Menu

Recenze a srovnání De’Longhi CGH 1020D

88,0 % Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Stolní grily

Klady

  • Výměnné grilovací desky
  • Nastavení teploty pro každou desku zvlášť
  • Nastavitelná výška horní desky
  • Poloha barbecue

Zápory

  • Krátká přívodní šňůra
  • Při grilování prská
  • Nelze nastavit sklon spodní desky
6 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Kontaktní gril De’Longhi můžete používat v klasické „složené“ i rozložené barbecue poloze. V té vám nabídne grilovací plochu až 1 702 cm2, což je u stolních grilů nadstandard, který vystačí i početnější rodině či na večeři s přáteli. Příkon 2 000 W je dostačující a nemusíte se bát pomalého zahřívání, u takto velkého grilu by ale mohl být klidně i o něco vyšší. Spolu s grilem získáte dvě sady grilovacích desek, hladkých i žebrovaných, můžete tak na grilu připravit v podstatě cokoliv. Desky jsou nepřilnavé a omyvatelné v myčce, údržba by tak ani nemohla být jednodušší.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

De'Longhi

Příkon (W)

2 000

Grilovací plocha (cm2)

1 702

Typ grilovací plochy

Žebrovaná+hladká

Povrch grilovací plochy

Nepřilnavý

Poloha barbecue

Ano

Mytí v myčce

Ano

Vybavení a funkce

Gril De’Longhi patří k pokročilejším modelům, u kterých je možné nastavit rovnou přesnou teplotu na stupně. S ovládáním vám pomůže přehledný displej, s tím se u kontaktních grilů nesetkáte úplně často. Navíc je doplněný funkcí časovače, ta také není ani zdaleka samozřejmostí. S výběrem teploty a času vám může pomoci mobilní aplikace, která tento model doplňuje. Neslouží přímo k ovládání grilu, ale spíše jako rádce.

Teplotu dokonce můžete ovládat pro každou grilovací plotýnku zvlášť, díky tomu je možné jídlo zapékat jen z jedné strany, nebo třeba v poloze barbecue grilovat na každé polovině s různou teplotou. Nechybí možnost nastavení výšky horní desky, kterou najdete spíše u dražších modelů. Naproti tomu poměrně časté přizpůsobení sklonu spodní desky u tohoto modelu možné není, hrozí tak, že tuk z potravin nebude vždy dobře odtékat do odkapávací misky.

Na to, jakou grilovací plochu vám tento model může nabídnout, je poměrně kompaktní. Na jeho rozměry se můžete podívat níže v tabulce.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a funkcí

Parametr Tento produkt
Termostat

Ano

Teploměr

Ano

Indikátor nahřátí

Ano

Nastavení sklonu spodní desky

Ne

Nastavení výšky horní desky

Ano

Časovač

Ano

Odkapávací miska

Ano

Výška (cm)

19

Šířka (cm)

37

Hloubka (cm)

23

Názory uživatelů a odborníků

Uživatelé si nemohou gril De’Longhi vynachválit, z více než stovky recenzí jsou prakticky všechny pozitivní. Mezi zmiňované klady patří výměnné desky, efektivní zahřívání, jednoduchá údržba, možnost rozložení naplocho či regulace teploty pro každou plotýnku zvlášť. Častěji se ovšem objevují výtky na krátkou přívodní šňůru, podle některých uživatelů tuk při grilování dost prská i do okolí grilu a ne všichni jsou spokojení s mobilní aplikací, ve které je prý řada receptů chybná. Část uživatelů si stěžuje také na příliš hlasitou a místy obtěžující zvukovou signalizaci. Recenze grilu De’Longhi najdete také na stránkách Heureka.cz.

Hlavní klady a zápory

Model DeLonghi CGH 1020D vyniká mezi kontaktními grily rovnou v několika směrech. Je vybavený displejem, časovačem a regulací teploty pro každou plotýnku zvlášť. Je možné rozložit jej do polohy barbecue, nastavit výšku horní desky, má výměnné grilovací plotny, které jsou navíc omyvatelné v myčce. Nevýhodou je naopak nemožnost nastavit sklon spodní desky a podle recenzí uživatelů také krátká přívodní šňůra.

Porovnání s alternativami

Zajímavou alternativu představuje gril Tefal GC760D30. Ten má oproti modelu De’Longhi o něco vyšší příkon, a hlavně je unikátní nabídkou funkcí a programů. Mezi ty patří například rozmrazování, schopnost rozpoznání tloušťky masa, přednastavené programy na různé potraviny aj. Za tyto inteligentní funkce si ale připlatíte, oproti grilu De’Longhi přitom postrádá možnost rozložení naplocho, oddělenou regulaci teplot nebo nastavení výšky horní desky.

Levnější variantou je naopak model Tefal Meat Grill Ultra Compact 600. Má menší grilovací plochu, nemá přesné nastavení teploty, časovač ani oddělenou regulaci teplot pro každou plotýnku zvlášť. Modelu De’Longhi se ale vyrovná příkonem, možností grilování v režimu barbecue nebo funkcí nastavení výšky horní desky.

Závěr

Kontaktní gril De’Longhi CGH 1020D představuje vynikající model i pro náročné uživatele. Jeho grilovací plocha obslouží i větší rodinu, a to především díky možnosti rozložení desek naplocho. Volit můžete mezi hladkými i žebrovanými deskami, obě sady jsou omyvatelné v myčce. Gril vyniká regulací teplot pro každou desku zvlášť a displejem, nepostrádá ani možnost nastavení výšky horní desky. Nevýhodou je naopak absence nastavení sklonu spodní desky, podle hodnocení uživatelů má gril také krátkou přívodní šňůru, pro někoho obtěžující zvukovou signalizaci a při grilování značně prská kolem sebe.

Pokud hledáte kontaktní gril s možností rozložení do polohy barbecue, nastavením výšky horní desky a grilovacími plochami omyvatelnými v myčce, ale nechcete do něj investovat několik tisíc, podívejte se na recenzi modelu Tefal Meat Grill Ultra Compact 600.

6 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: De’Longhi CGH 1020D | Hodnocení: 88,0 %
Eliška se jako redaktorka zabývá výběrem a srovnáváním produktů už řadu let a tématu grilů se věnuje více než tři roky. Tvorbě srovnání předcházelo rozsáhle pátrání v českých i zahraničních zdrojích, problematiku grilů navíc sleduje dlouhodobě a své znalosti stále doplňuje. Pomůže vám tak s orientací mezi různými typy grilů, poradí, jaké funkce zvolit a jak zbytečně nepřeplácet. Kromě venkovního vaření se věnuje také kuchyňským spotřebičům, jako jsou sporáky a varné desky, bílé technice a dalším produktům.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze De’Longhi CGH 1020D

De’Longhi CGH 1020D

6 000 Kč Orientační cena