Menu

Tesla RoboStar W700 WiFi – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Nejlevnější robotické čističe oken do 7 500 Kč

Klady

  • Duální rozprašovač
  • Detekce okrajů
  • Poměrně tichý chod
  • Zvýšená bezpečnost
  • Vhodný na různé plochy

Zápory

  • Nezvládne silné znečištění
  • Sám neumí čistit část okna
6 000 Kč Orientační cena

TESLA RoboStar W700 WiFi je robotický čistič oken, který seženete do 7 500 Kč, přesto se jedná o kvalitní zařízení s velmi dobrými parametry. Opatřeno je např. automatickým duálním rozprašovačem vody pro důkladné mytí, nehodí se ovšem pro silně znečištěná okna.

Základní charakteristiky

Robotický čistič oken TESLA RoboStar W700 WiFi je díky přítomným režimům (N, Z a NZ) určen i na vysoká a široká okna, hodí se ovšem i na zrcadla či sprchové kouty, tedy na plochy bez rámů (vybaven je spolehlivými senzory na spodní straně). Zařízení může vzhledem k moderní gyroskopické navigaci pracovat zcela automaticky, lze jej ovšem ovládat i dálkovým ovladačem či mobilním telefonem (aplikace pro iOS i Android).

Na bezpečnosti provozu se nepodílejí pouze výše zmíněné senzory, ale také bezpečnostní lanko s karabinou či záložní baterie. Ta při výpadku proudu umožňuje čističi automaticky fungovat až 15 minut. Hlučnost tohoto modelu činí 65 dB, což je limit, který kvalitní produkty obvykle nepřekračují. Navíc se nejedná o těžké zařízení (hmotnost 1,5 kg). V balení najdete tři čisticí utěrky z mikrovlákna, které zajišťují spolehlivé čištění, přičemž je lze po vyprání používat opakovaně.

Parametr Tento produkt
Tvar

Hranatý

Rozměry (š × v × h, mm)

245 × 105 × 245

Technologie umělé inteligence

Ano

Detekce okrajů

Ano

Rychlost čištění (min/m2)

3

Bezpečnostní lano

Ano

Úroveň hluku (dB)

65

Ovládání dálkovým ovladačem

Ano

Ovládání mobilním telefonem

Ano

Hmotnost (kg)

1,5

Napájecí zdroj

Napájení/baterie

Prodloužovací kabel

Ano

Délka napájecího kabelu (m)

4,5

Výdrž záložní baterie (min)

15

Komunikace

Zvukový a optický signál

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

TESLA RoboStar W700 WiFi patří mezi oblíbené robotické čističe oken, a to nejen vzhledem k poměrně příznivé ceně. Uživatelé kvitují rovněž jeho spolehlivost, stejně jako možnost využití i na opravdu velkých plochách (někteří jej používají i na velmi rozměrné prosklené zimní zahrady). Za negativum je považována absence možnosti nastavit čištění pouze části okna, případně nutnost předmytí u opravdu silně znečištěných ploch.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Robotický čistič oken TESLA RoboStar W700 WiFi umožňuje za poměrně příznivou cenu spolehlivě umývat i velká okna a další hladké plochy. Za hlavní klady je možné označit i duální rozprašovač, detekci okrajů, kvalitní navigační systém, poměrně tichý chod nebo bezpečnostní systém. Musíte ovšem počítat s tím, že daný model sám nezvládne vyčistit silně znečištěné plochy, neboť pak tvoří šmouhy. Utěrka na spodní straně se totiž poměrně rychle zašpiní.

Porovnání s alternativami

Tesla RobotStar je označení pro modelovou řadu kvalitních robotických vysavačů a čističů oken. Recenzovaný produkt přitom nahrazuje starší modely (W550 či W600), oproti nimž má lepší vlastnosti (disponuje např. lepším navigačním systém a je lehčí). Za podobnou cenu si lze pořídit rovněž robotický čistič oken Xiaomi Hutt C6 White, který se dosti liší tvarem. Účinněji díky tomu zvládne vyčistit i silně znečištěné plochy, ale nedostane se až do rohů.

Závěrečné shrnutí

TESLA RoboStar W700 WiFi je robotický čistič oken, který za poměrně příznivou cenu zvládne spolehlivě vyčistit různé hladké povrchy, a to i větších rozměrů. Hodí se ovšem pro pravidelné čištění, které zaručuje, že povrch nebude nikdy silněji znečištěný. Pokud jej budete chtít použít na velmi špinavé plochy, budete je muset buď předmýt, nebo spustit čištění vícekrát a vyměnit čistící textilii, jinak nelze počítat s úplně dokonalým vyčištěním (šmouhy).

6 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Tesla RoboStar W700 WiFi | Hodnocení: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor

Petr pracuje jako externí copywriter a redaktor již 14 let, takže má se psaním článků opravdu bohaté zkušenosti. Na Arecenzích se věnuje zejména outdoorovým a sportovním tématům. Ve volném čase se věnuje literatuře, historii, psychologii, kinematografii, sportu a zdravému životnímu stylu.


Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Tesla RoboStar W700 WiFi

Tesla RoboStar W700 WiFi

6 000 Kč Orientační cena