Menu

Recenze a srovnání Campingaz 4 Series Classic LS Plus

Doporučujeme Při nákupu v kategorii plynových grilů

Datum doporučení: Březen 2018

94,5 % Celkové hodnocení
  • Výkon
  • Boční hořák
  • Vyšší cena
  • Vyšší hmotnost
12 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Plynový gril od značky Campingaz se na vaší zahradě rozhodně neztratí, a to nejen kvůli rozměrům. Grilovací plocha tohoto modelu je 3 500 cm2 a bez problémů díky němu pohostíte i početnější skupinu přátel. Takto velký gril musí být samozřejmě i výkonný, celkový výkon čtyř plynových hořáků je 15,1 kW, menší grily mívají výkon i méně než poloviční. Grilovací plocha je rozdělená na hladkou část a klasický rošt, díky dvěma různým grilovacím plochám tak můžete skvěle připravit rozmanité množství různých jídel. Litinový rošt jde zároveň nahradit také pečicím kamenem nebo například pánví wok, fantazii se u tohoto grilu opravdu meze nekladou. Pokud vás přece jen straší představa zdlouhavého čištění grilu, nemusíte se bát, jednotlivé díly můžete k mytí svěřit myčce na nádobí.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Campingaz
Celkový výkon (kW) 15,1
Grilovací plocha (cm2) 3 500
Typ gril. plochy Hladká+rošt
Povrch gril. plochy Litina
Počet hořáků 4
Poloha barbecue Pouze stolní grily
Mytí v myčce Ano

Vybavení a funkce

Gril Campingaz je vybavený nejen otočnými knoflíky k regulaci teploty, ale také teploměrem, díky kterému vždy víte, zda má maso při přípravě optimální teplotu. Výhodou grilu je také boční hořák, na kterém můžete zároveň připravovat například omáčku k masu. Z druhé strany potom najdete odkládací plochu na náčiní, suroviny nebo talíře. Grilu nechybí ani elektrické piezo zapalování, díky kterému se nemusíte namáhat s hledáním sirek.

Co se týče rozměrů, je nejspíš více něž jasné, že tento gril nepatří k nejmenším modelům na trhu. Na výšku měří 160 cm, jeho šířka je 116 cm a hloubka 60 cm. Na grilování na balkoně tyto rozměry nejvhodnější nebudou, do zahrady ale padne jako ulitý. Hmotnost 64 kg může působit trochu hrozivým dojmem, gril má ale kolečka, díky kterým se s ním nijak zvlášť nenadřete.

 

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a funkcí
Parametr Tento produkt
Termostat Ano
Teploměr Ano
Nastavení sklonu spodní desky Pouze stolní grily
Nastavení výšky horní desky Pouze stolní grily
Aromatizace dřevem Pouze elektrické grily
Časovač Pouze stolní grily
Piezo zapalování Ano
Odkládací plocha Ano
Výška (cm) 160
Šířka (cm) 116
Hloubka (cm) 60
Hmotnost (kg) 64

Závěr

Plynový gril Campingaz 4 Series Classic LS Plus bude vynikající volbou pro všechny zapálené hostitele, kteří hledají gril pro rodinu i větší zahradní party. Tento model potěší svým výkonem, rozměry grilovací plochy i variabilitou. Můžete s ním grilovat na roštu, hladké ploše nebo využít i postranní hořák k přípravě příloh nebo omáček. Stručně řečeno tento model bez problémů uspokojí i náročnější uživatele a na každé venkovní akci bude hvězdou. Je ovšem trochu náročnější na prostor i pořizovací náklady, pokud by vás proto zajímala o něco dostupnější varianta, můžeme vám doporučit například model G21 California BBQ Premium line.

12 500 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Campingaz 4 Series Classic LS Plus | Hodnocení: 94,5 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Campingaz 4 Series Classic LS Plus

Campingaz 4 Series Classic LS Plus

12 500 Kč Orientační cena