Recenze a porovnání Sencor SBG 106BK | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Sencor SBG 106BK

84,5 % Celkové hodnocení

Top cena/výkon z otevřených grilů v kategorii Stolní grily

Klady

  • Velká grilovací plocha
  • Vysoký výkon

Zápory

  • Pouze jedna deska
  • Zabírá více místa
1 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Stolní gril Sencor patřil v době psaní recenze (červen 2022) k nejoblíbenějším produktům na trhu. Potěší v první řadě slušným příkonem 2 300 W, grilovací plocha 1 457 cm2 je vhodná pro 3-4 osoby. Polovina grilu je hladká a polovina žebrovaná, to je u otevřených modelů poměrně časté řešení, které rozšiřuje variabilitu použití. Stejně jako většina modelů na trhu, i tento má nepřilnavý povrch. Deska grilu není omyvatelná v myčce, s touto možností se ale setkáte spíše u kontaktních grilů, otevřené modely se častěji myjí ručně.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sencor

Příkon (W)

2 300

Grilovací plocha (cm2)

1 457

Typ grilovací plochy

Žebrovaná+hladká

Povrch grilovací plochy

Nepřilnavý

Poloha barbecue

Ano

Mytí v myčce

Ne

Vybavení a funkce

Gril Sencor nepostrádá klasický termostat k nastavení teploty ani odkapávací misku na tuk. Tím ale jeho výbava víceméně končí. Nenajdete u něj časovač, možnost přesného nastavení teploty, ani možnost natavení sklonu desky. Otevřené grily ale obecně mívají výbavu spíše chudší, nedá se tedy říct, že by za konkurencí nějak výrazně zaostával. Jako otevřený model má klasicky trochu větší nároky na prostor, na šířku zabere 65,4 cm, jeho hloubka je 34,4 cm a výška 8,3 cm. Díky hmotnosti 3,1 kg se nemusíte obávat obtížné manipulace.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a funkcí

Parametr Tento produkt
Termostat

Ano

Indikátor nahřátí

Ano

Nastavení sklonu spodní desky

Ne

Časovač

Ne

Odkapávací miska

Ano

Výška (cm)

8,3

Šířka (cm)

65,4

Hloubka (cm)

34,4

Hmotnost (kg)

3,1

Názory uživatelů a odborníků

Jak jsme již zmínili, gril Sencor je mezi uživateli velmi populární. Nasbíral více než stovku recenzí, které jsou v drtivé většině případů pozitivní. Uživatelé si chválí poměr ceny a kvality, pozitivně hodnotí celkové zpracování grilu i rychlý ohřev. Jako častější negativum je zmiňováno nerovnoměrné zahřívání plochy, která je v rozích chladnější než ve středu. Některým uživatelům také nevyhovuje kratší přívodní šňůra. Na další recenze se můžete podívat na stránkách Heureka.cz.

Hlavní klady a zápory

Největší výhodou grilu Sencor SBG 106BK je poměr kvality a ceny, takřka „za hubičku“ dostanete model, který si pochvaluje více než stovka uživatelů. Oceňujeme také slušný příkon a kombinovanou grilovací plochu s hladkou a žebrovanou částí. Slabší stránkou je výbava, moc funkcí a vychytávek u tohoto modelu nenajdete, v dané cenové kategorii ale nemůžete čekat zázraky.

Porovnání s alternativami

Ještě o něco levnější alternativu představuje gril Guzzanti GZ 341. Má menší grilovací plochu, vhodnou cca pro 2 osoby, jinak je ale s modelem Sencor na srovnatelné úrovni. Také nabídne hladký i žebrovaný povrch a může zaujmout dřevěným stojánkem.

Náročnějším uživatelům by zase mohl lépe vyhovovat gril Jata GR3000. Ten nabízí několik přesných teplot, umožňuje naklonění grilovací desky a model Sencor mírně překonává i v otázce příkonu a velikosti grilovací plochy. Je ale také několikanásobně dražší.

Závěr

Pokud hledáte jednoduchý stolní gril pro pár či rodinu a nevyžadujete zrovna multifunkční přístroj, mohl by pro vás být model Sencor SBG 106BK vhodnou variantou. Potěší výkonem i velkou plochou pro grilování, má nepřilnavý povrch a pojí v sobě hladkou i žebrovanou grilovací plochu. Nic moc navíc už neposkytuje, jeho nabídka funkcí je zcela základní, dostanete jen termostat a odkapávací misku. V dané cenové kategorii je to ale očekávatelné a více než stovka uživatelů je s grilem zcela spokojená. Jestliže ovšem hledáte o něco sofistikovanější přístroj, můžete si přečíst také recenzi grilu Jata GR3000.

 

1 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sencor SBG 106BK | Hodnocení: 84,5 %
Eliška se jako redaktorka zabývá výběrem a srovnáváním produktů už řadu let a tématu grilů se věnuje více než tři roky. Tvorbě srovnání předcházelo rozsáhle pátrání v českých i zahraničních zdrojích, problematiku grilů navíc sleduje dlouhodobě a své znalosti stále doplňuje. Pomůže vám tak s orientací mezi různými typy grilů, poradí, jaké funkce zvolit a jak zbytečně nepřeplácet. Kromě venkovního vaření se věnuje také kuchyňským spotřebičům, jako jsou sporáky a varné desky, bílé technice a dalším produktům.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sencor SBG 106BK

Sencor SBG 106BK

1 000 Kč Orientační cena