Recenze a porovnání Sencor SBG 2051BK | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Sencor SBG 2051BK

v kategorii Stolní grily

Klady

  • Dostupná cena
  • Nastavení sklonu spodní desky

Zápory

  • Nižší příkon
  • Malá grilovací plocha
600 Kč Orientační cena

Základní parametry

Stolní gril od značky Sencor patří k výkonnostně slabším modelům v našem výběru, oproti konkurenci je ale také několikanásobně levnější. Příkon 1 000 W je jeden z nižších na trhu, dražší modely mívají příkon i více než dvojnásobný, stejně tak velikost grilovací plochy 330 cm2 bude vhodná spíše pro menší počet lidí, například jednotlivce či dvojici. Žebrovaná grilovací plocha je dobrým standardem, i když u některých grilů najdeme také hladkou desku, která zvyšuje variabilitu grilu. Stejně jako dražší modely, i tento gril vám nabízí polohu barbecue, tedy úplné rozložení, což značně rozšiřuje možnosti grilování.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sencor

Příkon (W)

1 000

Grilovací plocha (cm2)

330

Typ grilovací plochy

Žebrovaná

Počet hořáků

Pouze plynové grily

Poloha barbecue

Ano

Mytí v myčce

Ne

Vybavení a funkce

Vzhledem k cenové kategorii grilu Sencor je pochopitelné, že se v jeho výbavě nedočkáte například časovače. To nejpodstatnější, tedy indikátor nahřátí a odkapávací miska na tuk, ale grilu nechybí. Pro běžné použití si s touto výbavou bez problémů vystačíte.

Pokud bojujete s nedostatkem místa v kuchyni, jistě vás potěší menší rozměry grilu Sencor. Na výšku tento model měří 13,5 cm, jeho šířka je 31,4 a hloubka 23,5 cm. Hmotnost 1,6 kg je velmi nízká a nebude tak nijak nepohodlné ani častější přenášení grilu a ukládání do skříňky.

 
Tabulka zobrazuje přehled vybavení a funkcí

Parametr Tento produkt
Termostat

Ne

Teploměr

Ne

Indikátor nahřátí

Ano

Nastavení sklonu spodní desky

Ano

Nastavení výšky horní desky

Ne

Aromatizace dřevem

Pouze elektrické grily

Časovač

Ne

Piezo zapalování

Pouze plynové grily

Odkapávací miska

Ano

Výška (cm)

13,5

Šířka (cm)

31,4

Hloubka (cm)

23,5

Hmotnost (kg)

1,6

Závěr

Nejsilnějším prvkem grilu Sencor SBG 2051BK je jeho nízká cena. Je tak pochopitelné, že při investici několika set korun není možné od grilu očekávat zázraky. To se projevuje zejména nižším příkonem a menší grilovací plochou, stejně tak výbava grilu je pouze základní. Pro běžné uživatele je ale tento model zcela dostačující a přijde vhod zejména pokud hledáte model pro méně časté použití. Naopak náročné kuchaře by pravděpodobně potěšil některý z dražších modelů, například stolní gril Catler GR 8012.

600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sencor SBG 2051BK
Eliška si jako seniorní redaktorka drží svá témata opravdu dlouhodobě. Například grilům se věnuje už více než tři roky a stále si dohledává nové a nové informace. Díky tomu vám může srozumitelně vysvětlit, co je to poloha barbecue, jaký příkon u stolního grilu hledat nebo jaká grilovací plocha se vám bude hodit. Kromě stolních grilů vám poradí i s výběrem zahradního elektrického nebo plynového grilu, věnuje se také klasickým kuchyňským spotřebičům, například sporákům.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Sencor SBG 2051BK

Sencor SBG 2051BK

600 Kč Orientační cena