Menu

Heron 8896420 – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Benzínové generátory

Klady

  • Velmi výkonný
  • Nízká spotřeba
  • Vysoká kvalita zpracování
  • Kontrolky paliva a oleje
  • Spolehlivost

Zápory

  • Vysoká cena
  • Těžká konstrukce
  • Hlučný
34 000 Kč Orientační cena

Třífázový benzínový generátor Heron 8896420 patří v době psaní této recenze (únor 2023) mezi nejlépe vybavené produkty na trhu. Díky vysokému výkonu, schopnosti napájet přístroje s vyšším příkonem a nadstandardním vychytávkám najde své uplatnění nejen v domácím prostředí, ale i v dílnách a v komerčním prostředí.

Výkon, spotřeba a konstrukce

Třífázový generátor Heron 8896420 disponuje jmenovitým výkonem 6 800 W při použití 400 V zásuvky, případně 5 500 W při 230 V. Obě hodnoty představují nadstandard, což znamená, že je generátor dostatečně výkonný na napájení náročnějších zařízení (lednice, čerpadla, ruční nářadí).

Co se týče spotřeby benzínu, tak ta je paradoxně velmi nízká. Se spotřebou 0,45 l/hod se běžně nesetkáte, jde také o nejnižší hodnotu našeho srovnání. Dále potěší nadprůměrně velkou nádrží o objemu 25 l, z čehož vyplývá, že i při maximálním zatížení zvládne pracovat mnoho hodin. To se rozhodně hodí, pokud potřebujete generátor využít jako třeba záložní zdroj energie pro dům.

Vysokému výkonu je pochopitelně uzpůsobena i konstrukce, v tomto případě rámová. S tou se běžně setkáte u generátorů určených k napájení zahradní techniky, světel a podobných zařízení. Počítejte zde s poměrně velkou úrovní hluku 103 dB, což lze přirovnat ke zvuku motocyklu nebo rockovému koncertu. Bohužel jde o běžnou vlastnost generátorů s rámovou konstrukcí.

Funkce a doplňky

O regulaci výstupního napětí se u generátoru Heron 8896420 stará AVR systém, což je varianta vhodná pro napájení přístrojů s kolísavým napětím. Nutno podotknout, že se s ním setkáte spíše u dražších a propracovanějších modelů. Z funkcí dále zaujme digitální měřič, na kterém je např. počítadlo motohodin nebo kontrolky stavu oleje a benzínu. Tato vychytávka není v porovnání s konkurencí úplně běžná.

Vysoké hmotnosti 98 kg a mohutným rozměrům přístroje je zde uzpůsoben podvozek, který je vybaven kolečky, a nechybí ani praktické madlo. Tyto prvky činí mohutný generátor o něco mobilnějším, takže se dá třeba posouvat po dílně. Opět se jedná o jistý nadstandard, který nebývá samozřejmostí u všech cenově srovnatelných produktů.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Heron

Typ podle počtu fází

Třífázový

Jmenovitý výkon (W)

6 800 / 5 500

Konstrukce

Rámová

Spotřeba benzínu (l/hod)

0,45

Objem nádrže (l)

25

Způsob regulace výstupního napětí

Systém AVR

Stupeň krytí

IP23

Displej / digitální měřič

Ano

Podvozek s kolečky

Ano

Hlučnost (dB)

108

Výška (cm)

64

Šířka (cm)

70

Délka (cm)

77

Hmotnost (kg)

98

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Elektrocentrály značky Heron patří na českém trhu mezi ty nejoblíbenější a nejprodávanější. U modelu Heron 8896420 si zákazníci nejvíce chválí vysoký výkon, který využívají při napájení náročných zařízení. Nejednomu člověku posloužil i jako záložní zdroj energie pro dům. V recenzích se dále objevují kladné ohlasy k obsluze, která je údajně snadná a intuitivní.

Občas se objeví i nějaké výtky, ale nejde o nijak vážné závady. Několik uživatelů vnímá jako negativum vyšší hmotnost, ale uznávají, že je tento problém vlastně vyřešen kvalitně zpracovaným podvozkem. Generátor se jim zdá také dost hlučný, nicméně to se dá u takto výkonného rámového modelu očekávat.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Heron 8896420 je po stránce výkonu, mechanického zpracování i množství funkcí skutečně nadprůměrný. Velkou výhodou je přítomnost třífázové zásuvky, což také není úplně běžné. Využití generátoru je ale díky tomu mnohem bohatší. Je potřeba ocenit také AVR systém, který představuje lepší a méně obvyklou metodu regulace výstupního napětí.

Asi největší nevýhodou je zde vyšší pořizovací cena, která je ale na druhou stranu úměrná výkonu, výbavě a úrovni zpracování. Před pořízením je potřeba vzít v potaz i to, že jde o dost hlučné a těžké zařízení. Přestože je manipulace usnadněna kolečky, nejedná se o přenosný generátor, který byste snadno zvedli a naložili třeba do auta.

Porovnání s alternativami

Zákazníkům s nižšími nároky, které Heron 8896420 sice zaujal, ale představuje pro ně příliš vysokou investici, lze jako cenově dostupnější variantu doporučit jednofázový generátor Hahn & Sohn HGG 3100X AVR. Potěší slušným výkonem 3 000 W, systémem AVR a konstrukcí odolnou vůči vibracím.

Pokud chcete zařízení se třemi fázemi za stále přijatelnou cenou, doporučujeme zvážit Proteco 51.08-G3-5500. S výkonem 5 500 / 3 300 W, nádrží na 25 l a AVR systémem se řadí mezi to lepší na trhu. Nemá ale bohužel transportní kolečka ani madlo, manipulace je tudíž obtížnější.

Závěrečné shrnutí

Třífázový generátor Heron 8896420 představuje robustní a výkonné zařízení určené náročným zákazníkům. Díky přítomnosti tří fází a nadprůměrnému výkonu najde uplatnění nejen v domácnostech, ale i v dílnách, na stavbách nebo na venkovních akcích (svatby atd.). Díky AVR systému a velkému zásobníku paliva se dá na něj dá spolehnout v situacích s delšími výpadky elektřiny.

Pro méně náročné uživatele by ale mohl být zbytečně robustní a finančně nákladný. Jako levnější variantu, která ale stále disponuje třemi fázemi a výborným výkonem, lze doporučit Proteco 51.08-G3-5500.

34 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Heron 8896420 | Hodnocení: Výborné
Dana Široká
Redaktorka
Dana je redaktorka, která se zajímá o svěřená témata do hloubky a zejména těm technickým se věnuje s velkou pečlivostí. Tyto schopnosti využila i při srovnávání benzínových generátorů, o které se stará již přes rok. Za tu dobu si vytvořila dobrý přehled o trhu s těmito produkty. Díky tomu vám dokáže poradit, jak vybrat generátor s optimálním výkonem a jak se zorientovat v rozdílech mezi jednofázovými a třífázovými generátory.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Heron 8896420

Heron 8896420

34 000 Kč Orientační cena