Recenze a porovnání Campingaz 4 Series Classic LS Plus | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Campingaz 4 Series Classic LS Plus

Doporučujeme Při nákupu v kategorii plynových grilů

Datum doporučení: Březen 2018

94,5 % Celkové hodnocení
  • Výkon
  • Boční hořák
  • Vyšší cena
  • Vyšší hmotnost
12 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Plynový gril od značky Campingaz se na vaší zahradě rozhodně neztratí, a to nejen kvůli rozměrům. Grilovací plocha tohoto modelu je 3 500 cm2 a bez problémů díky němu pohostíte i početnější skupinu přátel. Takto velký gril musí být samozřejmě i výkonný, celkový výkon čtyř plynových hořáků je 15,1 kW, menší grily mívají výkon i méně než poloviční. Grilovací plocha je rozdělená na hladkou část a klasický rošt, díky dvěma různým grilovacím plochám tak můžete skvěle připravit rozmanité množství různých jídel. Litinový rošt jde zároveň nahradit také pečicím kamenem nebo například pánví wok, fantazii se u tohoto grilu opravdu meze nekladou. Pokud vás přece jen straší představa zdlouhavého čištění grilu, nemusíte se bát, jednotlivé díly můžete k mytí svěřit myčce na nádobí.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Campingaz

Celkový výkon (kW)

15,1

Grilovací plocha (cm2)

3 500

Typ grilovací plochy

Hladká+rošt

Povrch grilovací plochy

Litina

Počet hořáků

4

Poloha barbecue

Pouze stolní grily

Mytí v myčce

Ano

Vybavení a funkce

Gril Campingaz je vybavený nejen otočnými knoflíky k regulaci teploty, ale také teploměrem, díky kterému vždy víte, zda má maso při přípravě optimální teplotu. Výhodou grilu je také boční hořák, na kterém můžete zároveň připravovat například omáčku k masu. Z druhé strany potom najdete odkládací plochu na náčiní, suroviny nebo talíře. Grilu nechybí ani elektrické piezo zapalování, díky kterému se nemusíte namáhat s hledáním sirek.

Co se týče rozměrů, je nejspíš více něž jasné, že tento gril nepatří k nejmenším modelům na trhu. Na výšku měří 160 cm, jeho šířka je 116 cm a hloubka 60 cm. Na grilování na balkoně tyto rozměry nejvhodnější nebudou, do zahrady ale padne jako ulitý. Hmotnost 64 kg může působit trochu hrozivým dojmem, gril má ale kolečka, díky kterým se s ním nijak zvlášť nenadřete.

 

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a funkcí
Parametr Tento produkt
Termostat

Ano

Teploměr

Ano

Nastavení sklonu spodní desky

Pouze stolní grily

Nastavení výšky horní desky

Pouze stolní grily

Aromatizace dřevem

Pouze elektrické grily

Časovač

Pouze stolní grily

Piezo zapalování

Ano

Odkládací plocha

Ano

Výška (cm)

160

Šířka (cm)

116

Hloubka (cm)

60

Hmotnost (kg)

64

Závěr

Plynový gril Campingaz 4 Series Classic LS Plus bude vynikající volbou pro všechny zapálené hostitele, kteří hledají gril pro rodinu i větší zahradní party. Tento model potěší svým výkonem, rozměry grilovací plochy i variabilitou. Můžete s ním grilovat na roštu, hladké ploše nebo využít i postranní hořák k přípravě příloh nebo omáček. Stručně řečeno tento model bez problémů uspokojí i náročnější uživatele a na každé venkovní akci bude hvězdou. Je ovšem trochu náročnější na prostor i pořizovací náklady, pokud by vás proto zajímala o něco dostupnější varianta, můžeme vám doporučit například model G21 California BBQ Premium line.

12 500 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Campingaz 4 Series Classic LS Plus | Hodnocení: 94,5 %
Eliška Srncová se jako redaktorka zabývá výběrem a srovnáváním produktů už řadu let a tématu grilů se věnuje více než tři roky. Tvorbě srovnání předcházelo rozsáhle pátrání v českých i zahraničních zdrojích, problematiku grilů navíc sleduje dlouhodobě a své znalosti stále doplňuje. Pomůže vám tak s orientací mezi různými typy grilů, poradí, jaké funkce zvolit a jak zbytečně nepřeplácet. Kromě venkovního vaření se věnuje také kuchyňským spotřebičům, jako jsou sporáky a varné desky, bílé technice a dalším produktům.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Campingaz 4 Series Classic LS Plus

Campingaz 4 Series Classic LS Plus

12 500 Kč Orientační cena