Recenze a porovnání G21 California BBQ Premium line | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání G21 California BBQ Premium line

Doporučujeme Při nákupu v kategorii plynových grilů

Datum doporučení: Březen 2018

85,0 % Celkové hodnocení
  • Poměr cena/výkon
  • Žádné zásadní nedostatky
10 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Plynový gril od značky G21 se drží velmi dobrých hodnot a představuje tak skvělý poměr ceny a výkonu. Díky grilovací ploše 2 728 cm2 a výkonu 12,6 kW se nezalekne ani větší skupiny lidí, i když jsou na trhu samozřejmě i výkonnější grily. Ke grilování slouží tři hlavní hořáky a jeden vedlejší, na kterém můžete připravovat například omáčky k masu. Vedlejší hořák bývá často doménou dražších grilů. Litinový rošt je z části tvořený žebrovanou deskou, která rozšiřuje možnosti přípravy.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

G21

Celkový výkon (kW)

12,6

Grilovací plocha (cm2)

2 728

Typ grilovací plochy

Rošt

Povrch grilovací plochy

Litina

Počet hořáků

4

Poloha barbecue

Pouze stolní grily

Mytí v myčce

Ne

Vybavení a funkce

Každý zapálený kuchař se při přípravě masa neobejde bez teploměru, dobrou zprávou je, že jej u grilu G21 najdeme, na rozdíl od řady dalších modelů. Grilu samozřejmě nechybí ani odkládací plocha, která zároveň skrývá nádobku, do které můžete uložit maso nebo další suroviny a mít je tak přímo po ruce. To je u grilu poměrně originální řešení, které často nemají ani dražší modely. Při grilování přijde vhod také odkapávací miska na tuk, která zaručuje zdravější grilování bez přepalování. Nechybí ani elektrické piezo zapalování, bez kterého se dnes u lepších plynových grilů neobejdete.

Velikostně patří model California BBQ ke středně velkým grilům. Na výšku měří 134 cm, jeho šířka je 116 cm a hloubka 50 cm. Hmotnost 34 kg není nijak dramaticky vysoká, k manipulaci má gril navíc dvě menší a dvě větší kolečka. Na rozměry je tedy třeba pamatovat hlavně kvůli skladování grilu.

 

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a funkcí
Parametr Tento produkt
Termostat

Ano

Teploměr

Ano

Nastavení sklonu spodní desky

Pouze stolní grily

Nastavení výšky horní desky

Pouze stolní grily

Aromatizace dřevem

Pouze elektrické grily

Časovač

Pouze stolní grily

Piezo zapalování

Ano

Odkapávací miska

Ano

Odkládací plocha

Ano

Výška (cm)

134

Šířka (cm)

116

Hloubka (cm)

50

Hmotnost (kg)

34

Závěr

Na trhu pochopitelně najdeme i výkonnější nebo lépe vybavené modely, než je plynový gril G21 California BBQ Premium line, ale v dané cenové kategorii patří tento model ke špičce a šlape na paty i výrazně dražším grilům. Díky vysokému výkonu a velké grilovací ploše potěší i náročnější uživatele, ani jeho výbavě v podstatě není co vytknout. Pokud tedy hledáte skvělý gril za relativně slušnou cenu, můžeme vám tento model doporučit. Jestli patříte k velmi náročným uživatelům a rády si připlatíte za ještě výkonnější model, doporučujeme zvážit pořízení grilu Campingaz 4 Series Classic LS Plus.

10 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: G21 California BBQ Premium line | Hodnocení: 85,0 %
Eliška Srncová se jako redaktorka zabývá výběrem a srovnáváním produktů už řadu let a tématu grilů se věnuje více než tři roky. Tvorbě srovnání předcházelo rozsáhle pátrání v českých i zahraničních zdrojích, problematiku grilů navíc sleduje dlouhodobě a své znalosti stále doplňuje. Pomůže vám tak s orientací mezi různými typy grilů, poradí, jaké funkce zvolit a jak zbytečně nepřeplácet. Kromě venkovního vaření se věnuje také kuchyňským spotřebičům, jako jsou sporáky a varné desky, bílé technice a dalším produktům.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze G21 California BBQ Premium line

G21 California BBQ Premium line

10 000 Kč Orientační cena