Menu

Recenze a srovnání Jata GR3000

92,0 % Celkové hodnocení

Nejlepší z otevřených grilů v kategorii Stolní grily

Klady

  • Přesná nastavení teplot
  • Prodloužená záruka na 3 roky
  • Velká grilovací plocha
  • Možnost nastavení sklonu desky

Zápory

  • Vyšší cena
  • Pouze hladká grilovací plocha
2 600 Kč Orientační cena

Základní parametry

Stolní grily španělské značky Jata jsou známé především pro svůj odolný povrch. V případě modelu GR3000 je deska granitová, odolná nejen proti poškrábání, ale i připalování. O kvalitě zpracování vypovídá také záruka prodloužená na 3 roky. Povrch desky je hladký, některé konkurenční grily mají ve výbavě také rošt nebo mají půlku grilovací plochy žebrovanou, díky tomu jsou o něco variabilnější. Velikost plochy 2 650 cm2 patří k větším na trhu a bude vám bohatě stačit k přípravě jídla pro početnější skupinu lidí (4 a více).

Parametr Tento produkt
Výrobce

Jata

Příkon (W)

2 650

Grilovací plocha (cm2)

1 536

Typ grilovací plochy

Hladká

Povrch grilovací plochy

Nepřilnavý

Poloha barbecue

Ano

Vybavení a funkce

U otevřených stolních grilů většinou na mnoho funkcí nenarazíte. Gril samozřejmě nepostrádá termostat k regulaci teplot. Ten má v tomto případě 4 možná nastavení – na 75/120/160 nebo 230 °C. Díky tomu je regulace teplot poměrně přesná, i když gril postrádá klasický teploměr. Poměrně netypickým prvkem je v tomto případě možnost naklonění desky grilu, aby tuk z masa lépe odtékal, a grilování tak bylo dietnější. Pro tyto účely má také misku na tuk, která není u otevřených modelů úplnou samozřejmostí.

V tabulce najdete rozměry grilu, ty je vhodné zvážit zejména pro účely skladování.

Parametr Tento produkt
Termostat

Ano

Teploměr

Ne

Nastavení sklonu spodní desky

Ano

Časovač

Ne

Odkapávací miska

Ano

Odkládací plocha

Nerelevantní

Výška (cm)

8

Šířka (cm)

62,8

Hloubka (cm)

34

Hmotnost (kg)

3,93

Hodnocení uživatelů a odborníků

Zkušenosti uživatelů s grilem Jata jsou vynikající. V recenzích zmiňují jako pozitiva především velkou grilovací plochu a nepřilnavý povrch, oceňují také rychlé zahřívání. Zásadní negativa se v recenzích neobjevila, snad jen podle jednoho uživatele dosahuje gril nižších maximálních teplot než předchozí model, který používal. Další uživatelské recenze najdete na portálu Heureka.cz.

Klady a zápory

Mezi klady grilu Jata patří odolný nepřilnavý povrch, prodloužená záruka, velká grilovací plocha, poměrně přesná regulace teplot či možnost nastavení sklonu grilovací desky. Negativem bude pro některé uživatele pravděpodobně cena, ačkoliv není nijak astronomická. Na rozdíl od některých konkurenčních grilů má tento model také jen hladkou grilovací plochu, což limituje možnosti využití.

Porovnání s alternativami

Pokud vám samotná hladká deska nepřipadá dostatečně variabilní, mohl by vás více zaujmout gril Guzzanti GZ 341. Ten má hladkou i žebrovanou desku, což dodává grilování zase nový rozměr. Oproti grilu Jata je také podstatně levnější, má ale výrazně menší grilovací plochu a neumožňuje nastavení sklonu desky. Není ani možné nastavit přesnou teplotu grilování.

O něco větší plochu ke grilování nabízí model Sencor SBG 106BK, oproti grilu Jata je ale stejně zhruba poloviční. Výhodou může být rozdělení na hladkou a žebrovanou plochu, které model Jata neumožňuje, pozitivní je samozřejmě také nižší cena. Opět ale chybí možnost nastavení sklonu desky nebo přesnější regulace teplot.

Závěr

Otevřený gril Jata GR3000 můžeme doporučit náročnějším uživatelům, kteří jsou ochotní za kvalitní gril zaplatit i několik tisíc. Za svou investici získají model s prodlouženou zárukou, který zaujme jak odolnou grilovací deskou, tak například svou regulací teplot. Využívat můžete rovnou 4 přesná nastavení. Pozitivem je také možnost upravení sklonu grilovací desky, nebo její samotné rozměry, gril je totiž vhodný i pro početnější skupiny lidí, což není u stolních modelů úplně obvyklé.

Pokud ale dáváte přednost spíše jednoduššímu modelu za dostupnější cenu, podívejte se také na recenzi grilu Sencor SBG 106BK.

2 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Jata GR3000 | Hodnocení: 92,0 %
Dana Široká
Redaktorka
Dana se věnuje srovnávání produktů v naší redakci již několik let a zároveň je nadšenou kuchařkou. Jednotlivé typy grilů má pečlivě nastudované, a tudíž je schopna srozumitelně vysvětlit jejich specifika a doporučit vhodný typ podle individuálních požadavků uživatele. Kromě grilů se také věnuje srovnávání kuchyňských spotřebičů, jako jsou varné desky, plynové sporáky či Remosky.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Jata GR3000

Jata GR3000

2 600 Kč Orientační cena