Menu

Recenze a srovnání Rösle Videro G3-S Vario+

93,0 % Celkové hodnocení

Top produkt v kategorii Plynové grily

Klady

  • Prosklené víko
  • Podsvícené ovládací knoflíky
  • 2 boční hořáky
  • Vysoký výkon 17 kW

Zápory

  • Vyšší cena
20 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Plynový gril Rösle patří k originálním modelům a pravděpodobně zaujme především náročnější zákazníky. Jeho grilovací plocha 2 700 cm2 sice není na trhu největší, stále ale vystačí i větší rodině. Rozměrnější grily tento model překonává nadstandardním výkonem 17 kW, rozloženým mezi 5 hořáků. Základ tvoří standardní 3 hořáky, se kterými se u větších plynových grilů setkáte poměrně často. Ty jsou ale doplněné ještě speciálním bočním vařičem Primezone, který poslouží například na zatažení masa před grilováním, a také dalším bočním hořákem, vhodným například na přípravu omáček.

Grilovací plocha ve formě litinového roštu je na trhu populární variantou, tento model jde ale ještě o krok dál. Část roštu je odnímatelná a dá se nahradit například Wok pánví, pizza kamenem, litinovým hrncem apod., gril je tak opravdu variabilní. Pochválit musíme také jednoduchou údržbu, celou grilovací vanu je možné mýt v myčce.

 Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Rösle

Celkový výkon (kW)

17

Grilovací plocha (cm2)

2 700

Typ grilovací plochy

Rošt

Povrch grilovací plochy

Litina

Počet hořáků

5

Mytí v myčce

Ano

Vybavení a funkce

Model Videro nezklame ani nabídkou funkcí a vybavení. Pokud zrovna nepoužíváte boční hořáky, můžete sklápěcí pultíky, ve kterých jsou umístěné, využít jako odkládací plochu. Kromě toho má gril také háčky na zavěšení grilovacích pomůcek. U modelu této cenové kategorie je samozřejmostí elektronické zapalování, které je pohodlnější a bezpečnější. To je navíc u tohoto grilu doplněné takovými vychytávkami, jako jsou podsvícené ovládací knoflíky.

Nechybí samozřejmě ani možnost regulace teploty, indikátor nahřátí a odkapávací miska, tyto prvky jsou u grilů velmi obvyklé. Ve víku grilu potom najdete také teploměr, který ocení každý zapálený kuchař. Samotné víko je navíc tak trochu specialitkou, je totiž prosklené a o průběhu grilování tak máte neustálý přehled i bez otevírání grilu a plýtvání teplem.
Tabulka zobrazuje přehled vybavení a funkcí

Parametr Tento produkt
Termostat

Ano

Teploměr

Ano

Indikátor nahřátí

Ano

Časovač

Ne

Piezo zapalování

Ano

Odkapávací miska

Ano

Odkládací plocha

Ano

Výška (cm)

127

Šířka (cm)

118

Hloubka (cm)

57

Hmotnost (kg)

43

Klady a zápory

Nevýhody tohoto modelu můžeme shrnout velice stručně, za zmínku stojí snad jen vyšší cena, která nemusí být pro každého optimální. Také grilovací plocha by mohla být nedostačující pro velké skupiny lidí, ale to už je velmi individuální. Naopak výhod má tento model nespočet. Patří mezi ně například vysoký výkon, dva boční hořáky a variabilní grilovací plocha. Opomenout nesmíme také velmi originální prvky, jako je prosklené víko grilu nebo podsvícené ovládací knoflíky.

Závěr

Model Rösle Videro G3-S Vario+ zaujme už na první pohled, díky prosklenému víku, které umožňuje neustálou kontrolu nad průběhem grilování. Jde o velmi výkonný gril, který kromě běžných 3 hořáků nabídne také 2 boční hořáky na přípravu masa, příloh nebo omáček. Jeho grilovací plocha 2 700 cm2 vystačí i početnější rodině a výbavou rozhodně vyhoví i náročnějším kuchařům. S tím vším se ale pojí také poměrně vysoká cena, pokud hledáte nějaký cenově dostupnější model s podobně velkou grilovací plochou, podívejte se například na recenzi grilu G21 California BBQ Premium line.

20 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Rösle Videro G3-S Vario+ | Hodnocení: 93,0 %
Eliška se o téma grilů stará už více než tři roky, zároveň patří ke služebně nejstarším členům našeho týmu. Díky své zálibě ve vaření se v této problematice dále vzdělává a předává informace čtenářům. Vysvětlí vám například, co jsou to RBS grily nebo grily s lávovými kameny, dozvíte se také, jak plynový gril bezpečně používat. Dále se věnuje i elektrickým grilům a klasickým kuchyňským spotřebičům.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Rösle Videro G3-S Vario+

Rösle Videro G3-S Vario+

20 000 Kč Orientační cena