Menu

Sencor SCG 3550SS – Recenze, testy a srovnání

94,3 % Celkové hodnocení

Top produkt v kategorii Elektrické mlýnky s noži

Klady

  • Nastavení hrubosti mletí a počtu porcí
  • Nože s titanovou úpravou
  • Stupnice porcí uvnitř nádobky
  • Možnost použít na koření či bylinky

Zápory

  • Vyšší cena
  • Zpod víčka se může prášit
  • Menší kapacita zásobníku
800 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Model Sencor SCG 3550SS rozhodně patří k tomu nejlepšímu, co na trhu s tříštivými kávomlýnky můžete najít. Z konkurence se vyčleňuje zejména možností nastavení hrubosti mletí a počtu připravovaných porcí, na výběr máte ze 2, 4, 8 a 12 káv. Po tomto nastavení mele automaticky – tlačítko mletí nemusíte držet, takže se v mezičase můžete věnovat něčemu dalšímu. Pro snazší odhad množství najdete v nádobce na zrna naznačenou stupnici.

Další benefit představuje materiálové zpracování. Tělo mlýnku je až na průhledné víčko z kovu, uvnitř řádí nůž z nerezi potažený titanem. Ten je jednak velmi tvrdý, jednak se na něj nelepí zbytky potravin. V neposlední řadě musíme mlýnek pochválit také za snadnou údržbu. Nádobu na kávu je totiž možné odmontovat a umýt. A pokud bude mlýnek stát blízko elektrické zásuvky, oceníte vnitřní prostor pro svinutí kabelu, který tak nebude zbytečně zabírat místo venku.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sencor

Možnost nastavení hrubosti

Regulací času

Materiál kamenů/nožů

Nerez s vrstvou titanu

Materiál těla

Nerez

Materiál nádoby na mletou kávu

Nerez

Velikost zásobníku na kávová zrna (g)

60

Velikost zásobníku na mletou kávu (g)

60

Počet šálků

2 až 12

Hmotnost (kg)

1,1

Rozměry (cm)

10*13,5*21,6

Příkon (W)

200

Hodnocení ostatních uživatelů

Současní majitelé jsou s mlýnkem spokojení. Nejčastěji si pochvalují možnost nastavit hrubost mletí a počet porcí. Líbí se jim i různorodost zpracovatelných potravin a použitý materiál. Výtek si kávomlýnek mnoho nevysloužil, několik uživatelů si však povšimlo, že zpod víčka jejich modelu se práší namletá káva.

Hlavní výhody a nevýhody

Také my považujeme za hlavní benefit mlýnku jeho možnosti nastavení. Mezi mlýnky s tříštivým ostřím jsou skutečně nadstandardní. Zaujala nás také praktická stupnice počtu porcí uvnitř nádobky na zrnka.

Jako jednu z mála nevýhod musíme zmínit vyšší cenu mlýnku, i když je vzhledem k jeho možnostem opodstatněná. Ve srovnání s mlýnky s mlecími kameny nás také netěší menší kapacita zásobníku, ta vás však bude reálně omezovat pouze pokud budete najednou chystat více než litr kávy.

Porovnání s alternativami

Pokud sháníte hlavně multifunkční sekáček, který si poradí mimo jiné i s kávovými zrnky, můžeme doporučit mlýnek Lauben Grinder 200ST., který jsme v redakci otestovali osobně. Také ten se pyšní kvalitním výrobním materiálem a dobrými mlecími schopnostmi. Ve srovnání s tímto modelem však nabídne horší uživatelský komfort, množství kávy a délku mletí budete muset odhadovat. Za to vám ušetří několik stokorun.

Mlýnky s mlecími kameny jsou podstatně dražší, v podobné cenové relaci však můžete pořídit také ruční variantu Hario Mini-Slim Plus. Zvažte ji, pokud melete kávu pro menší počet osob, chcete si čerstvý nápoj dopřát i na cestách a pokud hledáte jednoduché, avšak kvalitní zařízení. Se zpracováním dalších pochutin vám však nepomůže.

Závěr

Sencor SCG 3550SS představuje tříštivý mlýnek, který zpracuje jak kávová zrna, tak bylinky nebo koření. Největší předností vzhledem ke kategorii je zejména možnost nastavení počtu porcí a hrubosti mletí – dále pak mlýnek pracuje sám, aniž byste museli držet tlačítko a hlídat čas. Sencor udělá radost také materiálovým zpracováním, titanovými noži a kovovým tělem. Nádobka na kávu se dá odmontovat, což usnadňuje údržbu.

Na druhé straně však od mlýnku s tříštivým ostřím nelze čekat zázraky, pokud sníte o kávě z pákového kávovaru, poohlédněte se raději mezi mlýnky s mlecími kameny. Dobrým příkladem je například Sage BCG820.

800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sencor SCG 3550SS | Hodnocení: 94,3 %
Iveta Polášková
Redaktorka
Iveta je studentkou oboru management v kultuře na Masarykově univerzitě v Brně, kde čerpá zkušenosti s psaním recenzí na kulturní akce. Vlastně něco píše skoro pořád – básničky, cestovní deníky, i šuplíková veledíla. Mimo to je členkou ochotnického divadla, navštěvuje baletní lekce pro dospělé a po večerech se učí hrát na akordeon. S jejími texty se u nás na webu nejčastěji setkáte u zahradního vybavení a outdoorových potřeb.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Sencor SCG 3550SS

Sencor SCG 3550SS

800 Kč Orientační cena