Recenze Tefal GC760D30 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Tefal GC760D30

92,5 % Celkové hodnocení

Top produkt z kontaktních grilů v kategorii Stolní grily

Klady

  • Automatické programy
  • Měření tloušťky masa
  • Rozmrazování

Zápory

  • Lesklý povrch
  • Krátká přívodní šňůra
  • Nelze nastavit výšku ani sklon desek
7 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Stolní gril Tefal patří k modelům pro náročné, jak už naznačuje jeho cena. Jeho silnou stránkou jsou ale především funkce, v kategorii základních parametrů až tak výjimečný není. Jde o kontaktní gril, který bohužel nejde rozložit do polohy barbecue, jako některé konkurenční modely, v tomto ohledu tak lehce ztrácí na variabilitě.

Grilovací plocha je žebrovaná, to je vhodná varianta zejména na přípravu masa, grilované zeleniny, ale třeba i zapékání toustů. Nebude naopak ideální např. na palačinky nebo smažení vajíček, jako modely s hladkou plochou. Povrch je ale nepřilnavý a grilovací desky je možné mít v myčce, díky tomu se nemusíte obávat složité údržby.

Mezi stolními grily je plocha 800 cm2 v době srovnání (březen 2022) spíše průměr. Výrobce uvádí, že je dostačující pro 6-8 osob, k tomu bychom ale byli poměrně skeptičtí. S čistým svědomím ji můžeme doporučit cca pro dvě až tři osoby. Příkon 2 200 W je zcela vyhovující, a nemusíte se tak bát pomalého rozehřívání nebo nedostatečného výkonu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Tefal

Příkon (W)

2 200

Grilovací plocha (cm2)

800

Typ grilovací plochy

Žebrovaná

Povrch grilovací plochy

Nepřilnavý

Poloha barbecue

Ne

Mytí v myčce

Ano

Vybavení a funkce

Možná by se mohlo zdát, že ani nabídka funkcí grilu Tefal nebude nijak slavná. Neumožňuje například nastavení sklonu spodní desky či přizpůsobení výšky horní desky jako některé konkurenční modely. Funkce, které nabízí, ale tyto nedostatky plně vyvažují. Využít totiž můžete nejen časovač, ale rovnou celé automatické programy, vychytané speciálně na přípravu oblíbených pokrmů, jako jsou steaky, grilovaná zelenina a další.

Nemusíte řešit vhodný čas nebo teplotu, zkrátka zmáčknete tlačítko a gril vše obstará za vás, mimo jiné díky technologii měření tloušťky potravin. Dokonce má speciální funkci na přípravu mražených potravin, není tak třeba plánovat ani příliš dopředu.

Jde o inteligentního pomocníka k takřka každodennímu používání (vzhledem k ceně se vám jeho použití jednou za čas stejně nevyplatí). Lákavá je také kvalita zpracování, gril je opravdu masivní, jak si můžete ověřit z rozměrů a hmotnosti uvedených níže v tabulce. Velké přístroje na druhou stranu zabírají dost místa, doporučujeme proto dobře zvážit, zda na něj máte na lince dostatek prostoru.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a funkcí

Parametr Tento produkt
Termostat

Ano

Indikátor nahřátí

Ano

Nastavení sklonu spodní desky

Ne

Nastavení výšky horní desky

Ne

Časovač

Ano

Odkapávací miska

Ano

Výška (cm)

18

Šířka (cm)

44,4

Hloubka (cm)

34,3

Hmotnost (kg)

5,2

Názory uživatelů a odborníků

Uživatelé si nemohou gril Tefal vynachválit. Oceňují jednoduché ovládání, automatické programy a především jeho spolehlivost, popisují jej jako „gril, co nezkazí žádné jídlo“. Grilovací plocha pojme podle názoru uživatelů až čtyři steaky a následná údržba po použití je otázkou chvilky. Jako negativa se opakovaně objevují pouze dva body, oba se týkají designu přístroje – lesklý povrch se podle uživatelů velmi snadno ušpiní a přívodní šňůra je poměrně krátká. Další recenze uživatelů najdete také na stránkách Heureka.cz.

Hlavní klady a zápory

Nesporným kladem stolního grilu Tefal GC760D30 je jeho technologická pokročilost. Zatímco u jiných modelů se stěží dočkáte časovače, tento vám prakticky bez vašeho přičinění připraví steak a změří i tloušťku masa pro dokonalý výsledek. Celkově jde o bytelný přístroj se slušným výkonem.

Za pokročilé funkce si ale budete muset připlatit, cena tohoto grilu opravdu není nízká. Na variabilitě ztrácí také kvůli pevné poloze desek, které nejde ani rozložit naplocho, ani nastavit jejich výšku či sklon. Negativem je také krátká přívodní šňůra a lesklý povrch, který se velmi rychle umatlá.

Porovnání s alternativami

Pokud hledáte cenově dostupnější variantu, z nabídky stejného výrobce stojí za zvážení například model Tefal Meat Grill Ultra Compact 600. Oproti grilu GC760D30 jde o výrazně „hloupější“ přístroj, při grilování se budete muset spoléhat čistě na sebe a ne na moderní technologie. Má také o něco nižší příkon. Na druhou stranu nabídne nepatrně větší grilovací plochu a možnost nastavení výšky horní grilovací desky. Jeho cena je také oproti modelu GC760D30 zlomková.

Jestliže chcete zkusit něco z úplně jiného soudku, podívejte se také na recenzi grilu Sencor SBG 106BK. Jde o plochý barbecue model, u kterého můžete využít nejen žebrovanou, ale i hladkou grilovací plochu. Ta je navíc oproti grilu Tefal GC760D30 téměř dvojnásobná, a to za výrazně nižší cenu. Nedočkáte se ale žádných chytrých funkcí a čeká vás lehce náročnější údržba, grilovací desku totiž nelze mýt v myčce.

Závěr

Kontaktní gril Tefal GC760D30 můžeme doporučit uživatelům, kteří hledají spolehlivého pomocníka na takřka každodenní přípravu pokrmů. Pokud hledáte přístroj pouze na občasné použití, takto vysoká investice se vám pravděpodobně nevyplatí.

Oproti konkurenci tento gril nejvíce vyniká nabídkou funkcí, díky automatickým programům totiž nemusíte řešit nastavení času ani teploty, gril vám dokonce potraviny klidně i rozmrazí. V ostatních ohledech už tolik neobvyklý není, nabídne ale slušný výkon a plochu 800 cm2, vhodnou pro dvojice či menší rodiny. Výhodou je jednoduchá údržba díky grilovacím deskám omyvatelným v myčce.

Jak už jsme ale zmínili, rozhodně nejde o cenově dostupný produkt. Pokud byste dali přednost levnějšímu modelu, i za cenu ztráty „chytrých“ funkcí, podívejte se také na recenzi grilu Tefal Meat Grill Ultra Compact 600.

7 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Tefal GC760D30 | Hodnocení: 92,5 %
Eliška se jako redaktorka zabývá výběrem a srovnáváním produktů už řadu let a tématu grilů se věnuje více než tři roky. Tvorbě srovnání předcházelo rozsáhle pátrání v českých i zahraničních zdrojích, problematiku grilů navíc sleduje dlouhodobě a své znalosti stále doplňuje. Pomůže vám tak s orientací mezi různými typy grilů, poradí, jaké funkce zvolit a jak zbytečně nepřeplácet. Kromě venkovního vaření se věnuje také kuchyňským spotřebičům, jako jsou sporáky a varné desky, bílé technice a dalším produktům.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Tefal GC760D30

Tefal GC760D30

7 000 Kč Orientační cena