Menu

Honda EU 22i – Recenze, testy a srovnání

Dobré Celkové hodnocení

Další na zvážení v kategorii Benzínové generátory

Klady

  • Kompaktní konstrukce
  • Jednoduché ovládání
  • Populární mezi zákazníky

Zápory

  • Poměrně drahý
  • Nijak vysoký výkon
  • Malá nádrž
  • Vyšší spotřeba paliva
42 000 Kč Orientační cena

Ačkoliv Honda EU 22i reprezentuje kategorii invertorových generátorů, trochu překvapivě spadá do vyšší cenové hladiny (tento typ generátorů bývá většinou na pomezí nižší a střední cenové třídy). Je ale hodně populární mezi zákazníky, a to i díky snadnému ovládání a bezporuchovému chodu.

Výkon, spotřeba a konstrukce

Honda EU 22i má mezi námi srovnávanými produkty spíše průměrný výkon. 2 200 W sice dostačuje k napájení běžných domácích spotřebičů, ale s ohledem na vyšší cenovou hladinu bychom očekávali trochu víc. Přítomnost zásuvky na 230 V ho předurčuje k napájení výhradně jednofázových přístrojů.

Spotřeba paliva zde sice není nijak vysoká (1,1 l/hod), ale protože nádrž pojme jen 3,6 l benzínu, počítejte s tím, že ho budete muset doplnit už po cca 3 hod používání. Menší kapacita nádrže zde pravděpodobně vyplývá z invertorové konstrukce.

Funkce a doplňky

U generátoru Honda EU 22i probíhá regulace výstupního napětí prostřednictvím invertoru s PWM (pulzní modulací sinusoidy), což znamená, že se hodí k napájení citlivé elektroniky (PC, TV, lékařské přístroje).

Ke snadnější manipulaci a přenášení zde slouží madlo. Podvozek s kolečky zde jako u většiny invertorových generátorů nenajdete. Tolik to ale nevadí, protože je v porovnání s rámovými generátory vcelku lehký (21 kg) a kompaktní. Jinak ale žádné speciální vychytávky nenabízí, což je trochu překvapivé s ohledem na vyšší cenu.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Honda EU 22i je v uživatelských recenzích hodnocena v naprosté většině případů kladně. Zákazníci se shodují na tom, že se velmi pohodlně ovládá, má tichý chod a nijak vysokou spotřebu. Oceňují také to, že jde o velice spolehlivý přístroj fungující podle jejich představ.

Přístroj má navíc kvalitně a podrobně zpracovaný uživatelský manuál, což není vždy samozřejmostí. Nezkušení uživatelé to ovšem velmi oceňují.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Mezi silné stránky generátoru Honda EU 22i patří invertorová technologie s možností napájení citlivých přístrojů, kvalitně a kompaktně provedená konstrukce s madlem, snadné ovládání a vysoká míra oblíbenosti mezi zákazníky.

Obecně lze její výkon hodnotit jako průměrný, nicméně řada konkurenčních výrobků vám nabídne za výrazně nižší pořizovací ceny totožný nebo i lepší výkon. Navíc má poměrně malou nádrž na benzín a nedisponuje žádnými nadstandardními funkcemi.

Porovnání s alternativami

Jednou z vhodných alternativ k Honda EU 22i, která je ale cenově dostupnější, je Scheppach SG 2500i 5906226901. Nabídne stejný výkon 2 200 W za podstatně nižší částku. Najdete zde také funkci automatické regulace otáček, která není úplně obvyklá, a trochu větší nádrž (na 4,1 l paliva).

Nenáročným zákazníkům by mohl postačit invertorový generátor Güde 40719 ISG 1200-1, který má výkon 1 000 W. Je ale cenově dostupný a dobře se s ním manipuluje.

Závěrečné shrnutí

Honda EU 22i představuje kvalitně zpracovaný a uživatelsky oblíbený invertorový generátor, který se hodí k napájení citlivější elektroniky. S výkonem 2 200 W se sice řadí mezi slušný průměr, ale s ohledem na vyšší pořizovací náklady jde o trochu nepoměr. Potěší ale tím, že se velmi snadno ovládá a výrobce k němu zpracoval velmi podrobný návod.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Honda

Typ podle počtu fází

Jednofázový

Jmenovitý výkon (W)

2 200

Konstrukce

Invertorová

Spotřeba benzínu (l/hod)

1,1

Objem nádrže (l)

3,6

Způsob regulace výstupního napětí

Invertor

Stupeň krytí

IP23

Displej / digitální měřič

Ne

Podvozek s kolečky

Ne

Hlučnost (dB)

90

Výška (cm)

42,5

Šířka (cm)

29

Délka (cm)

51

Hmotnost (kg)

21

42 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Honda EU 22i | Hodnocení: Dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana je redaktorka, která se zajímá o svěřená témata do hloubky a zejména těm technickým se věnuje s velkou pečlivostí. Tyto schopnosti využila i při srovnávání benzínových generátorů, o které se stará již přes rok. Za tu dobu si vytvořila dobrý přehled o trhu s těmito produkty. Díky tomu vám dokáže poradit, jak vybrat generátor s optimálním výkonem a jak se zorientovat v rozdílech mezi jednofázovými a třífázovými generátory.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Honda EU 22i

Honda EU 22i

42 000 Kč Orientační cena