Menu

Recenze a srovnání Cata IB 6203 BK

Doporučujeme Při nákupu v kategorii tříplotýnkových indukčních desek

Datum doporučení: Srpen 2019

80,5 % Celkové hodnocení
  • Multizóna
  • Poměr ceny a výkonu
  • Chybí funkce Stop and Go
  • Chybí časovač ECO
10 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Tříplotýnková varná indukční deska CATA IB 6203 BK patří ke středně výkonným modelům za poměrně slušnou cenu. Její příkon 7 200 W zajistí dostatečnou rychlost při ohřevu. Při připojování desky si vystačíte se 230 V, zapadne tak prakticky do jakékoliv kuchyně. Rozměrově je standardní, jen možná o něco vyšší, s čímž určitě počítejte při rozmístění kuchyně. Celkově má deska 59 cm na šířku, 52 cm do hloubky a 6,3 cm na výšku.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Příkon (W) 7 200
Napětí (V) 230
Rám Ne
Dětská pojistka Ano
Indikátor zbytkového tepla Ano
Automatické vypnutí Ano
Sloučení varných zón Ano
Booster Ano
Časovač Ano
Časovač ECO Ne
Stop and Go Ne
Výška (cm) 6,3
Šířka (cm) 59
Hloubka (cm) 52

Vybavení a funkce

Popis funkcí této desky nebude nikterak strohý, má totiž co nabídnout. Krom dětské pojistky považujeme za standard i indikátor zbytkového tepla nebo automatické vypnutí. Pokud byste tedy zapomněli desku vypnout, aniž by na ní bylo nádobí, sama to po nějaké době rozpozná a vypne se. Řada z uživatelů jistě ocení Booster, díky kterému lze navýšit výkon desky. Rychleji tak přivedete k varu například vodu v konvici, čímž lze nahradit elektrické rychlovarné konvice. Časovač některé desky postrádají a i když lze koupit samozřejmě zvlášť minutku v domácích potřebách, není špatné, když je součástí varné desky, jako je tomu zde. Na digitálním displeji tak přesně vidíte, kolik minut nebo vteřin zbývá do ukončení vaření. Lze tak opravdu přesně změřit čas vaření, například při přípravě vajíček naměkko. Nakonec zmíníme i multizónu, kterou lze vytvořit sloučením jednotlivých částí desky. Díky tomu můžete nechat ohřát či pomalu dovařit i pokrmy v menších pečicích formách či ve větších oválných hrncích.

Závěr

V kategorii tříplotýnkových zón najdete model Cata IB 6203 BK jako ideální kompromis dostupné ceny a dobrého výkonu. Ten zajistí rychlé zahřívání plotýnek. Na místě je ale ocenit i slušnou výbavu. Kromě pár standardních prvků nabízí například sloučení zón nebo Booster. Díky tomu pravděpodobně uspokojí řadu uživatelů, kteří rádi vaří a těchto vychytávek využijí. Pokud by vás zajímala deska s dalšími funkcemi jako Stop and Go nebo časovač eco, které Cata nemá, doporučujeme vám pročíst si nabídku tříplotýnkové desky AEG HK683320FG.

10 500 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Cata IB 6203 BK | Hodnocení: 80,5 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Cata IB 6203 BK

Cata IB 6203 BK

10 500 Kč Orientační cena