Menu

Recenze e-shopu CZC.cz

3. místo
87,9 % Celkové hodnocení
 • Souhlas s použitím e-mailové adresy
 • Doručení zdarma na pobočku
 • Geek Magazín
 • Chybí online chat
 • Pouze základní 14denní lhůta na odstoupení od smlouvy
 • 8,5/10
  Hodnocení důvěryhodnosti a dostupnosti informací
 • 10/10
  Hodnocení nákupu přes mobil
 • 9,1/10
  Hodnocení komfortu výběru a nákupu
 • 7,9/10
  Hodnocení doručení a vrácení zboží
 • 87,9 %
  Celkové
  hodnocení

Důvěryhodnost a dostupnost informací

CZC.cz je český e-shop, který se zaměřuje především na elektroniku a patří v této kategorii k nejznámějším prodejcům. Bylo by proto velkým překvapením, kdyby tento obchod postrádal protokol HTTPS, který zabezpečuje přenos dat. Důvěryhodnost e-shopu je potom podpořena ještě desítkami tisíc uživatelských recenzí, které se celkově složily na hodnocení 4,6 z pěti. Některé e-shopy měly v tomto případě hodnocení ještě o malinko vyšší, jde ale stále o vynikající výsledek a záleží samozřejmě také na počtu recenzí a jejich ověření. V tomto případě má obchod certifikát Ověřeno zákazníky, který slibuje, že většina uživatelských recenzí e-shopu je opravdu od zákazníků, a ne od konkurence nebo třeba samotného prodejce.

Před nákupem je vhodné prostudovat si obchodní podmínky a další důležité informace, ty máte u e-shopu CZC v dosahu jednoho kliknutí, s výjimkou informací o vrácení, kterým musíte obětovat dva kliky. V tomto směru tak nemáme moc co vytknout, najdou se ale i e-shopy s dostupností všech informací na 1 klik. S dotazy ohledně nákupu se můžete obrátit na zákaznickou linku, nápomocná vám může být i stránka s FAQ, tedy nejčastějšími dotazy, popřípadě Geek Magazín, který spadá pod tento e-shop. Na rozdíl od konkurence se nedočkáte komunikace přes chat, chybí také průvodce nákupem či další pomůcky, obecně je ale dostupnost a obsáhlost informací velmi dobrá.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Zaměření Elektronika 21 % Móda, 18 % Elektronika, 18 % Sport a turistika, 18 % Domácnost a elektronika, 7 % Hobby, 4 % Fotografie, 4 % Náplně do tiskáren, 4 % Kosmetika a parfémy, 4 % Zdraví a výživa, 4 % Neuvedeno
HTTPS Ano 100 % Ano
Ověřeno zákazníky Heureka Ano 82 % Ano, 18 % Ne
Počet recenzí na Heurece 67 872 38 878,71
Hodnocení na Heurece 4,6 4,73
Obchodní podmínky na webu Ano 100 % Ano
Informace o platbě na webu Ano 96 % Ano, 4 % Ne
Informace o platbě na speciální stránce Ano 93 % Ano, 7 % Ne
Informace o dopravě na webu Ano 100 % Ano
Informace o dopravě na speciální stránce Ano 100 % Ano
Informace o reklamaci na webu Ano 100 % Ano
Informace o reklamaci na speciální stránce Ano 96 % Ano, 4 % Ne
Informace o vrácení na webu Ano 100 % Ano
Informace o vrácení na speciální stránce Ano 79 % Ano, 21 % Ne
Zásady ochrany osobních údajů na webu Ano 100 % Ano
Zásady ochrany osobních údajů na speciální stránce Ano 89 % Ano, 11 % Ne
Průvodce nákupem Ne 57 % Ano, 43 % Ne
Průvodce výběrem Ne 71 % Ne, 29 % Ano
FAQ Ano 75 % Ano, 25 % Ne
Poradna Ne 75 % Ne, 25 % Ano
Blog/magazín Ano 79 % Ano, 21 % Ne
Chat Ne 61 % Ne, 39 % Ano
Zákaznická linka Ano 96 % Ano, 4 % Ne

Komfort výběru

Nakupování přes mobil je stále oblíbenější a obchod CZC jde ruku v ruce s tímto trendem. Nejen, že má stránky přizpůsobené mobilnímu zobrazení, a to včetně filtrace a řazení produktů, ale navíc má také mobilní aplikaci, což nebývá zrovna běžné. Pokud se rozhodnete nakoupit „postaru“, tedy přes počítač, ani zde nezůstanete ochuzení o pokročilé filtrování a řazení produktů. Ty si můžete seřadit podle ceny a oblíbenosti, což jsou nejčastější kritéria, navíc máte k dispozici řazení i podle data přidání. Některé e-shopy nabízejí i řazení podle názvu nebo třeba výše slevy, není to ale příliš běžné.

K produktům samozřejmě nechybí fotografie a obchod vám zprostředkovává i uživatelskou zkušenost, díky hodnocení a recenzím zákazníků. Navíc je u každého produktu také otevřená diskuze, kde se můžete v případě zájmu na cokoliv doptat. Nakonec zde nechybí ani informace o předpokládané době dodání, to jistě ocení nejen zákazníci, kteří na zásilku spěchají.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Mobilní aplikace Ano 64 % Ne, 36 % Ano
Přizpůsobení mobilnímu zobrazení Ano 96 % Ano, 4 % Ne
Funkce filtrace na telefonu Ano 100 % Ano
Funkce řazení na telefonu Ano 100 % Ano
Filtrace Pokročilá 86 % Pokročilá, 14 % Základní
Řazení podle ceny Ano 100 % Ano
Řazení podle oblíbenosti Ano 75 % Ano, 25 % Ne
Řazení podle data Ano 57 % Ne, 43 % Ano
Řazení podle slevy Ne 57 % Ne, 43 % Ano
Řazení podle názvu Ne 68 % Ne, 32 % Ano
Fotografie Ano 100 % Ano
Možnost srovnání produktů Ano 54 % Ne, 46 % Ano
Hodnocení zákazníků Ano 75 % Ano, 25 % Ne
Recenze zákazníků Ano 71 % Ano, 29 % Ne
Diskuze u produktu Ano 54 % Ne, 46 % Ano
Informace o dostupnosti/ předpokládané době dodání Předpokládané datum dodání 54 % Je/ není skladem, 46 % Předpokládané datum dodání

Nákup, doručení a vrácení zboží

Jako řada velkých e-shopů, i tento má svůj vlastní bonusový program zvaný CZC.klub. Ačkoliv tak není registrace při nákupu nutná, zapsáním do tohoto programu můžete získat přístup k různým výhodám. Co oceňujeme, i když se to může zdát jako maličkost, je souhlas s použitím vaší e-mailové adresy pro marketingové účely, respektive možnost tento souhlas neudělit. Řada e-shopů jej dává do jedné kolonky s obchodními podmínkami, popřípadě se vás na něj před odesláním objednávky nezeptají vůbec. Takto vám e-shop CZC ušetří práci s odhlašováním newsletterů, pokud o ně nemáte zájem.

Co se týče možností placení a dopravy, ty jsou odpovídající velikosti e-shopu. Hlavní výhodou je tak široká síť poboček, na které si můžete nechat dopravit zboží zdarma. Platba je možná klasicky kartou, převodem či na dobírku, kromě toho si můžete sjednat zboží i na splátky. Kromě převzetí na pobočce vám potom může váš nákup doručit Česká pošta, dopravní společnost, nebo si jej můžete vyzvednout na některém z výdejních míst Zásilkovny. Vybere si zkrátka každý. Pokud si nákup rozmyslíte, máte možnost odstoupit od smlouvy. Na tento krok máte 14 dní od převzetí produktu, to je zákonem daná lhůta a obchodu tak v tomto směru nemáme co vytknout, můžeme pouze podotknout, že u některých e-shopů se setkáte i s dvojnásobným časovým intervalem. Po odstoupení od smlouvy můžete zboží vrátit zdarma, například na některé z poboček.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Nutnost registrace Ne 86 % Ne, 14 % Ano
Souhlas s použitím e-mailu Ano 50 % Ano, 39 % Ne, 4 % Pouze pro srovnávače, 7 % Neuvedeno
Platba kartou Ano 96 % Ano, 4 % Ne
Platba převodem Ano 89 % Ano, 7 % Ne, 4 % Pouze ze zahraničí
Platba na dobírku Ano 89 % Ano, 11 % Ne
Vyzvednutí na pobočce Zdarma 54 % Zdarma, 21 % Ne, 14 % Za poplatek, 4 % Pouze jedna pobočka, 4 % Pouze v Praze, 4 % Pouze Praha a Brno
Počet poboček 70+
Česká pošta Ano 79 % Ano, 21 % Ne
Dopravní společnost Ano 100 % Ano
Zásilkovna Ne 54 % Ne, 46 % Ano
Uloženka Ano 86 % Ne, 14 % Ano
Lhůta na vrácení 14 dní 64 % 14 dní, 14 % 90 dní, 14 % 30 dní, 4 % 100 dní, 4 % 45 dní
Možnost bezplatného vrácení Ano 61 % Ano, 25 % Ne, 4 % Pouze při převzetí na pobočce, 11 % Neuvedeno

Hodnocení zákazníků

Jak jsme již zmínili, CZC má na svém kontě desítky tisíc uživatelských recenzí, z nich více než 90% je kladných (březen 2020). Kladné recenze zmiňují především rychlost doručení a ochotu personálu. V menšině záporných se ozývají především stížnosti na nedodání zboží v termínu. Na negativní recenze e-shop reaguje.

Naše hodnocení a závěr

Při hodnocení e-shopu CZC.cz jsme nenarazili na žádné zásadnější problémy. Mezi zákazníky je tento obchod populární, až na menšinu těch, kterým nebylo zboží dodáno v termínu. Pozitivní ovšem je, že i s nespokojenými zákazníky e-shop komunikuje. Jednou z hlavních výhod je v jeho případě samozřejmě dodání zdarma na pobočku, které je zkrátka výsadou větších obchodů. Samotné stránky e-shopu jsou přehledné, informace snadno dohledatelné a nákup je možný i bez registrace. Oceňujeme možnost rozhodnout, zda souhlasíte s využíváním vaší e-mailové adresy k marketingovým účelům. To sice může vypadat jako drobnost, řada e-shopů vám ale tuto možnost volby při nákupu odepře. Samozřejmě se najde i drobný prostor k vylepšení, některé konkurenční e-shopy mají například online chat, nebo nechávají zákazníkům na rozmyšlenou 30 dní pro odstoupení od smlouvy.

Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: CZC.cz | Hodnocení: 87,9 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze CZC.cz

CZC.cz

3. místo  v porovnání