Menu

Hawaj 70558 – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Solární sprchy

Klady

  • Velký objem nádrže
  • Robustní tělo z hliníku
  • Rychlý ohřev vody
  • Nastavení teploty vody
  • Kohoutek na oplach nohou

Zápory

  • Krátké šrouby k ukotvení
  • Šrouby jsou méně kvalitní
4 900 Kč Orientační cena

Hawaj 70558 je velmi kvalitní solární sprcha, která vám umožní opláchnutí příjemně teplou vodou (až 80 °C), a to bez dalších výdajů navíc. V současné době se jedná o jeden z nejlepších produktů tohoto typu, který máte k dispozici. To platí i přes skutečnost, že neutratíte ani 5 000 Kč.

Základní charakteristiky

Solární sprcha Hawaj 70558 je vyrobena z kvalitního hliníku a navíc má robustní tělo, což ji činí odolnou proti mechanickému poškození. Zároveň v něm může být zabudována nádrž na vodu o objemu 40 l, což je nadprůměrná velikost. Umožňuje tudíž umytí většího množství osob. Sprcha navíc disponuje relaxační sprchovou hlavicí, která je polohovatelná a umožňuje plně vyhovující nastavení. Velmi dobře tedy snoubí příjemné s užitečným.

Hawaj 70558 zaujme i dalšími vlastnostmi. Předně je možné regulovat teplotu vody, a to za pomoci pákové baterie. Kromě toho je opatřena kohoutkem pro opláchnutí nohou. Na to lze využít pouze studenou vodu, přesto se jedná o praktickou vlastnost. Využít ji můžete při vstupu do bazénu nebo vířivky. Na druhou stranu musíme zmínit i některé horší vlastnosti, mezi které patří především délka a kvalita šroubů na uchycení do země (viz níže).

Parametr Tento produkt
Materiál

Hliník

Objem (l)

40

Výška (cm)

217

Hmotnost (kg)

9,5

Teplota vody (°C)

až 80

Kohoutek na opláchnutí nohou

Ano

Nastavení teploty vody

Ano

Nastavitelná sprchová hlavice

Ano

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Tato solární sprcha patří mezi nejlépe hodnocené produkty v této kategorii samotnými uživateli. Ti kvitují kvalitní materiál, velký objem nádrže, robustnost, rychlý ohřev vody, samostatný kohoutek na opláchnutí nohou a jednoduchou montáž. Největší výtky se naopak týkají šroubů na ukotvení, které jsou dle mnohých uživatelů příliš krátké a navíc i vyrobené z nekvalitního materiálu. Při kotvení tak raději využili jiné šrouby, než byly v balení.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Solární sprcha Hawaj 70558 Hawaj umožňuje rychlý ohřev vody až na 80 °C. Navíc je vyrobena z kvalitního hliníku, má robustní tělo a velkou nádrž na vodu o kapacitě 40 l. Potěší i možnost nastavení teploty vody, stejně jako přítomnost kohoutku na opláchnutí nohou. Problematické tak zůstávají pouze šrouby ke kotvení. Ty jsou nejen méně kvalitní, ale zároveň nepotěší ani jejich rozměry. Proto byste měli mít po ruce alternativní řešení.

Porovnání s alternativami

Hawaj patří mezi přední tuzemské značky solárních sprch, které jsou ovšem často vyrobeny z plastu, i když z tvrzeného. Recenzovaný produkt je tedy výjimkou. Nejvíce se mu přitom vlastnostmi podobá model Hawaj 70548006, který je ovšem i vzhledem k materiálu téměř o více než 1 500 Kč levnější. Mezi hliníkovými alternativami můžeme jmenovat Hanscraft Blue Rainbow 3, který je ovšem dražší a i přes svou kvalitu uživateli více kritizovaný.

Závěrečné shrnutí

Hawaj 70558 patří mezi nejlepší solární sprchy, které máte aktuálně k dispozici. Vyrobena je z kvalitního hliníku, má robustní tělo a velkou nádrž, takže se hodí i pro velké množství osob, tedy i pro větší rodiny. Kromě toho zaujme i doplňky jako nastavením teploty či možností opláchnutí nohou. Ačkoli může být brána kvalita a délka šroubů ke kotvení jako větší problém, ve skutečnosti jej lze jednoduše vyřešit použitím jiných šroubů.

4 900 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Hawaj 70558 | Hodnocení: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je redaktor, který se psaní článků pro různé weby věnuje již více než 13 let. Zároveň ho zajímají různé „vychytávky“, jež lidem usnadňují život a zároveň jsou ekologické. Do této kategorie přitom patří i solární sprchy, které si už měl také možnost mnohokrát vyzkoušet. Dobře si tedy uvědomuje, o jak praktické vybavení na zahradu se může jednat. Zároveń ale poznal, jaké maličkosti (např. kývání se ve větru) mohou představovat problém.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Hawaj 70558

Hawaj 70558

4 900 Kč Orientační cena