Recenze a porovnání Sencor SBG 106BK | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Sencor SBG 106BK

Doporučujeme Při nákupu v kategorii stolních grilů

Datum doporučení: Září 2019

72,5 % Celkové hodnocení
  • Velká grilovací plocha
  • Vysoký výkon
  • Pouze jedna deska
  • Zabírá více místa
1 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Stolní gril Sencor v první řadě zaujme vysokým příkonem 2 300 W a velkou grilovací plochou 1 457 cm2. Díky těmto parametrům na něm zvládnete připravit i tři až čtyři porce jídla najednou. Nepřilnavý povrch zajistí snadnou údržbu a kombinace žebrované a hladké plochy přidává grilu na variabilitě – na žebrované ploše perfektně připravíte maso či zeleninu, na hladké vejce nebo třeba palačinky. Co naopak variabilitu grilu trochu omezuje, je fixní poloha barbecue. To znamená, že gril je pouze ve tvaru desky, nejde sklopit jako řada konkurenčních modelů a nepřipravíte s ním třeba tousty nebo panini, nevytvoří ani efekt trouby.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sencor

Příkon (W)

2 300

Grilovací plocha (cm2)

1 457

Typ grilovací plochy

Žebrovaná+hladká

Povrch grilovací plochy

Nepřilnavý

Počet hořáků

Pouze plynové grily

Poloha barbecue

Ano

Mytí v myčce

Ne

Vybavení a funkce

Jak již bylo zmíněno, gril Sencor má pouze jednu desku, odpadá u něj tedy možnost nastavení sklonu či výšky desek. Nemá časovač, který někdy u stolních grilů najdete, nepostrádá ale termostat k nastavení teploty ani odkapávací misku na tuk. Díky tomu bude grilování zdravější a dietnější. Vzhledem k jeho rozložení má trochu větší nároky na prostor, na šířku zabere 65,4 cm, jeho hloubka je 34,4 cm a výška 8,3 cm. Díky hmotnosti 3,1 kg se nemusíte obávat obtížné manipulace.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a funkcí

Parametr Tento produkt
Termostat

Ano

Indikátor nahřátí

Ano

Nastavení sklonu spodní desky

Ne

Nastavení výšky horní desky

Ne

Aromatizace dřevem

Pouze elektrické grily

Časovač

Ne

Piezo zapalování

Pouze plynové grily

Odkapávací miska

Ano

Odkládací plocha

Ne

Výška (cm)

8,3

Šířka (cm)

65,4

Hloubka (cm)

34,4

Hmotnost (kg)

3,1

Závěr

Pokud hledáte jednoduchý stolní gril pro pár či rodinu a nevyžadujete zrovna multifunkční přístroj, mohl by pro vás být model Sencor SBG 106BK vhodnou variantou. Potěší výkonem i velkou plochou pro grilování, má nepřilnavý povrch a pojí v sobě hladkou i žebrovanou grilovací plochu. Nic moc navíc už ale neposkytuje, jeho nabídka funkcí je zcela základní a oproti konkurenci má o něco menší variabilitu, řada stolních grilů se totiž skládá ze dvou sklopných desek.

V případě, že hledáte takový typ grilu, doporučujeme pročíst si i další recenze v našem výběru, například recenzi grilu Tefal Meat Grill Ultra Compact 600 Classic GC305012.

1 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Sencor SBG 106BK | Hodnocení: 72,5 %
Eliška Srncová se jako redaktorka zabývá výběrem a srovnáváním produktů už řadu let a tématu grilů se věnuje více než tři roky. Tvorbě srovnání předcházelo rozsáhle pátrání v českých i zahraničních zdrojích, problematiku grilů navíc sleduje dlouhodobě a své znalosti stále doplňuje. Pomůže vám tak s orientací mezi různými typy grilů, poradí, jaké funkce zvolit a jak zbytečně nepřeplácet. Kromě venkovního vaření se věnuje také kuchyňským spotřebičům, jako jsou sporáky a varné desky, bílé technice a dalším produktům.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sencor SBG 106BK

Sencor SBG 106BK

1 000 Kč Orientační cena