Recenze Klarstein Delicatessa 3 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Klarstein Delicatessa 3

81,0 % Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Tříplotýnkové indukční varné desky

Klady

  • Funkce Stop and Go
  • Časovač ECO
  • Dobrý poměr ceny a výkonu

Zápory

  • Chybí booster
  • Neumožňuje sloučení varných zón
5 800 Kč Orientační cena

Základní parametry

Indukční deska Klarstein patří k několika málo modelům na trhu, které mají pouze tři plotýnky. Mnohem častěji se setkáte s klasickými čtyřplotýnkovými deskami, popřípadě malými dvouplotýnkovými. Příkon 5 800 W není u desky těchto rozměrů špatný, některé tříplotýnkové modely ale nabídnou i příkon přesahující 7 000 W. S napětím 220/240 W můžete tuto desku zapojit do klasické zásuvky, jde tedy o vhodné řešení například i do panelákových bytů.

Deska není ohraničená rámečkem, to ale ničemu nevadí, jde spíše o designovou záležitost, záleží tedy hlavně na vašem vkusu. V tabulce níže najdete také rozměry desky, ty jsou podobné jako u klasických čtyřplotýnkových variant.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Příkon (W)

5 800

Napětí (V)

220/240

Rám

Ne

Dětská pojistka

Ano

Indikátor zbytkového tepla

Ano

Automatické vypnutí

Ano

Sloučení varných zón

Ne

Booster

Ne

Časovač

Ano

Časovač ECO

Ano

Stop and Go

Ano

Výška (cm)

5,2

Šířka (cm)

59

Hloubka (cm)

52

Hmotnost (kg)

8,5

Vybavení a funkce

Nabídka funkcí desky Delicatessa je poměrně zajímavá. Zahrnuje totiž například funkci Stop and Go, která umožňuje krátkodobě pozastavit vaření, nebo časovač ECO, který využívá k ohřevu zbytkové teplo. Obě tyto funkce jsou přitom poměrně neobvyklé. Na druhou stranu ale deska postrádá i některé běžné prvky, jako je například booster, který by krátkodobě zvýšil výkon ohřevu. Chybí také možnost sloučení zón, ta už ale zase tak běžná není.

Ze standardních funkcí u desky najdete klasický časovač i automatické vypnutí, nechybí ani dětská pojistka, ta je také nedílnou součástí prakticky každé varné desky.

Hlavní klady a zápory

Pozitivem desky Delicatessa je poměrně dostupná cena, obecně bývají tříplotýnkové modely spíše dražší. Kladně hodnotíme také zajímavé prvky výbavy, jako je časovač ECO nebo funkce Stop and Go. Pro některé uživatele jistě bude výhodou také napětí 220/240 V, díky kterému tato deska nevyžaduje třífázovou zásuvku.

Negativem je naopak chybějící funkce booster, která je u většiny desek samozřejmostí.

Naše hodnocení a závěr

Pokud hledáte tříplotýnkovou indukční desku, která nabídne dobrý poměr ceny a kvality, můžeme vám model Klarstein Delicatessa 3 doporučit. Má samozřejmě své mouchy, například postrádá funkci booster, a nejde ani vyloženě o nejvýkonnější model na trhu. Celkově ale podává velmi dobrý výkon a zaujme i některými netypickými prvky, jako je funkce Stop and Go nebo časovač ECO. Příkon 5 800 W by měl být pro tento model zcela dostačující a díky napětí 220/240 V jej můžete bez obav zapojit i v bytě.

Pokud ale patříte k náročnějším kuchařům a neobejdete se bez špičkového výkonu, podpořeného funkcí booster, podívejte se také na recenzi desky Cata IB 6203 BK.

5 800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Klarstein Delicatessa 3 | Hodnocení: 81,0 %
Eliška srovnává a hodnotí produkty už řadu let, od velkých domácích spotřebičů po drobnosti, jako jsou knihy nebo fény na vlasy. Kategorie indukčních sporáků se ujala před více než třemi lety, i v soukromém životě už před lety propadla kouzlu vaření na indukci. Ve své práci se snaží jít do hloubky, vysvětlí vám tak nejen, podle čeho indukční desku vybírat, ale také jak indukce funguje a co od tohoto způsobu vaření očekávat. Při rozhodování vám může pomoci také její srovnání indukčních sporáků nebo plynových varných desek.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Klarstein Delicatessa 3

Klarstein Delicatessa 3

5 800 Kč Orientační cena