Recenze a porovnání Tefal Meat Grill Ultra Compact 600 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Tefal Meat Grill Ultra Compact 600

76,0 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Stolní grily

Klady

  • Omyvatelnost v myčce
  • Poměr cena/výkon

Zápory

  • Existují i výkonnější grily
  • Nelze nastavit sklon spodní desky
1 700 Kč Orientační cena

Základní parametry

Stolní gril od značky Tefal nabídne uživatelům žebrovanou grilovací plochu o obsahu 825 cm2. Jde o zhruba středně velký gril a žebrovaná plocha je na trhu poměrně běžná, u dražších modelů potom můžete narazit na kombinaci žebrované a hladké desky, díky které je takový gril ještě o něco variabilnější. Příkon 2 000 W stále patří k velmi slušným hodnotám a nehrozí tak, že by se gril špatně zahříval, na trhu jsou i modely s polovičním příkonem. Grilu Tefal nechybí ani poloha barbecue, umožňuje tedy rozložení na plocho a grilování na celé ploše grilu. Grilovací desky je možné mýt v myčce, což značně ušetří práci.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Tefal

Příkon (W)

2 000

Grilovací plocha (cm2)

825

Typ grilovací plochy

Žebrovaná

Poloha barbecue

Ano

Mytí v myčce

Ano

Vybavení a funkce

Pro efektivní používání je gril vybavený termostatem a indikátorem nahřátí, vždy proto víte, zda už gril dosáhl optimální teploty. U některých dražších modelů bývá také například časovač nebo i další funkce, ty jsou ale víceméně doplňkové a zpravidla se bez nich obejdete. Bez čeho by ovšem bylo grilování značně nepohodlné, je odkapávací miska, do které stéká tuk a šťáva. Ta grilu Tefal nechybí a vy tak nemusíte odtékání tuku řešit nějakou vlastní nádobou.

Rozměry grilu Tefal jsou zhruba střední, nepatří k nejmenším ani největším modelům na trhu. Na výšku zabere 18 cm, na šířku 36 cm a jeho hloubka je 38 cm. Hmotnost 4,13 kg nepatří k nejmenším, poradíte si s ní ale bez problému. Optimální ovšem stále ještě je trvalé umístění grilu na kuchyňské lince.

 
Tabulka zobrazuje přehled vybavení a funkcí

Parametr Tento produkt
Termostat

Ano

Teploměr

Ne

Indikátor nahřátí

Ano

Nastavení sklonu spodní desky

Ne

Nastavení výšky horní desky

Ano

Časovač

Ne

Odkapávací miska

Ano

Výška (cm)

18

Šířka (cm)

36

Hloubka (cm)

38

Hmotnost (kg)

4,13

Závěr

S koupí stolního grilu Tefal Meat Grill Ultra Compact 600 získáte poměrně výkonný a dobře vybavený přístroj, který zapadne takřka do každé kuchyně. Na rozdíl od dražších modelů mu chybí některé drobnosti, jako je například časovač, ovšem podstatné parametry a funkce zvládá na jedničku. Pokud proto hledáte spolehlivý stolní gril, ale nechce za něj dávat několik tisíc, můžeme vám tento model doporučit. Jestli je pro vás jeho cena stále ještě příliš vysoká, můžete zvážit také námi recenzovanou dostupnou variantu ve formě stolního grilu Sencor SBG 2051BK.

1 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Tefal Meat Grill Ultra Compact 600 | Hodnocení: 76,0 %
Eliška se jako redaktorka zabývá výběrem a srovnáváním produktů už řadu let a tématu grilů se věnuje více než tři roky. Tvorbě srovnání předcházelo rozsáhle pátrání v českých i zahraničních zdrojích, problematiku grilů navíc sleduje dlouhodobě a své znalosti stále doplňuje. Pomůže vám tak s orientací mezi různými typy grilů, poradí, jaké funkce zvolit a jak zbytečně nepřeplácet. Kromě venkovního vaření se věnuje také kuchyňským spotřebičům, jako jsou sporáky a varné desky, bílé technice a dalším produktům.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Tefal Meat Grill Ultra Compact 600

Tefal Meat Grill Ultra Compact 600

1 700 Kč Orientační cena