Recenze Heron 8896140 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Heron 8896140

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejlepší poměr cena/výkon v kategorii Benzínové generátory

Klady

  • Výborné provedení
  • Digitální měřič
  • Slušný výkon
  • Kultivovaný chod
  • Dostupný servis

Zápory

  • Složité nalévání oleje
  • Na jednofázové stroje
18 000 Kč Orientační cena

Jednofázový benzínový generátor Heron 8896140 je charakteristický svým promyšleným zpracováním a moderními prvky. Mezi produkty střední cenové třídy vyniká díky digitálnímu měřiči, kolečkům a dobrému výkonu. Uplatnění najde rozhodně v domácnostech náročnějších uživatelů, do dílny není kvůli jedné fázi úplně vhodný.

Výkon, spotřeba a konstrukce

Generátor Heron 8896140 má jmenovitý výkon 3 500 W, což sice není absolutně nejvyšší hodnota mezi námi porovnávanými produkty, ale obecně se řadí mezi nadprůměr. S jednou fází jste zde omezeni čistě na jednofázové spotřebiče, proto lze tento model doporučit spíše k napájení běžných spotřebičů (a nikoliv k napájení cirkulárky nebo míchačky).

Určitě ale potěší spotřebou paliva, neboť 0,5 l/hod ho řadí na druhé místo našeho srovnání (z hlediska úspornosti). Pozitivní stránkou je i poměrně objemná nádrž na benzín (18 l), neboť produkty podobné cenové úrovně mívají často menší nádrže.

Generátor je zpracován formou rámovou konstrukce, což je hodně běžná varianta. Bohužel zde musíte počítat s trochu vyšší hlučností 93 dB, která vyplývá z povahy této konstrukce.

Funkce a doplňky

Heron 8896140 spoléhá při regulaci napětí na AVR systém, což je výhodné při napájení přístrojů s těžkým startem. O pokročilosti zařízení dále hovoří digitální měřič, na kterém lze sledovat údaje o palivu a další parametry. Tento prvek není u benzínových generátorů úplně běžný.

Dále je potřeba zmínit skvěle zpracovaný podvozek s kolečky a výsuvné madlo, což jsou prvky značně usnadňující transport (51,4 kg by bylo dost náročné nosit). Díky tomu lze generátor bez problémů přesouvat např. mezi místnostmi.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Heron

Typ podle počtu fází

Jednofázový

Jmenovitý výkon (W)

3 500

Konstrukce

Rámová

Spotřeba benzínu (l/hod)

0,5

Objem nádrže (l)

18

Způsob regulace výstupního napětí

Systém AVR

Stupeň krytí

IP23

Displej / digitální měřič

Ano

Podvozek s kolečky

Ano

Hlučnost (dB)

93

Výška (cm)

57

Šířka (cm)

76

Délka (cm)

49

Hmotnost (kg)

51,4

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

V době psaní této recenze (únor 2023) se Heron 8896140 drží mezi užší špičkou, co se týče oblíbenosti a prodejnosti na tuzemském trhu. Zákazníci oceňují jeho mechanické provedení, šikovná kolečka, madlo a příjemnou obsluhu. Chod zařízení se jim zdá kultivovaný a stabilní. Kvitují také vysokou úroveň a dostupnost servisu.

Některým uživatelům se ale zdá, že není otvor pro dolévání oleje vhodně umístěn. Doplňování oleje je kvůli tomu zbytečně komplikované.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Slušná hodnota výkonu, nízká spotřeba paliva, AVR systém, kolečka, sklopné madlo a celkově vysoká úroveň zpracování. Tak lze shrnout hlavní přednosti Heron 8896140, za které si mnohdy musíte mnohem více připlatit. A třeba digitální měřiče nejsou moc rozšířené.

Na druhou stranu je potřeba upozornit na nešikovné umístění otvoru na olej, jehož nalévání je kvůli této nedokonalosti obtížné (je potřeba generátor hodně naklonit). Pro někoho může představovat nevýhodu i to, že je určen jen na jednofázové přístroje.

Porovnání s alternativami

Pokud bychom měli k Heron 8896140 doporučit cenově odpovídající alternativu, nabízí se např. Heron 8896317 LPGG 22. Jde o kombinovanou elektrocentrálu, která může kromě benzínu využívat jako palivo plyn. Díky tomu lze snížit celkové náklady na provoz. Má ale nižší výkon (2 500 W) a nedisponuje kolečky, takže s ní budete jen těžko manipulovat.

Jako vhodnou třífázovou alternativu lze doporučit generátor Heron 8896420, který má výkon 6 800 / 3 300 W, AVR systém a nízkou spotřebu. Navíc nepostrádá madlo a ani kolečka.

Závěrečné shrnutí

Heron 8896140 je moderně zpracovaný jednofázový generátor s lehce nadprůměrným výkonem. Lze ho doporučit uživatelům, kteří chtějí s generátorem napájet jen jednofázové přístroje. Náročnější zákazníci určitě ocení digitální měřič, na kterém mohou sledovat různé parametry. Díky madlu a kolečkům se dá také dobře přesouvat mezi místnostmi, takže nemusí stát na jednom místě.

18 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Heron 8896140 | Hodnocení: Velmi dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana získala díky působení v naší redakci hodně zkušeností se srovnáváním technických produktů. Také se aktivně zajímá o to, na jakých technologiích jsou založeny a jaké vychytávky mohou uživatelům nabídnout. Ráda se tudíž ujala tématu benzínových generátorů, které vám na této stránce představí.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Heron 8896140

Heron 8896140

18 000 Kč Orientační cena