Recenze a srovnání Steba VG 300

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii elektrických grilů

Datum doporučení: Březen 2018

Klady:

Poměr cena/výkon

Zápory:

Slabší příkon

3 600 Kč
orientační cena

Základní parametry

Zahradní elektrický gril od značky Steba v první řadě potěší velkou grilovací plochou 1 716 cm2. Plynovým grilům se v tomto ohledu samozřejmě nevyrovná, ale v kategorii elektrických grilů patří k největším a hodí se tak i pro početnější společnost. Příkon grilu 2 200 W není nejvyšší, ale stále je velmi vysoký a nemusíte se proto bát, že by se gril pomalu zahříval. Tento model má žebrovanou grilovací plochu ze slitiny, což bývá často oblíbenější řešení než klasický rošt. Gril můžete použít se stojanem i bez něj, kdy je možné grilovat rovnou na stole.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Steba
Příkon (W)  2 200
Grilovací plocha (cm2)  1 716
Typ gril. plochy  Žebrovaná
Povrch gril. plochy  Slitina
Počet hořáků  Pouze plynové grily
Poloha barbecue  Pouze stolní grily
Mytí v myčce  Neuvedeno

Vybavení a funkce

Ovládání grilu je velmi snadné, teplotu nastavujete otočným knoflíkem, jako například u vařiče. Na rozdíl od dražších modelů se v tomto případě nedočkáte vychytávek, jako je například aromatizace dřevem, grilu ale nechybí dobrý standard ve formě poklopu a odkapávací misky, které zaručí zdravé a efektivní grilování. Nechybí ani teplotní kontrolka, díky které nemusíte hádat, zda už je gril dostatečně nahřátý. Rozměry tohoto modelu nejsou nijak velké a pohodlně jej tak umístíte třeba i na balkon nebo terasu. Jeho výška je 100 cm, šířka 55 cm a hloubka 43 cm. S hmotností 7,1 kg si poradí snad každý a gril tak k manipulaci nepotřebuje ani kolečka.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a funkcí
Parametr Tento produkt
Termostat  Ano
Teploměr  Ne
Indikátor nahřátí  Ano
Nastavení sklonu spodní desky  Pouze stolní grily
Nastavení výšky horní desky  Pouze stolní grily
Aromatizace dřevem  Ne
Časovač  Pouze stolní grily
Piezo zapalování  Pouze plynové grily
Odkapávací miska  Ano
Odkládací plocha  Ne
Výška (cm) 100
Šířka (cm) 55
Hloubka (cm) 43
Hmotnost (kg) 7,1

Závěr

Silnou stránkou grilu Steba VG 300 je jeho grilovací plocha, výhodou je také variabilita použití se stojanem i bez něj. Grilování probíhá na žebrované ploše a grilu nechybí odkapávací miska ani poklop. Sečteno podtrženo jde o velmi dobrý model za poměrně příznivou cenu, který můžeme doporučit takřka univerzálně. Vyhovovat nebude snad jen uživatelům se specifičtějšími nároky, například na výbavu nebo na cenu. Pokud by vás proto zajímalo spíše cenově dostupnější řešení a oželíte některé kvality tohoto grilu, doporučujeme zvážit i elektrický gril Severin PG 2792.

Další recenze

Kompletní porovnání