Recenze a porovnání Guzzanti GZ 350 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Guzzanti GZ 350

Doporučujeme Při nákupu v kategorii elektrických grilů

Datum doporučení: Březen 2018

91,8 % Celkové hodnocení
  • Vysoký výkon
  • Rozměrná a variabilní grilovací plocha
  • Teploměr
  • Vyšší cena
  • Rošt nelze mýt v myčce
5 400 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Základní parametry

Vysoký příkon 2 400 W a grilovací plocha přesahující 2 000 cm2 dělají z grilu Guzzanti ideálního pomocníka na zahradní party. Díky nepřilnavému povrchu vás nečeká zdlouhavé škrábání připečeného jídla, grilování bez připálenin je navíc zdravější.

Gril na první pohled zaujme poměrně neobvykle řešenou grilovací plochou. U elektrických grilů se většinou setkáme buď s roštem nebo žebrovanou grilovací plochou, tento model přechází od hladké, přes žebrovanou až po plochu s otvory ve středu, tedy téměř jakýsi rošt. Plné využití tohoto potenciálu bude chtít pravděpodobně trochu cviku, výhodou ale zůstává, že na takovém grilu můžete připravit v podstatě cokoliv.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Guzzanti

Příkon (W)

2 400

Grilovací plocha (cm2)

2 255

Typ grilovací plochy

Žebrovaná+hladká

Povrch grilovací plochy

Nepřilnavý

Mytí v myčce

Ne

Vybavení a funkce

K plynulému ovládá grilu Guzzanti poslouží termostat, jak už je u elektrických modelů zvykem. Velkou výhodou je odkládací plocha, díky které můžete mít grilovací nástroje vždy při ruce. Nechybí ani odkapávací miska na tuk, ta by měla být u každého grilu, aby nedocházelo k přepalování tuku a dýmení. Výhodou je také integrovaný teploměr ve víku. Přiklopením víka navíc můžete gril použít jako jakousi troubu, například k přípravě větších kusů masa.

I přes větší grilovací plochu by se vám gril Guzzanti měl vejít třeba i na balkon. Na výšku měří 111 cm, na šířku 70 cm a jeho hloubka je 50 cm. Hmotnost 11 kg není nijak závratná a s přenášením grilu si poradí prakticky každý.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a funkcí
Parametr Tento produkt
Termostat

Ano

Teploměr

Ano

Indikátor nahřátí

Ano

Aromatizace dřevem

Ne

Časovač

Ne

Odkapávací miska

Ano

Odkládací plocha

Ano

Výška (cm)

111,5

Šířka (cm)

70

Hloubka (cm)

50

Hmotnost (kg)

11

Klady a zápory

Gril Guzzanti potěší v první řadě svou variabilitou. Je možné jej postavit na zahradu i na balkon, nabízí jak hladkou grilovací plochu, tak rošt a můžete jej použít jako otevřený gril nebo využít integrovaného víka k akumulaci tepla. Výhodou je také nepřilnavý povrch, slušný rozměr grilovací plochy a vysoký výkon. Mezi nevýhody grilu patří vyšší cena a fakt, že není možné jeho části mýt v myčce. To ale nebývá u grilů zcela standardem.

Závěr

Elektrický gril Guzzanti zaujme v první řadě svým výkonem a grilovací plochou, bez obav jej můžete využít i pro větší společnost. Variabilitu gril získává zejména díky zajímavě řešené grilovací ploše, která v sobě pojí jak hladký a žebrovaný povrch, tak i jakýsi rošt. To vše s nepřilnavou úpravou, která se snadno udržuje. Jde také o model vybavený víkem, které slouží k akumulaci tepla. Příjemným bonusem je potom odkládací plocha na pomůcky či přísady. Jedinou nevýhodou grilu tak zůstává jeho vyšší cena.

Tato investice se vám vyplatí, pokud grilujete často, na vytáhnutí grilu jednou dvakrát za sezónu je lepší pořídit cenově dostupnější model, například gril Steba VG 300.

5 400 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Guzzanti GZ 350 | Hodnocení: 91,8 %
Eliška Srncová se jako redaktorka zabývá výběrem a srovnáváním produktů už řadu let a tématu grilů se věnuje více než tři roky. Tvorbě srovnání předcházelo rozsáhle pátrání v českých i zahraničních zdrojích, problematiku grilů navíc sleduje dlouhodobě a své znalosti stále doplňuje. Pomůže vám tak s orientací mezi různými typy grilů, poradí, jaké funkce zvolit a jak zbytečně nepřeplácet. Kromě venkovního vaření se věnuje také kuchyňským spotřebičům, jako jsou sporáky a varné desky, bílé technice a dalším produktům.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Guzzanti GZ 350

Guzzanti GZ 350

5 400 Kč Orientační cena