Menu

Recenze a srovnání Fieldmann FZG 3003

74,5 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Plynové grily

Klady

  • Dostupná cena
  • Teploměr
  • Odkládací plocha

Zápory

  • Nižší výkon
  • Nelze mýt v myčce
4 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

S grilovací plochou 1 782 cm2 se model značky Fieldmann řadí ke středně velkým grilům, optimálním pro čtyři až pět osob. Tři hořáky jsou u plynových modelů vcelku standard, na rozdíl od dražších modelů, tento nenabízí žádný přídavný boční hořák. Výkon 8,1 kW patří na trhu k nižším, u konkurence není výjimkou výkon 3,5 kW na každý hořák.

S litinovým roštem se setkáte u většiny plynových grilů, a v tomto ohledu tak nemáme co vytknout. Najdou se i grily se speciální částí na Wok pánev nebo pizza kámen, to je ale opět výsada výrazně dražších modelů. Na rozdíl od některých konkurentů nejsou části tohoto modelu omyvatelné v myčce, což by usnadnilo údržbu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Fieldmann

Celkový výkon (kW)

8,1

Grilovací plocha (cm2)

1 782

Typ grilovací plochy

Rošt

Povrch grilovací plochy

Litina

Počet hořáků

3

Mytí v myčce

Ne

Vybavení a funkce

Také výbava modelu Fieldmann nijak zvlášť nepřekvapí. Nepostrádá odkapávací misku, indikátor nahřátí, regulaci teploty ani elektronické zapalování, to vše už je ale u plynových grilů v podstatě samozřejmostí. Některé grily postrádají teploměr, který je u přípravy masa vždy užitečným pomocníkem, tomuto modelu ale nechybí. Zároveň má také oblíbenou odkládací plochu po obou stranách.

Kromě výbavy najdete v tabulce také rozměry grilu, mezi plynovými modely jde spíše o menší variantu.
Tabulka zobrazuje přehled vybavení a funkcí

Parametr Tento produkt
Termostat

Ano

Teploměr

Ano

Indikátor nahřátí

Ano

Časovač

Ne

Piezo zapalování

Ano

Odkapávací miska

Ano

Odkládací plocha

Ano

Výška (cm)

107

Šířka (cm)

110

Hloubka (cm)

53

Klady a zápory

Silnou stránkou grilu Fieldmann je jeho dostupná cena, při které si gril stále zachovává slušnou kvalitu. Nechybí mu oblíbené prvky, jako je teploměr nebo odkládací plocha, a ani v dalších ohledech si nevede nijak zle. Nižší cena se ovšem projevila na výkonu, který není nijak závratný. Ocenili bychom také, kdyby byly některé části grilu omyvatelné v myčce.

Závěr

Díky dostupné ceně a grilovací ploše 1 782 cm2 představuje plynový gril Fieldmann FZG 3003 skvělou variantu pro rodinná grilování. Neoslní sice vysokým výkonem ani přelomovými technologiemi, stále ale nabídne slušnou kvalitu za přívětivou cenu. Oceňujeme, že nechybí odkládací plocha a teploměr, gril má také všechny obvyklé prvky, jako je elektronické zapalování nebo litinový rošt. Pokud ale patříte k o něco náročnějším zákazníkům, nebo hledáte gril pro větší společnost, podívejte se i na recenze dalších modelů, například grilu G21 California BBQ Premium line.

4 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Fieldmann FZG 3003 | Hodnocení: 74,5 %
Eliška se o téma grilů stará už více než tři roky, zároveň patří ke služebně nejstarším členům našeho týmu. Díky své zálibě ve vaření se v této problematice dále vzdělává a předává informace čtenářům. Vysvětlí vám například, co jsou to RBS grily nebo grily s lávovými kameny, dozvíte se také, jak plynový gril bezpečně používat. Dále se věnuje i elektrickým grilům a klasickým kuchyňským spotřebičům.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Fieldmann FZG 3003

Fieldmann FZG 3003

4 500 Kč Orientační cena