Menu

Recenze a test Güde 40719 ISG 1200-1

Dobré Celkové hodnocení

Další na zvážení v kategorii Benzínové generátory

Klady

  • Výhodná cena
  • Nízká hmotnost
  • Snadno přenosný

Zápory

  • Slabší výkon
  • Na invertor hlučný
  • Prakticky bez funkcí
  • Omezené využití
7 000 Kč Orientační cena

Güde 40719 ISG 1200-1 představuje jeden z nejlevnějších invertorových generátorů, jaké v době psaní této recenze (leden 2024) najdete na trhu. Logicky tomu odpovídá i jeho nižší výkon, proto bude vhodný jen na nenáročné využití.

Výkon, spotřeba a konstrukce

Podobně jako většina dalších invertorových generátorů není Güde 40719 ISG 1200-1 moc výkonný – dosahuje maximálního jmenovitého výkonu 1 000 W, což je spíše podprůměr. U tohoto zařízení bohužel výrobce neuvádí spotřebu paliva. Nicméně protože nádržka na benzín s kapacitou 2,8 l patří mezi ty nejmenší, lze předpokládat, že i spotřeba bude nízká – v opačném případě by bylo nutné velice často doplňovat benzín.

Menší kapacita vychází pravděpodobně i z toho, že se jedná o menší model. S hmotností 12,9 kg představuje nejlehčí produkt v našem srovnání, což je velká výhoda, pokud ho budete chtít častěji přenášet.

U tohoto generátoru nás ale vcelku překvapila hlučnost, protože 93 dB je obvyklá hodnota u rámových generátorů, ale u invertorových zařízení nikoliv – tam bývá i o 30 dB nižší.

Funkce a doplňky

S ohledem na nižší cenovku nenabízí Güde 40719 ISG 1200-1 vysoký počet vychytávek. Za zmínku ale určitě stojí zabezpečení proti přetížení, o které se stará olejové čidlo. Další výhodou je automatické přizpůsobení otáček podle zátěže, což je poměrně neobvyklá funkce, kterou u mnoha invertorových generátorů nenajdete.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Z recenzí uživatelů vyplývá, že Güde 40719 ISG 1200-1 představuje kompaktní a snadno ovladatelný invertorový generátor. Většina ho používá k napájení méně náročných zařízení v domácnosti. Zamlouvá se jim i výhodná cena. Pochopitelně se objevilo i několik výtek, ale týkají se spíše drobností – např. podle některých uživatelů není úplně kvalitně zpracováno zamykání víčka nádrže.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Güde 40719 ISG 1200-1 je v porovnání s jinými invertorovými generátory trochu slabší, ale odpovídá tomu i jeho nízká hmotnost – pokud by měl být výkonnější, musel by být výrazně robustnější a těžší. Nízká hmotnost je naopak výhodou, pokud s ním budete často manipulovat a přenášet ho. Navíc ho zakoupíte za velice výhodnou částku.

Zaujala nás zde také funkce automatického přizpůsobení otáček, což nebývá u každého invertorového zařízení samozřejmostí. Jinak je ale nutné počítat s tím, že má omezenější využití – kvůli jedné fázi a nižšímu výkonu se bude hodit k napájení nenáročných jednofázových přístrojů.

Porovnání s alternativami

Pokud potřebujete o trochu výkonnější generátor, než je Güde 40719 ISG 1200-1, budete si muset trochu připlatit. I tak se dá za stále velice příznivou cenu pořídit invertorový generátor s lepším výkonem. Příkladem je třeba Scheppach SG 2500i 5906226901, který by měl s výkonem 2 200 W stačit k napájení většiny běžných jednofázových spotřebičů. Má o trošku větší nádrž na 4,1 l benzínu a s hmotností 17,5 kg je stále poměrně lehký.

Závěrečné shrnutí

Güde 40719 ISG 1200-1 je invertorový generátor vhodný pro méně náročné uživatele. Má totiž nižší výkon a menší nádržku na benzín, z čehož vyplývá, že je určen spíše k občasnému použití a napájení nenáročných jednofázových zařízení. Na druhou stranu je v porovnání s konkurenčními produkty velmi lehký a pohodlně se s ním manipuluje. Z pokročilých funkcí nabízí automatickou regulaci otáček s ohledem na aktuální zátěž.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Güde

Typ podle počtu fází

Jednofázový

Jmenovitý výkon (W)

1 000

Konstrukce

Invertorová

Objem nádrže (l)

2,8

Způsob regulace výstupního napětí

Invertor

Stupeň krytí

IP23

Displej / digitální měřič

Ne

Podvozek s kolečky

Ne

Hlučnost (dB)

93

Výška (cm)

39

Šířka (cm)

24

Délka (cm)

45

Hmotnost (kg)

12,9

7 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Güde 40719 ISG 1200-1 | Hodnocení: Dobré
Dana Široká
Redaktorka

Dana vystudovala obor Diplomovaný zdravotní laborant na Vyšší odborné škole zdravotnické v Plzni. Odjakživa v sobě má vášeň pro psaní, proto se rozhodla své zkušenosti z práce v laboratoři využít na poli copywritingu a věnuje se hlavně tématům se zdravotním a technickým zaměřením. Ve volném čase ráda pobývá v přírodě, chodí běhat a věnuje se svým věrným psím kamarádům.


Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Güde 40719 ISG 1200-1

Güde 40719 ISG 1200-1

7 000 Kč Orientační cena