Recenze Weber Master-Touch GBS E-5750 14701004 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Weber Master-Touch GBS E-5750 14701004

80,2 % Celkové hodnocení

Populární u uživatelů v kategorii Grily na dřevěné uhlí

Klady

  • Odpojovací popelník
  • Teploměr ve víku
  • Velká grilovací plocha

Zápory

  • Vyšší cena
  • Chybí odkládací plocha
9 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Gril Master-Touch GBS E-5750 14701004 má na svědomí značka Weber, která patří k nejstarším výrobcům grilů vůbec. Grilovací plocha o velikosti 2 342 cm2 slibuje dostatek prostoru i pro početnější společnost. Gril je klasicky vybavený roštem, ten je v tomto případě vyrobený z nerezové oceli, jak je u kvalitnějších modelů obvyklé. Stejně jako všechny lepší grily na dřevěné uhlí, i tento je vybavený poklopem, který zajišťuje lepší termoregulaci.

Rozměry grilu najdete v tabulce, nejde o nijak zvlášť rozměrný model, přesto je ale dobré zkontrolovat, zda máte dostatek místa na jeho uskladnění.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Weber

Grilovací plocha (cm2)

2 342

Typ grilovací plochy

Rošt

Povrch grilovací plochy

Nerez

Poklop

Ano

Výška (cm)

107

Šířka (cm)

72

Hloubka (cm)

65

Vybavení a funkce

Ve víku grilu Weber najdete teploměr, díky kterému dokážete lépe kontrolovat teplotu při grilování. U dražších modelů se s ním setkáte velmi často, není ale úplnou samozřejmostí. Ještě specifičtějším prvkem je potom odnímatelný popelník, který často postrádají i nákladnější grily. Díky němu nebudete při vynášení popela muset oddělávat rošty nebo se v grilu nějak složitě přehrabovat, popelník jen odpojíte od spodní části grilu a vysypete.

Na rozdíl od některých dražších modelů nemá tento gril například časovač, piezo zapalování nebo zásobník na uhlí, to vše je ale na trhu s grily spíše luxus, rozhodně nejde o standardní výbavu. Gril Weber ale bohužel postrádá také odkládací plochu, která už tak neobvyklá není a poměrně často na ni narazíte i u levnějších produktů.

Parametr Tento produkt
Teploměr

Ano

Časovač

Ne

Piezo zapalování

Ne

Odkládací plocha

Ne

Zásobník na uhlí

Ne

Odnímatelný popelník

Ano

Hodnocení uživatelů a odborníků

Uživatelé jsou s grilem Master-Touch GBS E-5750 14701004 obecně spokojení, dostává podle nich pověsti značky Weber, je spolehlivý a potěší různými vychytávkami. Některým uživatelům ale plně nevyhovuje cena produktu, která není zrovna nízká, podle jiných je i poměrně těžký, což může znesnadňovat manipulaci. Uživatelské recenze najdete také na stránkách Heureka.cz.

Klady a zápory

Výhodou grilu Master-Touch je rozměrná grilovací plocha, kvalitní zpracování a některé zajímavé prvky výbavy, jako je odnímatelný popelník nebo teploměr ve víku. Trochu zklamáním je pro nás absence odkládací plochy, některým uživatelům nevyhovuje vyšší cena modelu.

Porovnání s alternativami

Pokud toužíte po větší míře technologických vychytávek, za zvážení rozhodně stojí gril Weber Performer Deluxe GBS. Ten má oproti modelu Master-Touch mírně větší grilovací plochu, ale hlavně nabídne odkládací prostor, zásobník na uhlí, časovač a piezo zapalování. Bohužel je ale také zhruba dvojnásobně dražší.

Naopak prostor k šetření vám nabízí model Fieldmann FZG 1009. Kvůli menší grilovací ploše se sice budete muset trochu uskrovnit a nenabídne vám ani teploměr, natož pokročilejší výbavu, oproti grilu Master-Touch je ale extrémně levný a má dokonce odkládací plochu, kterou tento gril postrádá.

Závěr

Gril Weber Master-Touch GBS E-5750 14701004 potěší vysokou kvalitou, jak je u této  značky obvyklé, a zaujme některými prvky výbavy, jako je odnímatelný popelník nebo teploměr. Jeho grilovací plocha je s velikostí přesahující 2 000 cm2 dostačující i pro početnější společnost a rošt je vyrobený z odolného nerezu. Jako hlavní slabinu tohoto modelu vnímáme chybějící odkládací plochu, kterou často najdete  i u levnějších modelů. Jeho pořizovací cena navíc není vyloženě nízká.

Pokud nemáte na gril až tak vysoké nároky a ocenili byste dostupnější variantu, podívejte se na recenzi modelu Fieldmann FZG 1009.

9 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Weber Master-Touch GBS E-5750 14701004 | Hodnocení: 80,2 %
Eliška se jako redaktorka zabývá výběrem a srovnáváním produktů už řadu let a tématu grilů se věnuje více než tři roky. Tvorbě srovnání předcházelo rozsáhle pátrání v českých i zahraničních zdrojích, problematiku grilů navíc sleduje dlouhodobě a své znalosti stále doplňuje. Pomůže vám tak s orientací mezi různými typy grilů, poradí, jaké funkce zvolit a jak zbytečně nepřeplácet. Kromě venkovního vaření se věnuje také kuchyňským spotřebičům, jako jsou sporáky a varné desky, bílé technice a dalším produktům.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Weber Master-Touch GBS E-5750 14701004

Weber Master-Touch GBS E-5750 14701004

9 000 Kč Orientační cena