Recenze indukční varné desky Franke FHSM 603 3I DZ WH | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Franke FHSM 603 3I DZ WH

78,5 % Celkové hodnocení

v kategorii Tříplotýnkové indukční varné desky

Klady

  • Netypické designové provedení
  • Slušný příkon 6 900 W
  • Nechybí standardní funkce

Zápory

  • Nelze sloučit varné zóny
  • Vyšší cena
14 000 Kč Orientační cena

 

Základní parametry

Tříplotýnková indukční deska Franke zaujme na první pohled poměrně netypickou barvou. Bílých desek na trhu moc nenajdete, jedním z důvodů může být obava, že se bude bílá deska připalovat a hnědnout. Řada uživatelů má ale s bílými deskami velmi dobré zkušenosti a dokonce jsou podle nich na bílé desce méně viditelné různé šmouhy oproti klasické černé variantě.

Deska není ohraničená kovovým rámečkem, s tím jsme se setkávali hlavně u starších modelů, u novějších desek už většinou chybí. Jde o převážně designovou záležitost, a jeho absence tak není nic špatného.

Příkon 6 900 W je pro tříplotýkovou desku docela slušný, najdou se ale i desky s příkonem 7 000 W a vyšším. Oproti těmto modelům tak může být ohřev na desce Franke o chlup pomalejší. Výběr ze 230V a 400V zapojení je u těchto desek vcelku standardem.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Příkon (W)

6 900

Napětí (V)

230/400

Rám

Ne

Dětská pojistka

Ano

Indikátor zbytkového tepla

Ano

Automatické vypnutí

Ano

Sloučení varných zón

Ne

Booster

Ano

Časovač

Ano

Časovač ECO

Ne

Stop and Go

Ne

Výška (cm)

5,5

Šířka (cm)

58

Hloubka (cm)

52

Hmotnost (kg)

15

Vybavení a funkce

Nabídka funkcí desky Franke neurazí, ale ani nijak zvlášť nenadchne. Deska je zabezpečená dětskou pojistkou a automatickým vypnutím, před popálením vás potom ochrání indikátor zbytkového tepla. Pochválit můžeme funkci Booster, tedy rapidní zvýšení výkonu, kterou má tato deska na všech plotýnkách. Některé modely ji mívají např. pouze na jedné plotýnce. Nechybí ani oblíbený časovač, se kterým se setkáte téměř u všech indukčních desek. Naopak méně obvyklý časovač Eco, možnost sloučení varných zón nebo funkci Stop and Go tato deska postrádá.

Hlavní klady a zápory

Mezi pozitiva desky Franke patří poměrně slušný výkon, dobrá (i když ne výjimečná) nabídka funkcí a pro řadu uživatelů jistě také netypické barevné provedení. Jako hlavní negativum můžeme u této desky zmínit cenu, která je pravděpodobně zapříčiněná hlavně neobvyklým designem.

Naše hodnocení a závěr

Indukční deska Franke FHSM 603 3I DZ WH patří k modelům, které rozhodně zaujmou. Pokud hledáte desku v ne zcela obvyklé bílé barvě, mohlo by jít o vhodnou volbu. Bohužel se s pořízením této desky pojí také poměrně vysoká cena, za kterou získáte hlavně zajímavé designové provedení, na ostatních vlastnostech desky se ale nijak zvlášť neprojevila.

To neznamená, že jde o špatný produkt, jen zkrátka nejde o jeden z nejvýkonnějších nebo nejlépe vybavených modelů na trhu, což by se u desky z vyšší cenové kategorie dalo do jisté míry očekávat. Pokud tedy před bílou barvou dáte přednost například vyššímu výkonu a možnosti sloučit varné zóny, možná by vás mohla zajímat také deska Cata IB 6203 BK.

14 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Franke FHSM 603 3I DZ WH | Hodnocení: 78,5 %
Eliška srovnává a hodnotí produkty už řadu let, od velkých domácích spotřebičů po drobnosti, jako jsou knihy nebo fény na vlasy. Kategorie indukčních sporáků se ujala před více než třemi lety, i v soukromém životě už před lety propadla kouzlu vaření na indukci. Ve své práci se snaží jít do hloubky, vysvětlí vám tak nejen, podle čeho indukční desku vybírat, ale také jak indukce funguje a co od tohoto způsobu vaření očekávat. Při rozhodování vám může pomoci také její srovnání indukčních sporáků nebo plynových varných desek.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Franke FHSM 603 3I DZ WH

Franke FHSM 603 3I DZ WH

14 000 Kč Orientační cena