Recenze a porovnání Klarstein Porterhouse | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Klarstein Porterhouse

70,9 % Celkové hodnocení

v kategorii Elektrické grily

Klady

  • Dostupná cena
  • Poměrně slušný výkon
  • Odkládací plocha

Zápory

  • Nemá víko
  • Nemá teploměr
1 800 Kč Orientační cena

Základní parametry

Model značky Klarstein patří k cenově dostupnějším variantám na trhu, jeho příkon 2 200 W ale vůbec není špatný a nemá daleko od hodnot, které jsou typické pro výrazně dražší modely. Nemusíte se tak bát, že by se gril pomalu rozehříval nebo nedosahoval dostatečné teploty. S grilovací plochou 1 352 cm2 by měl vyhovovat zhruba tří až čtyřčlenným rodinám. Plocha grilu je žebrovaná, což je oblíbená varianta zejména na přípravu masa, na kterém nechává charakteristické proužkování. Povrch je nepřilnavý, což usnadňuje údržbu, u elektrických grilů se s touto variantou setkáte velmi často.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Klarstein

Příkon (W)

2 200

Grilovací plocha (cm2)

1 352

Typ grilovací plochy

Žebrovaná

Povrch grilovací plochy

Nepřilnavý

Počet hořáků

Pouze plynové grily

Poloha barbecue

Pouze stolní grily

Vybavení a funkce

Výbava grilu Klarstein je spíše základní. Potěší odkládací plochou, která není u elektrických modelů nutně samozřejmostí, nechybí mu ani odkapávací miska, indikátor nahřátí nebo termoregulace, tyto prvky naopak víceméně samozřejmostí jsou. Patří k modelům bez víka, takže např. celé kuře na něm nepřipravíte, má ale alespoň malou ochranu proti větru. Jinak nenabídne žádné speciální prvky, jako je například aromatizace dřevem, u modelu této cenové kategorie bychom ale ani nic podobného neočekávali.

Jak je zřejmé z tabulky níže, gril má poměrně malé rozměry a váží jen 4,5 kg, půjde tak o skvělou volbu například na balkon.
Tabulka zobrazuje přehled vybavení a funkcí

Parametr Tento produkt
Termostat

Ano

Teploměr

Ne

Indikátor nahřátí

Ano

Nastavení sklonu spodní desky

Pouze stolní grily

Nastavení výšky horní desky

Pouze stolní grily

Aromatizace dřevem

Ne

Časovač

Pouze stolní grily

Piezo zapalování

Pouze plynové grily

Odkapávací miska

Ano

Odkládací plocha

Ano

Výška (cm)

90

Šířka (cm)

84

Hloubka (cm)

42

Hmotnost (kg)

4,5

Klady a zápory

Výhody a nevýhody tohoto modelu závisí do značné míry na vašich individuálních potřebách. Řadu uživatelů jistě potěší dostupná cena a kompaktní rozměry, nespornou výhodou je také poměrně vysoký výkon a odkládací plocha. Jinak jde ale o vcelku základní model, někdo u něj může například postrádat víko, teploměr nebo jiné prvky výbavy.

Závěr

Díky vcelku kompaktním rozměrům bude elektrický gril Klarstein Porterhouse skvělou volbou na balkon nebo menší zahradu. I přes poměrně nízkou cenu potěší vcelku vysokým výkonem 2 200 W, jeho grilovací plocha potom pokryje nároky zhruba tří až čtyř osob. Z výbavy potěší zejména odkládací plochou, ostatní prvky, jako je termostat nebo odkapávací miska, už jsou spíše standardem. Oproti dražším modelům postrádá například víko nebo teploměr.

Celkově tak tento gril můžeme doporučit hlavně méně náročným zákazníkům, kterým nabídne skvělý poměr ceny a kvality. Pokud by vás zajímala o něco výkonnější varianta s víkem, podívejte se také na recenzi grilu Guzzanti GZ 345.

1 800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Klarstein Porterhouse | Hodnocení: 70,9 %
Eliška zaujímá v naší redakci seniorní pozici a svým tématům se tak věnuje dlouhodobě. Grily má například na starosti více než tři roky. Díky tomu vám například vysvětlí, jakou výbavu mohou elektrické grily nabízet nebo jaký příkon vyžadovat. Kromě grilů patří k jejím tématům také klasické kuchyňské spotřebiče, například sporáky a varné desky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Klarstein Porterhouse

Klarstein Porterhouse

1 800 Kč Orientační cena