Recenze Hobot 388 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Hobot 388

Výborné Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Vysoká účinnosti čištění
  • Výtečná rychlost při práci
  • Umožňuje i venkovní mytí
  • Gyroskopický navigační systém
  • Detekce okrajů

Zápory

  • Vyšší cena
  • Pro někoho vyšší hlučnost
  • Nezvládá umýt rohy
8 000 Kč Orientační cena

Hobot 388 aktuálně patří k nejlepším robotickým čističům oken na trhu. Ačkoli je nutné počítat s vyšší cenou, toto zařízení již čtvrté generace je vybaveno automatickým rozprašovačem vody a vestavěným zásobníkem čisticího prostředku na okna, což je praktické.

Základní charakteristiky

Tento robotický čistič oken disponuje patentovaným ultrasonickým rozprašovačem vody vytvářející mlhu, jež přispívá k účinnějšímu čištění oken. Za zmínku však stojí především rychlost čištění 4 min/m2, což je i mezi nejlepšími zařízení vysoký nadprůměr. Na druhou stranu si neporadí s většími nečistotami, takže pokud je povrch opravdu špinavý, měli byste větší špínu nejprve smýt. Pak ale okna a další skleněné povrchy vyčistí velmi spolehlivě.

Hobot 388 má kulatý tvar. Takové robotické čističe oken sice bývají účinnější než hranaté varianty, nicméně se nedostanou až do rohů, které je třeba dočistit. Dvě speciální utěrky z mikrovlákna přesto zaručují velmi dobré výsledky. Ovládat jej lze chytrým mobilním telefonem nebo dálkovým ovládáním, navíc má záložní UPS baterii, bezpečnostní lano, GYRO senzor, navigační systém s AI-Techonology S4.0 a funkci dvojitého čistícího cyklu.

Parametr Tento produkt
Tvar

Kulatý

Rozměry (š × v × h, mm)

148 × 95 × 295

Technologie umělé inteligence

Ano

Detekce okrajů

Ano

Rychlost čištění (min/m2)

4

Bezpečnostní lano

Ano

Úroveň hluku (dB)

67

Ovládání dálkovým ovladačem

Ano

Ovládání mobilním telefonem

Ano

Hmotnost (kg)

0,895

Napájecí zdroj

Ano

Prodloužovací kabel

Ano

Délka napájecího kabelu (m)

4

Komunikace

Zvukový signál

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Robotický čistič oken Hobot 388 je uživateli hodnocen velmi kladně. Dle jednotlivých názorů okna (a nejen je) umyje velmi dobře, a to i zvenčí, navíc zaujal svou rychlostí při práci nebo jednoduchým dálkovým ovládáním. Podle některých uživatelů se dokonce jedná o vůbec nejlepší produkt značky Hobot. Záporně hodnocena je hlučnost stroje a zvukového signálu, nemožnost umýt rohy oken, jakož i vyšší pořizovací cena, což je ovšem relativní.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Hobot 388 sice při více zašpiněných oknech zanechá šmouhy a nedostane se do rohů, na druhou stranu pracuje opravdu spolehlivě a především rychle. Hodí se tedy pro čištění větších ploch, a to i zvenčí. Kromě toho je za výhodu možné označit gyroskopický navigační systém či detekci okrajů. Na druhou stranu musíte počítat s vyšší cenou a s hlučností, která se týká nejen samotného provozu, ale také zvukových signálů určených ke komunikaci.

Porovnání s alternativami

Společnost HOBOT Technology Inc. byla založena teprve v roce 2010, v oblasti robotických čističů oken dnes ovšem její produkty patří k nejlépe hodnoceným na trhu. Některé výrobcem a prodejci proklamované modely jako Hobot S2 u zákazníků příliš „bodů“ nezískávají. Jako vhodnou alternativu, za níž utratíte v podstatě stejně peněz, bychom naopak doporučovali model Hobot 368, jež má mnoho dosti podobných vlastností jako recenzovaný produkt.

Závěrečné shrnutí

Robotický čistič oken Hobot 388 je aktuálně možné označit za jeden z nejlepších produktů na trhu. Jistě, neporadí si s většími nečistotami a nedostane se do rohů, to lze na druhou stranu vzhledem k vlastnostem očekávat. Přesto myje (nejen) okna velmi spolehlivě a navíc opravdu rychle, takže jej i díky bezpečnostním prvkům můžete nechat umývat větší plochy. Pořizovací cena je sice vyšší, na druhou stranu lze narazit i na dražší produkty.

8 000 Kč Orientační cena
Autor: Petr Šindelář | Datum: | Produkt: Hobot 388 | Hodnocení: Výborné
Petr Šindelář je dlouholetý redaktor, psaním se zabývá více než 13 let, má tedy bohaté zkušenosti. Při výběru aktuálně nejlepších robotických čističů oken zohlednil všechny parametry, které jsou klíčové pro jejich efektivitu a funkčnost. Dozvíte se tedy, jaké daná zařízení využívají moderní technologie a proč patří k nejoblíbenějším na trhu. Na druhou stranu se zaměřil i na negativa, abyste měli k dispozici všechny podstatné informace.
Redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Recenze Hobot 388

Hobot 388

8 000 Kč Orientační cena