Menu

Recenze a srovnání Tefal Meat Grill Ultra Compact 600

Doporučujeme Při nákupu v kategorii stolních grilů

Datum doporučení: Březen 2018

83,0 % Celkové hodnocení
  • Omyvatelnost v myčce
  • Poměr cena/výkon
  • Existují i výkonnější grily
  • Nelze nastavit sklon spodní desky
2 200 Kč Orientační cena

Základní parametry

Stolní gril od značky Tefal nabídne uživatelům žebrovanou grilovací plochu o obsahu 825 cm2. Jde o zhruba středně velký gril a žebrovaná plocha je na trhu poměrně běžná, u dražších modelů potom můžete narazit na kombinaci žebrované a hladké desky, díky které je takový gril ještě o něco variabilnější. Příkon 2 000 W stále patří k velmi slušným hodnotám a nehrozí tak, že by se gril špatně zahříval, na trhu jsou i modely s polovičním příkonem. Grilu Tefal nechybí ani poloha barbecue, umožňuje tedy rozložení na plocho a grilování na celé ploše grilu. Grilovací desky je možné mýt v myčce, což značně ušetří práci.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Tefal
Příkon (W) 2 000
Grilovací plocha (cm2) 825
Typ gril. plochy Žebrovaná
Počet hořáků Pouze plynové grily
Poloha barbecue Ano
Mytí v myčce Ano

Vybavení a funkce

Pro efektivní používání je gril vybavený termostatem a indikátorem nahřátí, vždy proto víte, zda už gril dosáhl optimální teploty. U některých dražších modelů bývá také například časovač nebo i další funkce, ty jsou ale víceméně doplňkové a zpravidla se bez nich obejdete. Bez čeho by ovšem bylo grilování značně nepohodlné, je odkapávací miska, do které stéká tuk a šťáva. Ta grilu Tefal nechybí a vy tak nemusíte odtékání tuku řešit nějakou vlastní nádobou.

Rozměry grilu Tefal jsou zhruba střední, nepatří k nejmenším ani největším modelům na trhu. Na výšku zabere 18 cm, na šířku 36 cm a jeho hloubka je 38 cm. Hmotnost 4,13 kg nepatří k nejmenším, poradíte si s ní ale bez problému. Optimální ovšem stále ještě je trvalé umístění grilu na kuchyňské lince.

 

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a funkcí
Parametr Tento produkt
Termostat Ano
Teploměr Ne
Indikátor nahřátí Ano
Nastavení sklonu spodní desky Ne
Nastavení výšky horní desky Ano
Aromatizace dřevem Pouze elektrické grily
Časovač Ne
Piezo zapalování Pouze plynové grily
Odkapávací miska Ano
Výška (cm) 18
Šířka (cm) 36
Hloubka (cm) 38
Hmotnost (kg) 4,13

Závěr

S koupí stolního grilu Tefal Meat Grill Ultra Compact 600 získáte poměrně výkonný a dobře vybavený přístroj, který zapadne takřka do každé kuchyně. Na rozdíl od dražších modelů mu chybí některé drobnosti, jako je například časovač, ovšem podstatné parametry a funkce zvládá na jedničku. Pokud proto hledáte spolehlivý stolní gril, ale nechce za něj dávat několik tisíc, můžeme vám tento model doporučit. Jestli je pro vás jeho cena stále ještě příliš vysoká, můžete zvážit také námi recenzovanou dostupnou variantu ve formě stolního grilu Sencor SBG 2051BK.

2 200 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Tefal Meat Grill Ultra Compact 600 | Hodnocení: 83,0 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Tefal Meat Grill Ultra Compact 600

Tefal Meat Grill Ultra Compact 600

2 200 Kč Orientační cena