Recenze a srovnání Sencor SBG 2051BK

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii stolních grilů

Datum doporučení: Březen 2018

Klady:

Cena

Zápory:

Nižší příkon

Malá grilovací plocha

600 Kč
orientační cena

Základní parametry

Stolní gril od značky Sencor patří k výkonnostně slabším modelům v našem výběru, oproti konkurenci je ale také několikanásobně levnější. Příkon 1 000 W je jeden z nižších na trhu, dražší modely mívají příkon i více než dvojnásobný, stejně tak velikost grilovací plochy 330 cm2 bude vhodná spíše pro menší počet lidí, například jednotlivce či dvojici. Žebrovaná grilovací plocha je dobrým standardem, i když u některých grilů najdeme také hladkou desku, která zvyšuje variabilitu grilu. Stejně jako dražší modely, i tento gril vám nabízí polohu barbecue, tedy úplné rozložení, což značně rozšiřuje možnosti grilování.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce Sencor
Příkon (W)  1 000
Grilovací plocha (cm2)  330
Typ gril. plochy  Žebrovaná
Povrch gril. plochy  Neuvedeno
Počet hořáků  Pouze plynové grily
Poloha barbecue  Ano
Mytí v myčce  Ne

Vybavení a funkce

Vzhledem k cenové kategorii grilu Sencor je pochopitelné, že se v jeho výbavě nedočkáte například časovače. To nejpodstatnější, tedy indikátor nahřátí a odkapávací miska na tuk, ale grilu nechybí. Pro běžné použití si s touto výbavou bez problémů vystačíte.

Pokud bojujete s nedostatkem místa v kuchyni, jistě vás potěší menší rozměry grilu Sencor. Na výšku tento model měří 13,5 cm, jeho šířka je 31,4 a hloubka 23,5 cm. Hmotnost 1,6 kg je velmi nízká a nebude tak nijak nepohodlné ani častější přenášení grilu a ukládání do skříňky.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a funkcí
Parametr Tento produkt
Termostat  Ne
Teploměr  Ne
Indikátor nahřátí  Ano
Nastavení sklonu spodní desky  Ano
Nastavení výšky horní desky  Ne
Aromatizace dřevem  Pouze elektrické grily
Časovač  Ne
Piezo zapalování  Pouze plynové grily
Odkapávací miska  Ano
Výška (cm) 13,5
Šířka (cm) 31,4
Hloubka (cm) 23,5
Hmotnost (kg) 1,6

Závěr

Nejsilnějším prvkem grilu Sencor SBG 2051BK je jeho nízká cena. Je tak pochopitelné, že při investici několika set korun není možné od grilu očekávat zázraky. To se projevuje zejména nižším příkonem a menší grilovací plochou, stejně tak výbava grilu je pouze základní. Pro běžné uživatele je ale tento model zcela dostačující a přijde vhod zejména pokud hledáte model pro méně časté použití. Naopak náročné kuchaře by pravděpodobně potěšil některý z dražších modelů, například stolní gril Catler GR 8012.