Menu

Recenze e-shopu CZC.cz

87,9 % Celkové hodnocení

Top 3 v kategorii Srovnání a recenze e-shopů

Jednotlivá hodnocení

 • 8,5/10
  Hodnocení důvěryhodnosti a dostupnosti informací
 • 10/10
  Hodnocení nákupu přes mobil
 • 9,1/10
  Hodnocení komfortu výběru a nákupu
 • 7,9/10
  Hodnocení doručení a vrácení zboží

Klady

 • Souhlas s použitím e-mailové adresy
 • Doručení zdarma na pobočku
 • Geek Magazín

Zápory

 • Chybí online chat
 • Pouze základní 14denní lhůta na odstoupení od smlouvy

Důvěryhodnost a dostupnost informací

CZC.cz je český e-shop, který se zaměřuje především na elektroniku a patří v této kategorii k nejznámějším prodejcům. Bylo by proto velkým překvapením, kdyby tento obchod postrádal protokol HTTPS, který zabezpečuje přenos dat. Důvěryhodnost e-shopu je potom podpořena ještě desítkami tisíc uživatelských recenzí, které se celkově složily na hodnocení 4,6 z pěti. Některé e-shopy měly v tomto případě hodnocení ještě o malinko vyšší, jde ale stále o vynikající výsledek a záleží samozřejmě také na počtu recenzí a jejich ověření. V tomto případě má obchod certifikát Ověřeno zákazníky, který slibuje, že většina uživatelských recenzí e-shopu je opravdu od zákazníků, a ne od konkurence nebo třeba samotného prodejce.

Před nákupem je vhodné prostudovat si obchodní podmínky a další důležité informace, ty máte u e-shopu CZC v dosahu jednoho kliknutí, s výjimkou informací o vrácení, kterým musíte obětovat dva kliky. V tomto směru tak nemáme moc co vytknout, najdou se ale i e-shopy s dostupností všech informací na 1 klik. S dotazy ohledně nákupu se můžete obrátit na zákaznickou linku, nápomocná vám může být i stránka s FAQ, tedy nejčastějšími dotazy, popřípadě Geek Magazín, který spadá pod tento e-shop. Na rozdíl od konkurence se nedočkáte komunikace přes chat, chybí také průvodce nákupem či další pomůcky, obecně je ale dostupnost a obsáhlost informací velmi dobrá.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Zaměření

Elektronika

22 % Móda, 19 % Domácnost a elektronika, 19 % Elektronika, 15 % Sport a turistika, 7 % Hobby, 4 % Kosmetika a parfémy, 4 % Zdraví a výživa, 4 % Fotografie, 4 % Náplně do tiskáren, 4 % Neuvedeno
HTTPS

Ano

100 % Ano
Ověřeno zákazníky Heureka

Ano

81 % Ano, 19 % Ne
Počet recenzí na Heurece

67 872

39 446,93
Hodnocení na Heurece

4,6

4,74
Obchodní podmínky na webu

Ano

100 % Ano
Informace o platbě na webu

Ano

96 % Ano, 4 % Ne
Informace o platbě na speciální stránce

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Informace o dopravě na webu

Ano

100 % Ano
Informace o dopravě na speciální stránce

Ano

100 % Ano
Informace o reklamaci na webu

Ano

100 % Ano
Informace o reklamaci na speciální stránce

Ano

96 % Ano, 4 % Ne
Informace o vrácení na webu

Ano

100 % Ano
Informace o vrácení na speciální stránce

Ano

78 % Ano, 22 % Ne
Zásady ochrany osobních údajů na webu

Ano

100 % Ano
Zásady ochrany osobních údajů na speciální stránce

Ano

89 % Ano, 11 % Ne
Průvodce nákupem

Ne

56 % Ano, 44 % Ne
Průvodce výběrem

Ne

74 % Ne, 26 % Ano
FAQ

Ano

78 % Ano, 22 % Ne
Poradna

Ne

78 % Ne, 22 % Ano
Blog/magazín

Ano

78 % Ano, 22 % Ne
Chat

Ne

59 % Ne, 41 % Ano
Zákaznická linka

Ano

96 % Ano, 4 % Ne

Komfort výběru

Nakupování přes mobil je stále oblíbenější a obchod CZC jde ruku v ruce s tímto trendem. Nejen, že má stránky přizpůsobené mobilnímu zobrazení, a to včetně filtrace a řazení produktů, ale navíc má také mobilní aplikaci, což nebývá zrovna běžné. Pokud se rozhodnete nakoupit „postaru“, tedy přes počítač, ani zde nezůstanete ochuzení o pokročilé filtrování a řazení produktů. Ty si můžete seřadit podle ceny a oblíbenosti, což jsou nejčastější kritéria, navíc máte k dispozici řazení i podle data přidání. Některé e-shopy nabízejí i řazení podle názvu nebo třeba výše slevy, není to ale příliš běžné.

K produktům samozřejmě nechybí fotografie a obchod vám zprostředkovává i uživatelskou zkušenost, díky hodnocení a recenzím zákazníků. Navíc je u každého produktu také otevřená diskuze, kde se můžete v případě zájmu na cokoliv doptat. Nakonec zde nechybí ani informace o předpokládané době dodání, to jistě ocení nejen zákazníci, kteří na zásilku spěchají.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Mobilní aplikace

Ano

63 % Ne, 37 % Ano
Přizpůsobení mobilnímu zobrazení

Ano

96 % Ano, 4 % Ne
Funkce filtrace na telefonu

Ano

100 % Ano
Funkce řazení na telefonu

Ano

100 % Ano
Filtrace

Pokročilá

85 % Pokročilá, 15 % Základní
Řazení podle ceny

Ano

100 % Ano
Řazení podle oblíbenosti

Ano

74 % Ano, 26 % Ne
Řazení podle data

Ano

56 % Ne, 44 % Ano
Řazení podle slevy

Ne

56 % Ne, 44 % Ano
Řazení podle názvu

Ne

70 % Ne, 30 % Ano
Fotografie

Ano

100 % Ano
Možnost srovnání produktů

Ano

56 % Ne, 44 % Ano
Hodnocení zákazníků

Ano

74 % Ano, 26 % Ne
Recenze zákazníků

Ano

70 % Ano, 30 % Ne
Diskuze u produktu

Ano

56 % Ne, 44 % Ano
Informace o dostupnosti/ předpokládané době dodání

Předpokládané datum dodání

52 % Je/ není skladem, 48 % Předpokládané datum dodání

Nákup, doručení a vrácení zboží

Jako řada velkých e-shopů, i tento má svůj vlastní bonusový program zvaný CZC.klub. Ačkoliv tak není registrace při nákupu nutná, zapsáním do tohoto programu můžete získat přístup k různým výhodám. Co oceňujeme, i když se to může zdát jako maličkost, je souhlas s použitím vaší e-mailové adresy pro marketingové účely, respektive možnost tento souhlas neudělit. Řada e-shopů jej dává do jedné kolonky s obchodními podmínkami, popřípadě se vás na něj před odesláním objednávky nezeptají vůbec. Takto vám e-shop CZC ušetří práci s odhlašováním newsletterů, pokud o ně nemáte zájem.

Co se týče možností placení a dopravy, ty jsou odpovídající velikosti e-shopu. Hlavní výhodou je tak široká síť poboček, na které si můžete nechat dopravit zboží zdarma. Platba je možná klasicky kartou, převodem či na dobírku, kromě toho si můžete sjednat zboží i na splátky. Kromě převzetí na pobočce vám potom může váš nákup doručit Česká pošta, dopravní společnost, nebo si jej můžete vyzvednout na některém z výdejních míst Zásilkovny. Vybere si zkrátka každý. Pokud si nákup rozmyslíte, máte možnost odstoupit od smlouvy. Na tento krok máte 14 dní od převzetí produktu, to je zákonem daná lhůta a obchodu tak v tomto směru nemáme co vytknout, můžeme pouze podotknout, že u některých e-shopů se setkáte i s dvojnásobným časovým intervalem. Po odstoupení od smlouvy můžete zboží vrátit zdarma, například na některé z poboček.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Nutnost registrace

Ne

85 % Ne, 15 % Ano
Souhlas s použitím e-mailu

Ano

48 % Ano, 41 % Ne, 4 % Pouze pro srovnávače, 7 % Neuvedeno
Platba kartou

Ano

96 % Ano, 4 % Ne
Platba převodem

Ano

89 % Ano, 7 % Ne, 4 % Pouze ze zahraničí
Platba na dobírku

Ano

89 % Ano, 11 % Ne
Vyzvednutí na pobočce

Zdarma

56 % Zdarma, 22 % Ne, 15 % Za poplatek, 4 % Pouze jedna pobočka, 4 % Pouze v Praze
Počet poboček

70+

65,86
Česká pošta

Ano

78 % Ano, 22 % Ne
Dopravní společnost

Ano

100 % Ano
Zásilkovna

Ne

56 % Ne, 44 % Ano
Uloženka

Ano

85 % Ne, 15 % Ano
Lhůta na vrácení

14 dní

31,37
Možnost bezplatného vrácení

Ano

63 % Ano, 26 % Ne, 4 % Pouze při převzetí na pobočce, 7 % Neuvedeno

Hodnocení zákazníků

Jak jsme již zmínili, CZC má na svém kontě desítky tisíc uživatelských recenzí, z nich více než 90% je kladných (březen 2020). Kladné recenze zmiňují především rychlost doručení a ochotu personálu. V menšině záporných se ozývají především stížnosti na nedodání zboží v termínu. Na negativní recenze e-shop reaguje.

Naše hodnocení a závěr

Při hodnocení e-shopu CZC.cz jsme nenarazili na žádné zásadnější problémy. Mezi zákazníky je tento obchod populární, až na menšinu těch, kterým nebylo zboží dodáno v termínu. Pozitivní ovšem je, že i s nespokojenými zákazníky e-shop komunikuje. Jednou z hlavních výhod je v jeho případě samozřejmě dodání zdarma na pobočku, které je zkrátka výsadou větších obchodů. Samotné stránky e-shopu jsou přehledné, informace snadno dohledatelné a nákup je možný i bez registrace. Oceňujeme možnost rozhodnout, zda souhlasíte s využíváním vaší e-mailové adresy k marketingovým účelům. To sice může vypadat jako drobnost, řada e-shopů vám ale tuto možnost volby při nákupu odepře. Samozřejmě se najde i drobný prostor k vylepšení, některé konkurenční e-shopy mají například online chat, nebo nechávají zákazníkům na rozmyšlenou 30 dní pro odstoupení od smlouvy.

Autor: | Datum: | Produkt: CZC.cz | Hodnocení: 87,9 %
Eliška je v našem týmu seniorní redaktorkou, problematiku nakupování na internetu proto sleduje už roky. Při testování e-shopů pečlivě analyzuje všechna silná i slabá místa, a dokáže vám tak poradit, jak poznáte bezpečný obchod a kterých e-shopů se raději vyvarovat. Na svém kontě má také praktické testování obchodů s oblečením.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze