Menu

Heron 8896317 LPGG 22 – Recenze, testy a srovnání

Velmi dobré Celkové hodnocení

Kombinovaná varianta v kategorii Benzínové generátory

Klady

  • Na benzín i plyn
  • Rozumná spotřeba
  • Vcelku velká nádrž
  • Nižší náklady na provoz

Zápory

  • Výkon není nejvyšší
  • Jen jedna fáze
  • Bez koleček
18 500 Kč Orientační cena

Heron 8896317 LPGG 22 představuje jediný kombinovaný generátor v rámci našeho srovnání. To znamená, že můžete jako palivo použít nejen benzín, ale i LPG nebo zemní plyn. Díky tomu si lze snížit provozní náklady. Výkonnostně i výbavou pak spadá mezi průměr.

Výkon, spotřeba a konstrukce

Protože je Heron 8896317 LPGG 22 jednofázový generátor, hodí se k napájení pouze jednofázových zařízení. Výkon 2 200 W sice není nijak nadprůměrný, ale zároveň nepatří ani mezi nejslabší. Co se týče spotřeby benzínu, tak s hodnotou 0,9 l/hod úplně nevyčnívá, ale na druhou stranu je dnes k dostání už mnoho úspornějších modelů. Ocenit je potřeba nádrž, jejíž objem 15 l můžeme označit za velice slušný.

Jako u mnoha ostatních generátorů značky Heron se zde setkáte s rámovou konstrukcí. Ta zaručuje nižší výrobní náklady, ale zároveň trochu vyšší hlučnost (93 dB).

Funkce a doplňky

Jediným výraznějším pokročilým prvkem generátoru Heron 8896317 LPGG 22 je regulační AVR systém, který bývá výsadou propracovanějších modelů. Bohužel zde musíte oželet absenci madla či koleček, což není vzhledem k hmotnosti 53 kg zrovna potěšující. Manipulace s generátorem je tudíž omezená.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Heron

Typ podle počtu fází

Jednofázový

Jmenovitý výkon (W)

2 500

Konstrukce

Rámová

Spotřeba benzínu (l/hod)

0,9

Objem nádrže (l)

15

Způsob regulace výstupního napětí

Systém AVR

Stupeň krytí

IP23

Displej / digitální měřič

Ne

Podvozek s kolečky

Ne

Hlučnost (dB)

93

Výška (cm)

61

Šířka (cm)

47

Délka (cm)

47

Hmotnost (kg)

53

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Dle hodnocení zákazníků Heron 8896317 LPGG 22 startuje naprosto hladce a funguje bez problémů. Oceňují možnost využití plynu jako paliva, což byl pro většinu z nich motiv ke koupi tohoto produktu. Někteří vnímají jako nevýhodu trochu obtížnější ovládání a nastavení změny paliva. Těmto problémům lze ovšem předcházet pečlivým prostudováním návodu.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Oproti konkurenčním produktům nabízí Heron 8896317 LPGG 22 možnost využití LPG nebo zemního plynu jako paliva. To je asi jeho nejsilnější stránka, neboť kombinovaných benzínových generátorů je na trhu poskrovnu. Také potěší AVR systémem a poměrně velkou nádobou o objemu 15 l. Na druhou stranu nemá úplně nejvyšší výkon a s jednou fází je využití přístroje omezenější.

Porovnání s alternativami

Při pohledu na sortiment s kombinovanými elektrocentrálami není možnost vybírat z pestré škály produktů. Nicméně jako vhodnou alternativu k Heron 8896317 LPGG 22 lze doporučit Könner & Söhnen KS 3000 G s totožným objemem nádrže a výkonem 2 600 W. Chybí zde ovšem AVR systém a jiné užitečné prvky.

Závěrečné shrnutí

Heron 8896317 LPGG 22 je vhodným typem generátoru pro uživatele, kteří nechtějí jako palivo používat benzín, neboť dávají přednost plynu. Ten je z finančního hlediska výhodnější, protože náklady na provoz jsou mnohem nižší (v porovnání generátory pouze na benzín).

18 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Heron 8896317 LPGG 22 | Hodnocení: Velmi dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana je redaktorka, která se zajímá o svěřená témata do hloubky a zejména těm technickým se věnuje s velkou pečlivostí. Tyto schopnosti využila i při srovnávání benzínových generátorů, o které se stará již přes rok. Za tu dobu si vytvořila dobrý přehled o trhu s těmito produkty. Díky tomu vám dokáže poradit, jak vybrat generátor s optimálním výkonem a jak se zorientovat v rozdílech mezi jednofázovými a třífázovými generátory.

Diskuze a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud máte důležitou zprávu a očekáváte naši odpověď, oslovte nás přes e-mail.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Heron 8896317 LPGG 22

Heron 8896317 LPGG 22

18 500 Kč Orientační cena