docela střídmá, poslouží vám spíše k odložení pití a nějakého náčiní, než například k nachystání dalších surovin.

Rozměrově je tento model velmi kompaktní, jak se můžete přesvědčit v tabulce níže, a využijete jej například i na balkóně. Díky integrovanému víku a dostatečně velké grilovací ploše ale poslouží třeba i k přípravě celého kuřete.
Tabulka zobrazuje přehled vybavení a funkcí

Parametr Tento produkt
Termostat

Ano

Teploměr

Ne

Indikátor nahřátí

Ano

Aromatizace dřevem

Ne

Časovač

Ne

Odkapávací miska

Ano

Odkládací plocha

Ano

Výška (cm)

89

Šířka (cm)

63

Hloubka (cm)

60

Klady a zápory

Pozitivně hodnotíme u tohoto modelu přítomnost víka, díky kterému v něm můžete připravit i větší kusy masa. Výhodou je také vysoký příkon, který se postará mimo jiné o rychlé nahřátí, tento model se rozehřeje během několika minut. Oceňujeme také odkládací plochu, mohla by být ale o něco větší. Gril také postrádá teploměr, který je při přípravě masa vždy výhodou.

Závěr

Pokud hledáte gril, který nezabere mnoho místa a postará se o přípravu rodinné večeře, mohl by vám model Guzzanti GZ 345 vyhovovat. Díky poměrně malým rozměrům se vejde například i na balkón, má ale poměrně velkou grilovací plochu a integrované víko, nezalekne se tak ani větších kusů masa. Výbava tohoto modelu je standardní, postrádá například teploměr, výhodou je ale přítomnost odkládací plochy, i když poměrně malé. Ani cena tohoto grilu není nijak přemrštěná, pokud by vás ale zajímal o něco levnější model a oželíte u grilu víko, podívejte se také na recenzi modelu Klarstein Porterhouse.

2 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Guzzanti GZ 345 | Hodnocení: 82,6 %
Eliška zaujímá v naší redakci seniorní pozici a svým tématům se tak věnuje dlouhodobě. Grily má například na starosti více než tři roky. Díky tomu vám například vysvětlí, jakou výbavu mohou elektrické grily nabízet nebo jaký příkon vyžadovat. Kromě grilů patří k jejím tématům také klasické kuchyňské spotřebiče, například sporáky a varné desky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Guzzanti GZ 345

Guzzanti GZ 345

2 700 Kč Orientační cena