Menu

Recenze a srovnání Amica DDI 3201 B

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Dvouplotýnkové indukční varné desky

Klady

  • Vysoký výkon
  • Funkce udržování tepla

Zápory

  • Booster nefunguje na obou plotýnkách zároveň
  • Chybí funkce Stop and Go
5 200 Kč Orientační cena

Základní parametry

Indukční deska Amica DDI  B má na dvouplotýnkovou desku velmi pěkný výkon. S 3 700 W již zvládnete pěkně fungovat. K zapojení desky navíc stačí 230 V, což přijde vhod především v bytě. Rám u této desky nenajdete, údržba bude tedy velmi snadná. Její šířka je 30 cm, výška 4,8 cm a hloubka 52 cm.

Rozměrově tedy jde o tradiční varnou desku, která nepřekvapí ani váhou, 5,5 kilogramů je příjemná hmotnost pro manipulaci nutnou k instalaci. Za zmínku stojí také rozměry jednotlivých plotýnek, které již v tabulce níže nenajdete. Díky tomu budete vědět, jaké nádobí bude pro používání na této varné desce vhodné. Průměr zadní větší plotýnky je 22 cm, průměr té přední je 18 cm.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Příkon (W)

3 700

Napětí (V)

230

Rám

Ne

Dětská pojistka

Ano

Indikátor zbytkového tepla

Ano

Automatické vypnutí

Ano

Sloučení varných zón

Ne

Booster

1 varná zóna

Časovač

Ano

Časovač ECO

Ano

Stop and Go

Ne

Výška (cm)

4,8

Šířka (cm)

30

Hloubka (cm)

52

Hmotnost (kg)

5,5

Vybavení a funkce

Tato deska značky Amica je tou střední variantou představující ideální poměr mezi cenou a výkonem, kterou vám v našem výběru dvouplotýnkových indukčních varných desek představujeme. Disponuje poměrně dobrou funkční vybaveností. Najdeme u ní jak dětskou pojistku, tak indikátor zbytkového tepla nebo funkci automatického vypnutí. Nechybí ani časovač. Maximální doba, na kterou ho můžete nastavit, je 99 minut.

Čím však již nedisponuje, je pokročilá funkce Stop and Go. Vaření tak nebude možné pozastavit. Po vypnutí desky budete muset nastavovat všechny vaše předvolby znovu. Velmi šikovnou je také funkce udržování tepla. Po jejím zapnutí bude teplota vybrané plotýnky nastavena na 65 °C. Obsah v hrnci se tak nepřipálí, ale zůstane ideálně teplý k následnému servírování.

Funkce Booster, kterou v našem srovnání také zohledňujeme, je v tomto případě přítomna u obou plotýnek. Nelze ji však využívat u obou zároveň. Překročilo by to maximální celkový možný výkon varné desky.

Závěr

Sháníte-li indukční varnou desku a zvažujete spíše menší dvouplotýnkovou variantu, určitě vám model Amica DDI 3201 B doporučujeme minimálně ke zvážení. Jde o velmi dobře výkonně i funkčně vybavenou desku, která vám bude spolehlivě fungovat. Jediné dvě funkce z těch, které v našem srovnání zohledňujeme, a které tato deska nemá, jsou funkce Stop and Go a sloučení varných zón. Obě jsou však již velmi pokročilé.

Pokud byste chtěli výkonnější varnou desku, doporučujeme Whirlpool WS Q0530 NE, která má Booster pro obě plotýnky a možnost zapojení na 230 i 400 V.

5 200 Kč Orientační cena
Autor: Kristýna Hašková | Datum: | Produkt: Amica DDI 3201 B | Hodnocení: Velmi dobré
Kristýna Hašková
Kristýna si většinu jídel připravuje sama, proto ví, jak důležitá je spolehlivá varná deska. Za dlouhé roky vaření vyzkoušela všechny typy varných desek. Z vlastní zkušenosti proto umí ocenit výhody i nevýhody indukčních desek, jako hlavní podklady zpracování tohoto tématu jí ale slouží odborné české i zahraniční zdroje a zkušenosti uživatelů s různými značkami varných desek. Na našich stránkách vám poradí i s výběrem šlehačů mléka nebo vařičů vajec.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Amica DDI 3201 B

Amica DDI 3201 B

5 200 Kč Orientační cena