Recenze indukční varné desky Whirlpool WS Q0530 NE | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Whirlpool WS Q0530 NE

90,0 % Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Dvouplotýnkové indukční varné desky

Klady

  • Technologie 6. smyslu
  • Vysoký příkon 3 700 W
  • Nechybí důležité bezpečnostní funkce
  • Zapojení na 230 i 400 V

Zápory

  • Vyšší cena
  • Chybí některé pokročilejší funkce
7 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

S příkonem 3 700 W patří indukční deska Whirlpool WS Q0530 NE mezi dvouplotýnkovými modely k nadstandardně výkonné variantě. Jako jedna z mála desek těchto rozměrů nabízí kromě 230V zapojení také možnost 400V zapojení, které by mělo být stabilnější. Stejně jako většina novějších modelů, i tato deska je bez kovového rámečku. To nijak neovlivňuje její funkčnost, jde pouze o designovou záležitost. Níže v tabulce najdete rozměry modelu, můžete si tak ověřit, zda do vaší kuchyně dobře zapadne.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Příkon (W)

3 700

Napětí (V)

230/400

Rám

Ne

Dětská pojistka

Ano

Indikátor zbytkového tepla

Ano

Automatické vypnutí

Ano

Sloučení varných zón

Ne

Booster

Všechny varné zóny

Časovač

Ano

Časovač ECO

Ne

Stop and Go

Ne

Výška (cm)

5,4

Šířka (cm)

28,4

Hloubka (cm)

51

Hmotnost (kg)

5,6

Vybavení a funkce

Jako nejzajímavější funkci, na kterou u desky Whirlpool narazíte, můžeme označit tzv. 6 smysl. Ten představuje dva automatické programy, jeden na rozpouštění (například čokolády), druhý na přivedení vody k varu a jeho udržování.

Deska nepostrádá ani nejběžnější prvky, jako je dětská pojistka, která zabrání nechtěnému spuštění či přenastavení desky, indikátor zbytkového tepla a funkce automatického vypnutí. Vcelku běžný je také časovač a funkce Boosteru, která krátkodobě zvýší výkon plotýnky na maximum.

Méně obvyklé funkce, typické spíše pro čtyřplotýnkové modely, jako je možnost sloučení varných zón, funkce Stop and Go nebo časovač Eco, už u této desky nenajdete.

Hlavní výhody a nevýhody

Nejsilnější stránkou indukční desky Whirlpool je její vysoký výkon, zaujmout může také variantou 400V zapojení, které není u dvouplotýnkových desek běžné. V nabídce funkcí potom zaujme především 6. smyslem, tedy dvěma automatickými režimy. Ty se pravděpodobně podepsaly i na vyšší ceně spotřebiče, kterou vnímáme jako jeho hlavní nevýhodu.

Naše hodnocení a závěr

Indukční varnou desku Whirlpool WS Q0530 NE můžeme doporučit uživatelům, kteří ocení vyšší příkon 3 700 W, možnost zapojení do 400V zásuvky a dva automatické programy na rozpouštění a vaření. Zbytek funkcí této desky už je spíše standardní, nechybí ale důležité bezpečnostní funkce ani Booster. Vysoký výkon a technologie 6. smyslu se bohužel podepsaly na ceně spotřebiče, která patří mezi dvouplotýnkovými modely k vyšším. Pokud oželíte technologii 6. smyslu, mohla by vám lépe vyhovovat deska Amica DDI 3201 B, která je v ostatních ohledech s tímto modelem srovnatelná.

7 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Whirlpool WS Q0530 NE | Hodnocení: 90,0 %
Eliška srovnává a hodnotí produkty už řadu let, od velkých domácích spotřebičů po drobnosti, jako jsou knihy nebo fény na vlasy. Kategorie indukčních sporáků se ujala před více než třemi lety, i v soukromém životě už před lety propadla kouzlu vaření na indukci. Ve své práci se snaží jít do hloubky, vysvětlí vám tak nejen, podle čeho indukční desku vybírat, ale také jak indukce funguje a co od tohoto způsobu vaření očekávat. Při rozhodování vám může pomoci také její srovnání indukčních sporáků nebo plynových varných desek.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Whirlpool WS Q0530 NE

Whirlpool WS Q0530 NE

7 500 Kč Orientační cena