Menu

Hario Mini Mill Slim Plus – Recenze, testy a srovnání

86,2 % Celkové hodnocení

Top cena/výkon v kategorii Ruční mlýnky

Klady

  • Dobré mlecí schopnosti
  • Keramické kameny
  • Kompaktní rozměry

Zápory

  • Tělo z plastu
  • Menší objem nádobky
  • Není vhodný na espresso
700 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Pokud se o ruční mlýnky zajímáte déle, určitě jste na něj již narazili. Hario Mini Mill Slim Plus patří k nejoblíbenějším produktům svého druhu. Jakožto výrobek japonské firmy Hario se pyšní praktičností a dobrými mlecími schopnostmi. Hrubost mletí je možné regulovat plynule, a to pomocí matice umístěné pod mlecím ústrojím. Kameny jsou vyrobené z keramiky, která je pro ruční mlýnky vhodnější než ocel.

Pokud se chystáte s mlýnkem také cestovat, oceníte jeho lehké a kompaktní tělo. Výrobním materiálem je totiž plast. Malý mlýnek by však nemusel stačit, pokud pravidelně melete kávu pro více lidí. Je totiž určený pro 1 až 2 porce filtrované kávy. Pro přípravu espressa bohužel vhodný není.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Hario

Možnost nastavení hrubosti

Plynule

Materiál kamenů/nožů

Keramika

Materiál těla

Plast

Materiál nádoby na mletou kávu

Plast

Velikost zásobníku na kávová zrna (g)

24

Velikost zásobníku na mletou kávu (g)

24

Počet šálků

1 až 2

Hmotnost (kg)

0,2

Rozměry (cm)

15 × 7,2 × 22

Příkon (W)

Nerelevantní

Hodnocení ostatních uživatelů

Mlýnek Hario patří k velmi oblíbeným a jeho majitelé si jej v recenzích pochvalují. Kromě kvality mletí také oceňují, jak dobře padne do ruky, jak snadno se dá nastavit, rozmontovat a vyčistit. Zmiňují i celkovou pozitivní zkušenost s výrobky firmy Hario a poměr ceny k výkonu. Mlýnek označují jako vhodný pro začátečníky. Nevýhody téměř nevnímají. Někteří z uživatelů se však svěřili, že je na ně namletá káva i na nejjemnějším stupni poměrně hrubá.

Hlavní výhody a nevýhody

Jako hlavní benefit mlýnku vidíme jeho celkovou kvalitu. Vnímáme spolehlivost výrobce, kompaktní rozměry a snadné čištění. Oslovil nás také dobrý poměr ceny a kvality. Nelíbí se nám naopak malá nádobka na kávu, při větších sešlostech je možné, že bude nutné kávu mlít po částech.

Porovnání s alternativami

Pokud je vaším hlavním kritériem zejména nízká cena, doporučujeme ke zvážení mlýnek Lodos Temp. Výrobek české firmy pojme až 55 g kávy, přitom je stále kompaktní a lehký.

Pokud potřebujete ruční mlýnek například kvůli cestování, ale radši byste kvalitnější model, mrkněte na Porlex Tall II. Počítejte však s několikanásobně vyšší pořizovací cenou.

Závěr

Osvědčený, praktický a nepříliš drahý, takový je mlýnek Hario Mini Mill Slim Plus. Potěší cestovatele, začátečníky a milovníky filtrované kávy. Tělo mlýnku je z plastu, kameny z keramiky. Mlecí komora pojme 24 g kávy, což dle výrobce odpovídá zhruba 2 porcím kávy. Na espresso se mlýnek bohužel, stejně jako většina ručních modelů, nehodí. Uživatelé si jej chválí zejména pro kompaktní rozměry a snadné čištění.

Hledáte ruční mlýnek, který namele kávu také na espresso? V tom případě doporučujeme prohlédnout si model Timemore C3 PRO. Suma, kterou však za něj vynaložíte, bude o dost vyšší.

700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Hario Mini Mill Slim Plus | Hodnocení: 86,2 %
Iveta Polášková
Redaktorka
Iveta je studentkou oboru management v kultuře na Masarykově univerzitě v Brně, kde čerpá zkušenosti s psaním recenzí na kulturní akce. Vlastně něco píše skoro pořád – básničky, cestovní deníky, i šuplíková veledíla. Mimo to je členkou ochotnického divadla, navštěvuje baletní lekce pro dospělé a po večerech se učí hrát na akordeon. S jejími texty se u nás na webu nejčastěji setkáte u zahradního vybavení a outdoorových potřeb.

Diskuze a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud máte důležitou zprávu a očekáváte naši odpověď, oslovte nás přes e-mail.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Hario Mini Mill Slim Plus

Hario Mini Mill Slim Plus

700 Kč Orientační cena