Recenze a porovnání G21 California BBQ Premium line | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání G21 California BBQ Premium line

85,0 % Celkové hodnocení

Top cena/výkon v kategorii Plynové grily

Klady

  • Slušný výkon
  • Velká grilovací plocha
  • Boční hořák

Zápory

  • Žádné části nelze mýt v myčce
10 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Plynový gril od značky G21 se drží velmi dobrých hodnot a představuje tak skvělý poměr ceny a výkonu. Díky grilovací ploše 2 728 cm2 a výkonu 12,6 kW se nezalekne ani větší skupiny lidí, i když jsou na trhu samozřejmě i výkonnější grily. Ke grilování slouží tři hlavní hořáky a jeden vedlejší, na kterém můžete připravovat například omáčky k masu. Vedlejší hořák bývá často doménou dražších grilů. Litinový rošt je z části tvořený žebrovanou deskou, která rozšiřuje možnosti přípravy.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

G21

Celkový výkon (kW)

12,6

Grilovací plocha (cm2)

2 728

Typ grilovací plochy

Rošt

Povrch grilovací plochy

Litina

Počet hořáků

4

Mytí v myčce

Ne

Vybavení a funkce

Každý zapálený kuchař se při přípravě masa neobejde bez teploměru, dobrou zprávou je, že jej u grilu G21 najdeme, na rozdíl od řady dalších modelů. Grilu samozřejmě nechybí ani odkládací plocha, která zároveň skrývá nádobku, do které můžete uložit maso nebo další suroviny a mít je tak přímo po ruce. To je u grilu poměrně originální řešení, které často nemají ani dražší modely. Při grilování přijde vhod také odkapávací miska na tuk, která zaručuje zdravější grilování bez přepalování. Nechybí ani elektrické piezo zapalování, bez kterého se dnes u lepších plynových grilů neobejdete.

Velikostně patří model California BBQ ke středně velkým grilům. Na výšku měří 134 cm, jeho šířka je 116 cm a hloubka 50 cm. Hmotnost 34 kg není nijak dramaticky vysoká, k manipulaci má gril navíc dvě menší a dvě větší kolečka. Na rozměry je tedy třeba pamatovat hlavně kvůli skladování grilu.

 
Tabulka zobrazuje přehled vybavení a funkcí

Parametr Tento produkt
Termostat

Ano

Teploměr

Ano

Časovač

Ne

Piezo zapalování

Ano

Odkapávací miska

Ano

Odkládací plocha

Ano

Výška (cm)

134

Šířka (cm)

116

Hloubka (cm)

50

Hmotnost (kg)

34

Závěr

Na trhu pochopitelně najdeme i výkonnější nebo lépe vybavené modely, než je plynový gril G21 California BBQ Premium line, ale v dané cenové kategorii patří tento model ke špičce a šlape na paty i výrazně dražším grilům. Díky vysokému výkonu a velké grilovací ploše potěší i náročnější uživatele, ani jeho výbavě v podstatě není co vytknout. Pokud tedy hledáte skvělý gril za relativně slušnou cenu, můžeme vám tento model doporučit. Jestli patříte k velmi náročným uživatelům a rády si připlatíte za ještě výkonnější model, doporučujeme zvážit pořízení grilu Campingaz 4 Series Classic LS Plus.

10 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: G21 California BBQ Premium line | Hodnocení: 85,0 %
Eliška se o téma grilů stará už více než tři roky, zároveň patří ke služebně nejstarším členům našeho týmu. Díky své zálibě ve vaření se v této problematice dále vzdělává a předává informace čtenářům. Vysvětlí vám například, co jsou to RBS grily nebo grily s lávovými kameny, dozvíte se také, jak plynový gril bezpečně používat. Dále se věnuje i elektrickým grilům a klasickým kuchyňským spotřebičům.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze G21 California BBQ Premium line

G21 California BBQ Premium line

10 000 Kč Orientační cena