Menu

Recenze e-shopu CZC.cz

3. místo
83,2 % Celkové hodnocení
 • Souhlas s použitím e-mailové adresy
 • Doručení zdarma na pobočku
 • Geek Magazín
 • Chybí online chat
 • Pouze základní 14denní lhůta na odstoupení od smlouvy
 • 8,5/10
  Hodnocení důvěryhodnosti a dostupnosti informací
 • 10/10
  Hodnocení nákupu přes mobil
 • 9,1/10
  Hodnocení komfortu výběru a nákupu
 • 7,9/10
  Hodnocení doručení a vrácení zboží
 • 83,2 %
  Celkové
  hodnocení

Důvěryhodnost a dostupnost informací

CZC.cz je český e-shop, který se zaměřuje především na elektroniku a patří v této kategorii k nejznámějším prodejcům. Bylo by proto velkým překvapením, kdyby tento obchod postrádal protokol HTTPS, který zabezpečuje přenos dat. Důvěryhodnost e-shopu je potom podpořena ještě desítkami tisíc uživatelských recenzí, které se celkově složily na hodnocení 4,6 z pěti. Některé e-shopy měly v tomto případě hodnocení ještě o malinko vyšší, jde ale stále o vynikající výsledek a záleží samozřejmě také na počtu recenzí a jejich ověření. V tomto případě má obchod certifikát Ověřeno zákazníky, který slibuje, že většina uživatelských recenzí e-shopu je opravdu od zákazníků, a ne od konkurence nebo třeba samotného prodejce.

Před nákupem je vhodné prostudovat si obchodní podmínky a další důležité informace, ty máte u e-shopu CZC v dosahu jednoho kliknutí, s výjimkou informací o vrácení, kterým musíte obětovat dva kliky. V tomto směru tak nemáme moc co vytknout, najdou se ale i e-shopy s dostupností všech informací na 1 klik. S dotazy ohledně nákupu se můžete obrátit na zákaznickou linku, nápomocná vám může být i stránka s FAQ, tedy nejčastějšími dotazy, popřípadě Geek Magazín, který spadá pod tento e-shop. Na rozdíl od konkurence se nedočkáte komunikace přes chat, chybí také průvodce nákupem či další pomůcky, obecně je ale dostupnost a obsáhlost informací velmi dobrá.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Zaměření Elektronika 28 % Elektronika, 28 % Sport a turistika, 11 % Zdraví a výživa, 6 % Fotografie, 6 % Hobby, 6 % Náplně do tiskáren, 6 % Domácnost a elektronika, 6 % Kosmetika a parfémy, 6 % Móda
HTTPS Ano 100 % Ano
Ověřeno zákazníky Heureka Ano 78 % Ano, 22 % Ne
Počet recenzí na Heurece 67 872 53 986,33
Hodnocení na Heurece 4,6 4,73
Obchodní podmínky - dostupnost 1 94 % 1, 6 % 2
Informace o platbě - dostupnost Na 1 klik 83 % Na 1 klik, 6 % Na 2 kliky, 6 % Pouze v OP, 6 % Neuvedeno
Informace o dopravě - dostupnost Na 1 klik 94 % Na 1 klik, 6 % Na 2 kliky
Informace o reklamaci - dostupnost Na 1 klik 83 % Na 1 klik, 11 % Pouze v OP, 6 % Na 2 kliky
Informace o vrácení - dostupnost Na 2 kliky 56 % Na 1 klik, 22 % Na 2 kliky, 22 % Pouze v OP
Zásady ochrany osobních údajů - dostupnost Na 1 klik 83 % Na 1 klik, 11 % Pouze v OP, 6 % Na 2 kliky
Průvodce nákupem Ne 61 % Ne, 39 % Ano
Průvodce výběrem Ne 78 % Ne, 22 % Ano
FAQ Ano 67 % Ano, 33 % Ne
Poradna Ne 67 % Ne, 33 % Ano
Blog/magazín Ano 78 % Ano, 22 % Ne
Chat Ne 78 % Ne, 22 % Ano
Zákaznická linka Ano 94 % Ano, 6 % Ne

Komfort výběru

Nakupování přes mobil je stále oblíbenější a obchod CZC jde ruku v ruce s tímto trendem. Nejen, že má stránky přizpůsobené mobilnímu zobrazení, a to včetně filtrace a řazení produktů, ale navíc má také mobilní aplikaci, což nebývá zrovna běžné. Pokud se rozhodnete nakoupit „postaru“, tedy přes počítač, ani zde nezůstanete ochuzení o pokročilé filtrování a řazení produktů. Ty si můžete seřadit podle ceny a oblíbenosti, což jsou nejčastější kritéria, navíc máte k dispozici řazení i podle data přidání. Některé e-shopy nabízejí i řazení podle názvu nebo třeba výše slevy, není to ale příliš běžné.

K produktům samozřejmě nechybí fotografie a obchod vám zprostředkovává i uživatelskou zkušenost, díky hodnocení a recenzím zákazníků. Navíc je u každého produktu také otevřená diskuze, kde se můžete v případě zájmu na cokoliv doptat. Nakonec zde nechybí ani informace o předpokládané době dodání, to jistě ocení nejen zákazníci, kteří na zásilku spěchají.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Mobilní aplikace Ano 56 % Ne, 44 % Ano
Přizpůsobení mobilnímu zobrazení Ano 94 % Ano, 6 % Ne
Funkce filtrace na telefonu Ano 100 % Ano
Funkce řazení na telefonu Ano 94 % Ano, 6 % Ne
Filtrace Pokročilá 83 % Pokročilá, 11 % Základní, 6 % Ne
Řazení podle ceny Ano 100 % Ano
Řazení podle oblíbenosti Ano 78 % Ano, 22 % Ne
Řazení podle data Ano 83 % Ne, 17 % Ano
Řazení podle slevy Ne 72 % Ne, 28 % Ano
Řazení podle názvu Ne 56 % Ne, 44 % Ano
Fotografie Ano 100 % Ano
Možnost srovnání produktů Ano 50 % Ano, 50 % Ne
Hodnocení zákazníků Ano 56 % Ano, 44 % Ne
Recenze zákazníků Ano 56 % Ano, 44 % Ne
Diskuze u produktu Ano 56 % Ne, 44 % Ano
Informace o dostupnosti/ předpokládané době dodání Předpokládané datum dodání 61 % Je/ není skladem, 33 % Předpokládané datum dodání, 6 % Ne

Nákup, doručení a vrácení zboží

Jako řada velkých e-shopů, i tento má svůj vlastní bonusový program zvaný CZC.klub. Ačkoliv tak není registrace při nákupu nutná, zapsáním do tohoto programu můžete získat přístup k různým výhodám. Co oceňujeme, i když se to může zdát jako maličkost, je souhlas s použitím vaší e-mailové adresy pro marketingové účely, respektive možnost tento souhlas neudělit. Řada e-shopů jej dává do jedné kolonky s obchodními podmínkami, popřípadě se vás na něj před odesláním objednávky nezeptají vůbec. Takto vám e-shop CZC ušetří práci s odhlašováním newsletterů, pokud o ně nemáte zájem.

Co se týče možností placení a dopravy, ty jsou odpovídající velikosti e-shopu. Hlavní výhodou je tak široká síť poboček, na které si můžete nechat dopravit zboží zdarma. Platba je možná klasicky kartou, převodem či na dobírku, kromě toho si můžete sjednat zboží i na splátky. Kromě převzetí na pobočce vám potom může váš nákup doručit Česká pošta, dopravní společnost, nebo si jej můžete vyzvednout na některém z výdejních míst Zásilkovny. Vybere si zkrátka každý. Pokud si nákup rozmyslíte, máte možnost odstoupit od smlouvy. Na tento krok máte 14 dní od převzetí produktu, to je zákonem daná lhůta a obchodu tak v tomto směru nemáme co vytknout, můžeme pouze podotknout, že u některých e-shopů se setkáte i s dvojnásobným časovým intervalem. Po odstoupení od smlouvy můžete zboží vrátit zdarma, například na některé z poboček.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Nutnost registrace Ne 78 % Ne, 22 % Ano
Souhlas s použitím e-mailu Ano 56 % Ano, 28 % Ne, 6 % Pouze pro srovnávače, 11 % Neuvedeno
Platba kartou Ano 100 % Ano
Platba převodem Ano 83 % Ano, 11 % Ne, 6 % Pouze ze zahraničí
Platba na dobírku Ano 89 % Ano, 11 % Ne
Vyzvednutí na pobočce Zdarma 50 % Zdarma, 17 % Ne, 17 % Za poplatek, 6 % Pouze jedna pobočka, 6 % Pouze v Praze, 6 % Pouze Praha a Brno
Počet poboček 70+
Česká pošta Ano 78 % Ano, 22 % Ne
Dopravní společnost Ano 100 % Ano
Zásilkovna Ne 56 % Ne, 44 % Ano
Uloženka Ano 94 % Ne, 6 % Ano
Lhůta na vrácení 14 dní 78 % 14 dní, 11 % 90 dní, 6 % 30 dní, 6 % 100 dní
Možnost bezplatného vrácení Ano 67 % Ano, 17 % Ne, 6 % Pouze při převzetí na pobočce, 11 % Neuvedeno

Hodnocení zákazníků

Jak jsme již zmínili, CZC má na svém kontě desítky tisíc uživatelských recenzí, z nich více než 90% je kladných (březen 2020). Kladné recenze zmiňují především rychlost doručení a ochotu personálu. V menšině záporných se ozývají především stížnosti na nedodání zboží v termínu. Na negativní recenze e-shop reaguje.

Naše hodnocení a závěr

Při hodnocení e-shopu CZC.cz jsme nenarazili na žádné zásadnější problémy. Mezi zákazníky je tento obchod populární, až na menšinu těch, kterým nebylo zboží dodáno v termínu. Pozitivní ovšem je, že i s nespokojenými zákazníky e-shop komunikuje. Jednou z hlavních výhod je v jeho případě samozřejmě dodání zdarma na pobočku, které je zkrátka výsadou větších obchodů. Samotné stránky e-shopu jsou přehledné, informace snadno dohledatelné a nákup je možný i bez registrace. Oceňujeme možnost rozhodnout, zda souhlasíte s využíváním vaší e-mailové adresy k marketingovým účelům. To sice může vypadat jako drobnost, řada e-shopů vám ale tuto možnost volby při nákupu odepře. Samozřejmě se najde i drobný prostor k vylepšení, některé konkurenční e-shopy mají například online chat, nebo nechávají zákazníkům na rozmyšlenou 30 dní pro odstoupení od smlouvy.

| Datum: | Produkt: CZC.cz | Hodnocení: 83,2 % 100 % 0 %

Další recenze

Recenze CZC.cz

CZC.cz

3. místo  v porovnání