Recenze indukční varné desky Cata IB 6203 BK | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Cata IB 6203 BK

90,5 % Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Tříplotýnkové indukční varné desky

Klady

  • Multizóna
  • Poměr ceny a výkonu

Zápory

  • Chybí funkce Stop and Go
  • Chybí časovač ECO
10 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Tříplotýnková varná indukční deska Cata IB 6203 BK patří ke středně výkonným modelům za poměrně slušnou cenu. Její příkon 7 200 W zajistí dostatečnou rychlost při ohřevu. Při připojování desky si vystačíte se 230 V, zapadne tak prakticky do jakékoliv kuchyně. Rozměrově je standardní, jen možná o něco vyšší, s čímž určitě počítejte při rozmístění kuchyně. Celkově má deska 59 cm na šířku, 52 cm do hloubky a 6,3 cm na výšku.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Příkon (W)

7 200

Napětí (V)

230

Rám

Ne

Dětská pojistka

Ano

Indikátor zbytkového tepla

Ano

Automatické vypnutí

Ano

Sloučení varných zón

Ano

Booster

Všechny varné zóny

Časovač

Ano

Časovač ECO

Ne

Stop and Go

Ne

Výška (cm)

6,3

Šířka (cm)

59

Hloubka (cm)

52

Vybavení a funkce

Popis funkcí této desky nebude nikterak strohý, má totiž co nabídnout. Krom dětské pojistky považujeme za standard i indikátor zbytkového tepla nebo automatické vypnutí. Pokud byste tedy zapomněli desku vypnout, aniž by na ní bylo nádobí, sama to po nějaké době rozpozná a vypne se. Řada z uživatelů jistě ocení Booster, díky kterému lze navýšit výkon desky. Rychleji tak přivedete k varu například vodu v konvici, čímž lze nahradit elektrické rychlovarné konvice.

Časovač některé desky postrádají a i když lze koupit samozřejmě zvlášť minutku v domácích potřebách, není špatné, když je součástí varné desky, jako je tomu zde. Na digitálním displeji tak přesně vidíte, kolik minut nebo vteřin zbývá do ukončení vaření. Lze tak opravdu přesně změřit čas vaření, například při přípravě vajíček naměkko. Nakonec zmíníme i multizónu, kterou lze vytvořit sloučením jednotlivých částí desky. Díky tomu můžete nechat ohřát či pomalu dovařit i pokrmy v menších pečicích formách či ve větších oválných hrncích.

Klady a zápory

Výhodou tříplotýnkové desky Cata je mimo jiné možnost sloučení varných zón, Booster a další zajímavé funkce, včetně těch bezpečnostních. Má také slušný příkon a dobrý poměr ceny ku kvalitě. Mezi její nevýhody patří hlavně chybějící prvky výbavy, například časovač Eco nebo funkce Stop and Go, ani jedno ale není i varných desek samozřejmostí.

Závěr

V kategorii tříplotýnkových zón najdete model Cata IB 6203 BK jako ideální kompromis dostupné ceny a dobrého výkonu. Ten zajistí rychlé zahřívání plotýnek. Na místě je ale ocenit i slušnou výbavu. Kromě pár standardních prvků nabízí například sloučení zón nebo Booster. Díky tomu pravděpodobně uspokojí řadu uživatelů, kteří rádi vaří a těchto vychytávek využijí. Pokud by vás zajímala deska s dalšími funkcemi jako Stop and Go nebo časovač Eco, které Cata nemá, doporučujeme vám pročíst si nabídku tříplotýnkové desky AEG HK683320FG.

10 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Cata IB 6203 BK | Hodnocení: 90,5 %
Eliška srovnává a hodnotí produkty už řadu let, od velkých domácích spotřebičů po drobnosti, jako jsou knihy nebo fény na vlasy. Kategorie indukčních sporáků se ujala před více než třemi lety, i v soukromém životě už před lety propadla kouzlu vaření na indukci. Ve své práci se snaží jít do hloubky, vysvětlí vám tak nejen, podle čeho indukční desku vybírat, ale také jak indukce funguje a co od tohoto způsobu vaření očekávat. Při rozhodování vám může pomoci také její srovnání indukčních sporáků nebo plynových varných desek.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den . Mám pouze jednofázový přívod je tato indukční deska pro tohle zapojení vhodná

Fait Miloš

Dobrý den, ano, desku můžete zapojit do standardní jednofázové zásuvky.

Eliška Srncová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Cata IB 6203 BK

Cata IB 6203 BK

10 500 Kč Orientační cena