Recenze Hahn & Sohn HGG 3100X AVR - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Hahn & Sohn HGG 3100X AVR

Velmi dobré Celkové hodnocení

Cenově výhodný model v kategorii Benzínové generátory

Klady

  • Optimální výkon
  • Snížené vibrace
  • Praktické rozměry
  • Cenově výhodný

Zápory

  • Bez podvozku s kolečky
  • Bez pokročilých funkcí
  • Pouze jedna fáze
11 400 Kč Orientační cena

Jednofázový benzínový generátor Hahn & Sohn HGG 3100X AVR stojí na pomezí nižší a střední cenové hladiny. Z hlediska poměru ceny a výkonu jde o velmi dobře vybavený model, který najde využití hlavně v domácnostech.

Výkon, spotřeba a konstrukce

Generátor Hahn & Sohn HGG 3100X AVR má jmenovitý výkon 3 000 W, což je poměrně solidní hodnota v porovnání s dalšími produkty z našeho srovnání. Vzhledem k ceně produktu ji lze hodnotit jako výhodnou. Protože má jen jednu fázi, lze tento generátor doporučit k napájení jednofázových spotřebičů denní potřeby.

Konkrétní spotřebu benzínu sice výrobce neuvádí, nicméně uvádí, že generátor vydrží při plném výkonu pracovat až 6 hodin. Nádrž pojme až 9 litrů paliva (spadá mezi středně velké nádrže). To by poté odpovídalo spotřebě 1,5 l/hod, což je poměrně hodně, v porovnání s nejúspornějšími modely je to až trojnásobná spotřeba paliva. Konstrukce generátoru je rámová, což je běžnější typ (zejména z důvodu nižší ceny).

Funkce a doplňky

Z méně obvyklých funkcí zaujme Hahn & Sohn HGG 3100X AVR AVR systémem pro regulaci napětí. Díky tomu obstojí i při napájení spotřebičů, které se obtížněji spouštějí (např. lednice). Konstrukce generátoru je upravena tak, aby odolávala vibracím. Jinak zde ale žádné speciální vychytávky nebo funkce nenajdete.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Hahn & Sohn

Typ podle počtu fází

Jednofázový

Jmenovitý výkon (W)

3 000

Konstrukce

Rámová

Objem nádrže (l)

9

Způsob regulace výstupního napětí

Systém AVR

Stupeň krytí

IP23

Displej / digitální měřič

Ne

Podvozek s kolečky

Ne

Výška (cm)

55,5

Šířka (cm)

43,5

Délka (cm)

44

Hmotnost (kg)

40

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Ačkoliv jsme v době psaní této recenze (únor 2023) nezaznamenali k Hahn & Sohn HGG 3100X AVR vysoký počet uživatelských hodnocení, jedná se v současné době o jeden z nejprodávanějších produktů na českém trhu. Z menšího vzorku recenzí lze vyčíst, že si uživatelé cení zejména jeho výkonu, snadné obsluhy, cenové dostupnosti a kompaktních rozměrů.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Za silné stránky benzínového generátoru Hahn & Sohn HGG 3100X AVR lze objektivně označit výkon, který se bude pro většinu spotřebičů jevit jako dostatečný, vcelku kompaktní rozměry, nízkou hmotnost (v porovnání s jinými generátory) a cenovou dostupnost.

Je ale potřeba upozornit i na určitá omezení. Kvůli přítomnosti jedné fáze s ním nelze napájet třífázové spotřebiče. Pro usnadnění manipulace by se také určitě hodila kolečka nebo alespoň madlo, za které by šlo generátor uchopit.

Porovnání s alternativami

Zákazníkům, kterým nevadí si trochu připlatit za pohodlí při manipulaci a vyšší výbavu, lze doporučit jednofázový generátor Heron 8896140. Ten na první pohled zaujme šikovně řešeným podvozkem s kolečky, výklopným madlem a digitálním měřičem. Navíc má o něco vyšší výkon než Hahn & Sohn HGG 3100X AVR a nízkou spotřebu 0,5 l benzínu/hod.

Pro méně náročné uživatele, kteří nepotřebují nijak výkonný generátor a hledí především na pořizovací náklady, by mohl být vhodnou volbou Scheppach SG 1000 5906218901. S výkonem 700 W a jednou fází má ovšem jen omezené využití, takže např. míchačku s ním napájet nemůžete.

Závěrečné shrnutí

Hahn & Sohn HGG 3100X AVR představuje jednofázový generátor na pomezí nižší a střední cenové hladiny, který zaujme slušným výkonem a regulačním systémem AVR. Hodí se zejména do domácností, kde může sloužit k napájení jednofázových zařízení. Díky AVR systému je zamezeno kolísání napětí, což se hodí u přístrojů s obtížnějším startem.

Pokud máte na benzínový generátor vyšší nároky a chcete ho používat k napájení třífázových zařízení, doporučujeme vám podívat se na Proteco 51.08-G3-5500. Ještě vyšší výkon a komfort poskytne Heron 8896420.

11 400 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Hahn & Sohn HGG 3100X AVR | Hodnocení: Velmi dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana získala díky působení v naší redakci hodně zkušeností se srovnáváním technických produktů. Také se aktivně zajímá o to, na jakých technologiích jsou založeny a jaké vychytávky mohou uživatelům nabídnout. Ráda se tudíž ujala tématu benzínových generátorů, které vám na této stránce představí.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Hahn & Sohn HGG 3100X AVR

Hahn & Sohn HGG 3100X AVR

11 400 Kč Orientační cena