Recenze a porovnání Steba VG 300 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Steba VG 300

82,0 % Celkové hodnocení

v kategorii Elektrické grily

Klady

  • Poměr cena/výkon
  • Použití se stojanem i bez něj

Zápory

  • Slabší příkon
  • Nemá teploměr
4 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Zahradní elektrický gril od značky Steba v první řadě potěší velkou grilovací plochou 1 716 cm2. Plynovým grilům se v tomto ohledu samozřejmě nevyrovná, ale v kategorii elektrických grilů patří k největším a hodí se tak i pro početnější společnost. Příkon grilu 2 200 W není nejvyšší, ale stále je velmi vysoký a nemusíte se proto bát, že by se gril pomalu zahříval. Tento model má žebrovanou grilovací plochu ze slitiny, což bývá často oblíbenější řešení než klasický rošt. Gril můžete použít se stojanem i bez něj, kdy je možné grilovat rovnou na stole.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Steba

Příkon (W)

2 200

Grilovací plocha (cm2)

1 716

Typ grilovací plochy

Žebrovaná

Povrch grilovací plochy

Slitina

Počet hořáků

Pouze plynové grily

Poloha barbecue

Pouze stolní grily

Vybavení a funkce

Ovládání grilu je velmi snadné, teplotu nastavujete otočným knoflíkem, jako například u vařiče. Na rozdíl od dražších modelů se v tomto případě nedočkáte vychytávek, jako je například aromatizace dřevem, grilu ale nechybí dobrý standard ve formě poklopu a odkapávací misky, které zaručí zdravé a efektivní grilování. Nechybí ani teplotní kontrolka, díky které nemusíte hádat, zda už je gril dostatečně nahřátý. Rozměry tohoto modelu nejsou nijak velké a pohodlně jej tak umístíte třeba i na balkon nebo terasu. Jeho výška je 100 cm, šířka 55 cm a hloubka 43 cm. S hmotností 7,1 kg si poradí snad každý a gril tak k manipulaci nepotřebuje ani kolečka.

 
Tabulka zobrazuje přehled vybavení a funkcí

Parametr Tento produkt
Termostat

Ano

Teploměr

Ne

Indikátor nahřátí

Ano

Nastavení sklonu spodní desky

Pouze stolní grily

Nastavení výšky horní desky

Pouze stolní grily

Aromatizace dřevem

Ne

Časovač

Pouze stolní grily

Piezo zapalování

Pouze plynové grily

Odkapávací miska

Ano

Odkládací plocha

Ne

Výška (cm)

100

Šířka (cm)

55

Hloubka (cm)

43

Hmotnost (kg)

7,1

Závěr

Silnou stránkou grilu Steba VG 300 je jeho grilovací plocha, výhodou je také variabilita použití se stojanem i bez něj. Grilování probíhá na žebrované ploše a grilu nechybí odkapávací miska ani poklop. Sečteno podtrženo jde o velmi dobrý model za poměrně příznivou cenu, který můžeme doporučit takřka univerzálně. Vyhovovat nebude snad jen uživatelům se specifičtějšími nároky, například na výbavu nebo na cenu. Pokud by vás proto zajímalo spíše cenově dostupnější řešení a oželíte některé kvality tohoto grilu, doporučujeme zvážit i elektrický gril Severin PG 2792.

4 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Steba VG 300 | Hodnocení: 82,0 %
Eliška zaujímá v naší redakci seniorní pozici a svým tématům se tak věnuje dlouhodobě. Grily má například na starosti více než tři roky. Díky tomu vám například vysvětlí, jakou výbavu mohou elektrické grily nabízet nebo jaký příkon vyžadovat. Kromě grilů patří k jejím tématům také klasické kuchyňské spotřebiče, například sporáky a varné desky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Steba VG 300

Steba VG 300

4 000 Kč Orientační cena