Menu

Recenze a srovnání Cata IB 6203 BK

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Tříplotýnkové indukční varné desky

Klady

  • Multizóna
  • Poměr ceny a výkonu

Zápory

  • Chybí funkce Stop and Go
  • Chybí časovač ECO
12 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Tříplotýnková varná indukční deska Cata IB 6203 BK patří ke středně výkonným modelům za poměrně slušnou cenu. Její příkon 7 200 W zajistí dostatečnou rychlost při ohřevu. Při připojování desky si vystačíte se 230 V, zapadne tak prakticky do jakékoliv kuchyně. Rozměrově je standardní, jen možná o něco vyšší, s čímž určitě počítejte při rozmístění kuchyně. Celkově má deska 59 cm na šířku, 52 cm do hloubky a 6,3 cm na výšku.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Příkon (W)

7 200

Napětí (V)

230

Rám

Ne

Dětská pojistka

Ano

Indikátor zbytkového tepla

Ano

Automatické vypnutí

Ano

Sloučení varných zón

Ano

Booster

Všechny varné zóny

Časovač

Ano

Časovač ECO

Ne

Stop and Go

Ne

Výška (cm)

6,3

Šířka (cm)

59

Hloubka (cm)

52

Vybavení a funkce

Popis funkcí této desky nebude nikterak strohý, má totiž co nabídnout. Krom dětské pojistky považujeme za standard i indikátor zbytkového tepla nebo automatické vypnutí. Pokud byste zapomněli desku vypnout, aniž by na ní bylo nádobí, sama to po rozpozná a vypne se. Řada z uživatelů jistě ocení Booster, díky kterému lze navýšit výkon desky. Rychleji přivedete k varu třeba vodu v konvici, čímž lze nahradit elektrické rychlovarné konvice.

Deska má i časovač. Na digitálním displeji tak přesně vidíte, kolik minut nebo vteřin zbývá do ukončení vaření. Lze tak opravdu přesně změřit čas vaření, například při přípravě vajíček naměkko. Nakonec zmíníme i multizónu, kterou lze vytvořit sloučením jednotlivých částí desky. Díky tomu můžete nechat ohřát či pomalu dovařit i pokrmy v menších pečicích formách či ve větších oválných hrncích.

Klady a zápory

Výhodou tříplotýnkové desky Cata je mimo jiné možnost sloučení varných zón, Booster a další zajímavé funkce, včetně těch bezpečnostních. Má také slušný příkon a dobrý poměr ceny ku kvalitě. Mezi její nevýhody patří hlavně chybějící prvky výbavy, například časovač Eco nebo funkce Stop and Go, ani jedno ale není i varných desek samozřejmostí.

Závěr

V kategorii tříplotýnkových zón najdete model Cata IB 6203 BK jako ideální kompromis dostupné ceny a dobrého výkonu. Ten zajistí rychlé zahřívání plotýnek. Na místě je ale ocenit i slušnou výbavu. Kromě pár standardních prvků nabízí například sloučení zón nebo Booster. Díky tomu pravděpodobně uspokojí řadu uživatelů, kteří rádi vaří a těchto vychytávek využijí.

Pokud by vás zajímala deska s dalšími funkcemi jako Stop and Go nebo časovač Eco, které Cata nemá, doporučujeme vám pročíst si nabídku tříplotýnkové desky Klarstein Delicatessa 80.

12 500 Kč Orientační cena
Autor: Kristýna Hašková | Datum: | Produkt: Cata IB 6203 BK | Hodnocení: Výborné
Kristýna Hašková
Kristýna si většinu jídel připravuje sama, proto ví, jak důležitá je spolehlivá varná deska. Za dlouhé roky vaření vyzkoušela všechny typy varných desek. Z vlastní zkušenosti proto umí ocenit výhody i nevýhody indukčních desek, jako hlavní podklady zpracování tohoto tématu jí ale slouží odborné české i zahraniční zdroje a zkušenosti uživatelů s různými značkami varných desek. Na našich stránkách vám poradí i s výběrem šlehačů mléka nebo vařičů vajec.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den . Mám pouze jednofázový přívod je tato indukční deska pro tohle zapojení vhodná

Fait Miloš

Dobrý den, ano, desku můžete zapojit do standardní jednofázové zásuvky.

Eliška Srncová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Cata IB 6203 BK

Cata IB 6203 BK

12 500 Kč Orientační cena