Recenze Guzzanti GZ 341 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Guzzanti GZ 341

79,0 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné z otevřených grilů v kategorii Stolní grily

Klady

  • Dostupná cena
  • Kombinace hladké a žebrované plochy
  • Zajímavý design

Zápory

  • Nelze nastavit přesnou teplotu
  • Nelze změnit sklon desky
800 Kč Orientační cena

Základní parametry

Otevřený gril Guzzanti GZ 341 nabízí zajímavé designové provedení v kombinaci se dřevem. Velikost jeho grilovací plochy se pohybuje okolo 900 cm2, což vystačí na přípravu jídla zhruba pro 1-2 osoby. Přesto si gril udržuje slušný příkon 2 000 W. Povrch grilu je z poloviny hladký a z poloviny žebrovaný, díky tomu na něm můžete efektivně připravovat různé druhy potravin. Některé konkurenční grily nabízejí např. jen hladkou desku. Samozřejmostí je nepřilnavá úprava, ta už dnes u otevřeného stolního grilu nesmí chybět.

Ocenili bychom, kdyby byla deska grilu omyvatelná v myčce, není to ale u tohoto typu grilů úplně běžné.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Guzzanti

Příkon (W)

2 000

Grilovací plocha (cm2)

937,5

Typ grilovací plochy

Žebrovaná+hladká

Povrch grilovací plochy

Nepřilnavý

Poloha barbecue

Ano

Mytí v myčce

Ne

Vybavení a funkce

Z výbavy se ničeho příliš zajímavého nedočkáte. Gril Guzzanti má klasický termostat k regulaci ohřevu, na rozdíl od některých konkurenčních modelů ale není možné nastavit konkrétní teplotu. Součástí grilu není ani teploměr, budete si tak muset vystačit s odhadem nebo si kuchyňský teploměr pořídit samostatně. Gril má spodní odkapávací misku, sklon desky ale není nastavitelný, tuk z potravin tak bude odtékat o něco méně efektivně.

Tabulka zahrnuje také rozměry grilu, nejde o nijak nadstandardně velký model, přesto je dobré zvážit, zda jej máte kam umístit.

Parametr Tento produkt
Termostat

Ano

Teploměr

Ne

Indikátor nahřátí

Ne

Nastavení sklonu spodní desky

Ne

Časovač

Ne

Odkapávací miska

Ano

Výška (cm)

9,5

Šířka (cm)

55,9

Hloubka (cm)

32

Hmotnost (kg)

3,2

Klady a zápory

Gril Guzzanti jistě zaujme především svou cenou a poměrně neobvyklým provedením s dřevěným stojanem. Pozitivem je také kombinace hladké a žebrované grilovací plochy a slušný příkon. Slabší stránkou jsou možnosti nastavení, ty jsou zcela základní, což se ovšem u modelu v této cenové kategorii dá očekávat.

Porovnání s alternativami

Pokud hledáte model pro více osob, možná vám bude lépe vyhovovat gril Sencor SBG 106BK. Ten se pohybuje ve velmi podobné cenové kategorii jako model Guzzanti GZ 341, má také hladkou i žebrovanou grilovací plochu a takřka totožné (tedy zcela základní) možnosti nastavení. Nabídne ale větší grilovací plochu a vyšší příkon.

Variantu pro náročné uživatele potom představuje gril Jata GR3000 s prodlouženou zárukou na 3 roky. Ten vám umožní nastavit několik přesných teplot grilování nebo upravit sklon grilovací desky. Oproti modelu Guzzanti je výrazně větší, ale také výrazně dražší.

Závěr

Pokud hledáte jednoduchý, vzhledově zajímavý gril za dostupnou cenu, mohl by vás model Guzzanti GZ 341 oslovit. Velikostí grilovací plochy se hodí cca pro 1-2 osoby, má ale slušný příkon, nemusíte se tak bát pomalého ohřevu. Pozitivem je kombinace hladké a žebrované grilovací plochy, slabší stránkou už je výbava, která je naprosto základní – termostat a odkapávací miska. V dané cenové kategorii ale nejde o nic nečekaného.

Zaujal vás gril Guzzanti, ale hledáte spíše variantu pro rodinu? Podívejte se na recenzi grilu Sencor SBG 106BK, ten nabízí velmi podobné  vlastnosti v kombinaci s větší grilovací plochou.

800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Guzzanti GZ 341 | Hodnocení: 79,0 %
Eliška se jako redaktorka zabývá výběrem a srovnáváním produktů už řadu let a tématu grilů se věnuje více než tři roky. Tvorbě srovnání předcházelo rozsáhle pátrání v českých i zahraničních zdrojích, problematiku grilů navíc sleduje dlouhodobě a své znalosti stále doplňuje. Pomůže vám tak s orientací mezi různými typy grilů, poradí, jaké funkce zvolit a jak zbytečně nepřeplácet. Kromě venkovního vaření se věnuje také kuchyňským spotřebičům, jako jsou sporáky a varné desky, bílé technice a dalším produktům.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Guzzanti GZ 341

Guzzanti GZ 341

800 Kč Orientační cena