Recenze a srovnání Tefal Meat Grill Ultra Compact 600

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii stolních grilů

Datum doporučení: Březen 2018

Klady:

Omyvatelnost v myčce

Poměr cena/výkon

Zápory:

Existují i výkonnější grily

1 700 Kč
orientační cena

Základní parametry

Stolní gril od značky Tefal nabídne uživatelům žebrovanou grilovací plochu o obsahu 825 cm2. Jde o zhruba středně velký gril a žebrovaná plocha je na trhu poměrně běžná, u dražších modelů potom můžete narazit na kombinaci žebrované a hladké desky, díky které je takový gril ještě o něco variabilnější. Příkon 2 000 W stále patří k velmi slušným hodnotám a nehrozí tak, že by se gril špatně zahříval, na trhu jsou i modely s polovičním příkonem. Grilu Tefal nechybí ani poloha barbecue, umožňuje tedy rozložení na plocho a grilování na celé ploše grilu. Grilovací desky je možné mýt v myčce, což značně ušetří práci.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Tefal
Příkon (W)  2 000
Grilovací plocha (cm2)  825
Typ gril. plochy  Žebrovaná
Povrch gril. plochy  Neuvedeno
Počet hořáků  Pouze plynové grily
Poloha barbecue  Ano
Mytí v myčce  Ano

Vybavení a funkce

Pro efektivní používání je gril vybavený termostatem a indikátorem nahřátí, vždy proto víte, zda už gril dosáhl optimální teploty. U některých dražších modelů bývá také například časovač nebo i další funkce, ty jsou ale víceméně doplňkové a zpravidla se bez nich obejdete. Bez čeho by ovšem bylo grilování značně nepohodlné, je odkapávací miska, do které stéká tuk a šťáva. Ta grilu Tefal nechybí a vy tak nemusíte odtékání tuku řešit nějakou vlastní nádobou.

Rozměry grilu Tefal jsou zhruba střední, nepatří k nejmenším ani největším modelům na trhu. Na výšku zabere 18 cm, na šířku 36 cm a jeho hloubka je 38 cm. Hmotnost 4,13 kg nepatří k nejmenším, poradíte si s ní ale bez problému. Optimální ovšem stále ještě je trvalé umístění grilu na kuchyňské lince.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a funkcí
Parametr Tento produkt
Termostat  Ano
Teploměr  Ne
Indikátor nahřátí  Ano
Nastavení sklonu spodní desky  Ne
Nastavení výšky horní desky  Ano
Aromatizace dřevem  Pouze elektrické grily
Časovač  Ne
Piezo zapalování  Pouze plynové grily
Odkapávací miska  Ano
Výška (cm) 18
Šířka (cm) 36
Hloubka (cm) 38
Hmotnost (kg) 4,13

Závěr

S koupí stolního grilu Tefal Meat Grill Ultra Compact 600 získáte poměrně výkonný a dobře vybavený přístroj, který zapadne takřka do každé kuchyně. Na rozdíl od dražších modelů mu chybí některé drobnosti, jako je například časovač, ovšem podstatné parametry a funkce zvládá na jedničku. Pokud proto hledáte spolehlivý stolní gril, ale nechce za něj dávat několik tisíc, můžeme vám tento model doporučit. Jestli je pro vás jeho cena stále ještě příliš vysoká, můžete zvážit také námi recenzovanou dostupnou variantu ve formě stolního grilu Sencor SBG 2051BK.

Další recenze

Kompletní porovnání