Nejlepší stolní grily
& Jak vybrat stolní gril

Poslední aktualizace: 30. 3. 2018

Vítěz porovnání

Catler GR 8012

Top produkt ze stolních grilů

Přečíst recenzi


Naše doporučení nejlepších stolních grilů

TOP produkt

Cena/výkon

Dostupná varianta

Doporučujeme:

Catler GR 8012

Doporučujeme:

Tefal Meat Grill Ultra Compact 600

Doporučujeme:

Sencor SBG 2051BK

Orientační cena:
4 700 Kč

Přečíst recenzi

Orientační cena:
1 700 Kč

Přečíst recenzi

Orientační cena:
600 Kč

Přečíst recenzi

Stolní grily je možné sehnat v různých velikostech a cenových hladinách. Pokud hledáte gril pro občasné použití, vystačíte si i s levnějším modelem, který plní hlavně základní funkce. Pro grilovací nadšence naopak doporučujeme zainvestovat do výkonného modelu s lepší výbavou. Pří výběru kontaktního grilu je dobré řídit se jeho příkonem a pokud hledáte gril pro početnější domácnost, také velikostí grilovací plochy. Zvážit můžete také pořízení zahradního elektrického grilu. Povrch stolního grilu by měl být nepřilnavý a může být hladký či žebrovaný, záleží na vašich preferencích. Některé modely nabízejí obě varianty a jsou tak o něco variabilnější. V dnešní době navíc většina stolních grilů umožňuje také rozložení na plocho, do tzv. polohy barbecue. Zejména při grilování masa oceníte, pokud má gril termostat a teploměr, výhodou je také indikátor nahřátí. Dobrému stolnímu grilu by neměla chybět odkapávací miska na tuk.


Náš výběr nejlepších stolních grilů

Varianta výběru Vzhled Nejlepší stolní grily Klady
vzhledem ke kategorii
Zápory
vzhledem ke kategorii
Orientační cena Aktuální cena
0.

TOP produkt

Stolní grily

Catler GR 8012

Přečíst recenzi

Časovač, Výkon

Cena, Rozměry

4 700 Kč

1.

Cena/výkon

Stolní grily

Tefal Meat Grill Ultra Compact 600

Přečíst recenzi

Omyvatelnost v myčce, Poměr cena/výkon

Existují i výkonnější grily

1 700 Kč

2.

Dostupná varianta

Stolní grily

Sencor SBG 2051BK

Přečíst recenzi

Cena

Nižší příkon, Malá grilovací plocha

600 Kč

Shrnutí recenzí nejlepších stolních grilů


Recenze Catler GR 8012

Recenze Catler GR 8012

TOP produkt

Kategorie: Stolní grily

Gril Catler je důkazem toho, že se grilování nemusíte vzdát ani v zimě nebo třeba panelákovém bytě. Tento stolní gril je výkonný, má velkou grilovací plochu a nepřilnavou úpravu. Potěší také termostatem, časovačem i možností nastavit výšku a sklon grilovacích desek.


Recenze Tefal Meat Grill Ultra Compact 600

Recenze Tefal Meat Grill Ultra Compact 600

Cena/výkon

Kategorie: Stolní grily

Dobře stavěný, výkonný a přesto cenově dostupný, tak bychom mohli popsat stolní gril od značky Tefal. Nejde o nejlépe vybavený nebo nejvýkonnější gril na trhu, ale jeho poměr ceny a výkonu je vynikající, doporučit jej proto můžeme v podstatě všem běžným uživatelům.


Recenze Sencor SBG 2051BK

Recenze Sencor SBG 2051BK

Dostupná varianta

Kategorie: Stolní grily

Stolní gril od značky Sencor představuje optimální řešení pro nenáročné uživatele. Za velmi přívětivou cenu získáte dobrý standard a vcelku kompaktní rozměry, náročnějším uživatelům už by ale gril nemusel stačit.

Jak vybrat stolní gril

1. Grilovací plocha a příkon

2. Grilovací desky

3. Polohy grilování

4. Regulace teploty

5. Příslušenství a funkce

6. Cena

Pokud hledáte gril do interiéru, bude pro vás stolní gril optimální volbou. Některé modely vám kromě grilování také zapečou tousty nebo usmaží palačinky. I při výběru poměrně jednoduchého zařízení je ale třeba držet se některých zásadních parametrů, abyste vybrali opravdu dobře. V našem článku si proto povíme něco o grilovací ploše či příkonu grilu, nezapomínáme ani na důležité vybavení a v neposlední řadě na cenové kategorie těchto přístrojů.


1. Grilovací plocha a příkon

Stolní grily samozřejmě nejsou určené na velké akce, a tak se od nich nedá očekávat nijak zvlášť rozměrná grilovací plocha. Většinou se setkáme s plochou pod 1 000 cm2, někdy i pod 500 cm2. Takové grily jsou vhodné hlavně pro jednu až dvě osoby. Největší modely mají grilovací plochu kolem 1 200 cm2, která je ideální pro tři osoby, s trochou snahy vystačí i na večeři pro čtyři.

Slabší stolní grily mají příkon okolo 1 000 W, který vám stoprocentně nezaručí rychlé a efektivní zahřívání grilu. I takový gril samozřejmě může méně náročným uživatelům stačit. Ideální ale je volit modely s příkonem 2 000 W a vyšším, které už si poradí i s pořádným flákem masa.


2. Grilovací desky

Stolní grily většinou disponují grilovacími deskami, na rozdíl od zahradních grilů, u kterých je běžnější rošt. Snadnější údržbě napomáhají desky, které jsou vyjímatelné, většinou jsou v takovém případě i omyvatelné v myčce, což ulehčí maximum práce. Jestli zvolíte desku hladkou nebo žebrovanou už je na vás. Žebrovaná zanechá krásné typické grilovací proužky na mase, hladkou zase využijete na přípravu vajíček nebo třeba palačinek. Ideální kompromis je kontaktní (nebo i otevřený) gril s oběma typy desek. V případě kontaktního grilu ale pozor na to, zda je rozložitelný naplocho. Jinak nejde potenciál obou typů desek zcela využít. Povrch desek by měl být hlavně nepřilnavý, abyste se vyhnuli zdlouhavému čištění po každém použití. Je proto dobré dívat se například po teflonu, nebo jiném nepřilnavém materiálu.


3. Polohy grilování

Stolní grily mohou být kontaktní nebo otevřené, kontaktní modely přitom často nabízejí polohu barbecue neboli otevření obou desek naplocho, a jsou tak v tomto ohledu variabilnější. U některých lepších kontaktních grilů můžete nastavit také výšku horní desky, která tak zaručí horní ohřev potravin nebo třeba zapékání panini. U spodní desky zase můžete nastavit její sklon, aby tuk správně odtékal do sběrné misky.


4. Regulace teploty

Bez termostatu se v případě elektrického grilu zkrátka neobejdete, a to ani u malého stolního modelu. Oproti foukání do plamenů vás ale čeká jen o mnoho pohodlnější otočení knoflíku. Některé kontaktní grily nabízejí i funkci smart. Na grilu tak nastavíte stupeň propečení podle vašich představ, tedy zda chcete maso rare, medium rare, medium nebo well done, gril si následně sám změří tloušťku masa a jeho hmotnost a po uplynutí příslušné doby vás jen upozorní zvukovým signálem, že už je vaše večeře hotová.


5. Příslušenství a funkce

Ačkoliv jde o poměrně malý přístroj, ani stolní gril se zcela neobejde bez užitečného vybavení, důležitý je zejména indikátor nahřátí nebo odkapávací miska.

  • Indikátor nahřátí – pro efektivní grilování je v podstatě nepostradatelný. Většinou jde o světelnou diodu, která vás upozorní, že už gril dosáhl potřebné teploty a vy tak například maso nevložíte na gril zbytečně brzy.
  • Časovač – u některých modelů se můžete setkat i s časovačem. Ten využijete mimo jiné při grilování steaků.
  • Odkapávací miska – aby nebyl po grilování zbytečný nepořádek a zároveň všechen tuk nezůstával v jídle, odtéká při grilování do odkapávací misky, kterou později můžete vylít, nebo šťávu z masa použít třeba k přípravě omáčky.

6. Cena

Stolní gril vás může vyjít na pár stovek, jeho cena se ale může vyšplhat také na několik tisíc. Pojďme si tedy shrnout, co od které cenové kategorie můžete očekávat a jaká investice se vám vyplatí.

Stolní grily do 1 000 Kč

V řádu stovek seženete modely pro méně náročné uživatele, od kterých se nedá očekávat velmi vysoký výkon ani velká grilovací plocha. Budou proto ideální pro ty, kteří hledají gril jen na občasné zpestření vaření a neplánují jej používat nijak pravidelně. Pokud chcete plnohodnotný přístroj na časté používání a například také pohoštění přátel, doporučujeme zvážit modely ve vyšší cenové kategorii.

Stolní grily od 1 000 Kč do 3 000 Kč

Zlatá střední cesta je většinou optimálním řešením, a ne jinak je tomu u stolních grilů. V této cenové kategorii seženete poměrně výkonné a rozměrné modely, které vám v kuchyni rozhodně neudělají ostudu. Je tedy pravděpodobné, že si v této cenové hladině vybere největší počet uživatelů.

Stolní grily nad 3 000 Kč

Grily za tři a více tisíc už představují variantu pro náročnější uživatele a některé dokáží výkonem konkurovat i zahradním modelům. V této kategorii si vyberete, pokud hledáte odpovídající náhradu za zahradní gril a potěší vás také velmi kvalitní provedení a řada zajímavých funkcí.


Jak vám pomohl tento test? Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Stolní grily
Průměrné hodnocení 4.5 z 20 hlasů