Menu

Recenze e-shopu Mironet.cz

77,8 % Celkové hodnocení

Top 22 v kategorii Srovnání a recenze e-shopů

Jednotlivá hodnocení

 • 7,6/10
  Hodnocení důvěryhodnosti a dostupnosti informací
 • 9,5/10
  Hodnocení nákupu přes mobil
 • 6,7/10
  Hodnocení komfortu výběru a nákupu
 • 7,9/10
  Hodnocení doručení a vrácení zboží

Klady

 • Vyzvednutí na pobočce zdarma
 • Pozitivní hodnocení zákazníků
 • Výhody pro firmy

Zápory

 • Horší přehlednost informací
 • Neptá se na souhlas s použitím e-mailu

Důvěryhodnost a dostupnost informací

Při nákupech na internetu patří elektronika k nejčastěji kupovaným produktům. Existuje proto i řada specializovaných e-shopů, mezi které se řadí i obchod Mironet.cz. Ten nabízí především počítače, telefony a tablety a v naší recenzi se na něj podíváme trochu blíže. Při prvním seznámení s e-shopem je vhodné zkontrolovat, jestli má protokol HTTPS, který zabezpečuje přenos dat. Ten tomuto obchodu nechybí. Dalším měřítkem důvěryhodnosti je spokojenost zákazníků. E-shop Mironet je držitelem certifikátu Ověřeno zákazníky a má několik desítek tisíc pozitivních recenzí, kterým se budeme více věnovat později.

Důležitá je také dostupnost informací. Tady už vidíme určitý prostor k vylepšení. Ačkoliv obchodní podmínky, informace o dopravě, reklamaci a zásady ochrany osobních údajů najdete v dosahu jednoho až dvou kliknutí, po informacích o možnostech vrácení už budete muset zapátrat v obchodních podmínkách nebo v reklamačním řádu a možnosti platby nejsou na webu v ucelené verzi k dohledání vůbec. V obchodních podmínkách se dočtete pouze o službě Twisto, tedy formě odložené platby, a na stránce s informacemi o nákupu je zase info pouze o nákupu na splátky.

Pozitivně naopak hodnotíme například sekci Články, ve které najdete mimo jiné recenze některých produktů. Body k dobru získal e-shop také za zákaznickou linku. Nemá sice okénko chatu, to ale nebývá u e-shopů zatím tolik obvyklé.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Zaměření

Elektronika

22 % Móda, 19 % Domácnost a elektronika, 19 % Elektronika, 15 % Sport a turistika, 7 % Hobby, 4 % Kosmetika a parfémy, 4 % Zdraví a výživa, 4 % Fotografie, 4 % Náplně do tiskáren, 4 % Neuvedeno
HTTPS

Ano

100 % Ano
Ověřeno zákazníky Heureka

Ano

81 % Ano, 19 % Ne
Počet recenzí na Heurece

39 329

39 446,93
Hodnocení na Heurece

4,8

4,74
Obchodní podmínky na webu

Ano

100 % Ano
Informace o platbě na webu

Ne

96 % Ano, 4 % Ne
Informace o platbě na speciální stránce

Ne

93 % Ano, 7 % Ne
Informace o dopravě na webu

Ano

100 % Ano
Informace o dopravě na speciální stránce

Ano

100 % Ano
Informace o reklamaci na webu

Ano

100 % Ano
Informace o reklamaci na speciální stránce

Ano

96 % Ano, 4 % Ne
Informace o vrácení na webu

Ano

100 % Ano
Informace o vrácení na speciální stránce

Ano

78 % Ano, 22 % Ne
Zásady ochrany osobních údajů na webu

Ano

100 % Ano
Zásady ochrany osobních údajů na speciální stránce

Ano

89 % Ano, 11 % Ne
Průvodce nákupem

Ano

56 % Ano, 44 % Ne
Průvodce výběrem

Ne

74 % Ne, 26 % Ano
FAQ

Ano

78 % Ano, 22 % Ne
Poradna

Ne

78 % Ne, 22 % Ano
Blog/magazín

Ano

78 % Ano, 22 % Ne
Chat

Ne

59 % Ne, 41 % Ano
Zákaznická linka

Ano

96 % Ano, 4 % Ne

Komfort výběru

Ačkoliv webové stránky e-shopu Mironet nepůsobí úplně moderním dojmem, svou funkci plní. Kromě zobrazení na počítači můžete web používat i na vašem mobilním telefonu. Díky vhodnému přizpůsobení nepřijdete ani o funkci filtrace nebo řazení produktů. Filtrace tohoto obchodu je pokročilá a dobře poslouží při selektování vhodných produktů. Ty si následně můžete seřadit podle ceny, oblíbenosti, výše slevy a názvu. U většiny e-shopů se setkáváme s řazením podle ceny a oblíbenosti, výše slevy a název jako kritéria už příliš obvyklé nejsou.

Pochválit musíme možnost srovnání produktů, která není v e-shopech příliš častá a zejména u elektroniky jde o velkou výhodu. U výrobků sice nenajdete prostor pro recenze zákazníků, je tu ale alespoň sekce pro diskuzi, ve které mohou uživatelé sdělit své zkušenosti. Každý výrobek je doplněn fotografií a informací o předpokládané době dodání, už před objednáním tak můžete mít představu, jak dlouho budete muset na svůj nákup čekat.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Mobilní aplikace

Ne

63 % Ne, 37 % Ano
Přizpůsobení mobilnímu zobrazení

Ano

96 % Ano, 4 % Ne
Funkce filtrace na telefonu

Ano

100 % Ano
Funkce řazení na telefonu

Ano

100 % Ano
Filtrace

Pokročilá

85 % Pokročilá, 15 % Základní
Řazení podle ceny

Ano

100 % Ano
Řazení podle oblíbenosti

Ano

74 % Ano, 26 % Ne
Řazení podle data

Ne

56 % Ne, 44 % Ano
Řazení podle slevy

Ano

56 % Ne, 44 % Ano
Řazení podle názvu

Ano

70 % Ne, 30 % Ano
Fotografie

Ano

100 % Ano
Možnost srovnání produktů

Ano

56 % Ne, 44 % Ano
Hodnocení zákazníků

Ne

74 % Ano, 26 % Ne
Recenze zákazníků

Ne

70 % Ano, 30 % Ne
Diskuze u produktu

Ano

56 % Ne, 44 % Ano
Informace o dostupnosti/ předpokládané době dodání

Předpokládané datum dodání

52 % Je/ není skladem, 48 % Předpokládané datum dodání

Nákup, doručení a vrácení zboží

Internetový obchod Mironet se řadí k většině e-shopů, která při nákupu nevyžaduje registraci. To je výhoda zejména u jednorázových nákupů, kde se nechcete zdržovat vyplňováním registračního formuláře. Bohužel ale také patří k e-shopům, které se vás nezeptají na souhlas s použitím vašeho e-mailu k marketingovým účelům a nákupem v tomto obchodě tak automaticky souhlasíte se zasíláním reklamních nabídek. Zboží můžete zaplatit kartou nebo si jej objednat na dobírku, obchod také umožňuje nákup na fakturu. Navíc má program výhody určený přímo pro firmy. Nákup si následně můžete vyzvednout na pobočce, nebo můžete využít služeb České pošty, dopravní společnosti nebo Zásilkovny. Pokud na zásilku spěcháte, po Brně a Praze je také možnost expresního doručení. Jak už jsme zmínili, podmínky odstoupení od smlouvy nejsou na webu úplně snadno dohledatelné ani úplně přehledné. Podle informací v obchodních podmínkách a v reklamačním řádu máte na vrácení zboží 14 dní a můžete jej zdarma odevzdat na pobočce v Praze, Brně nebo Plzni, popřípadě zboží zaslat přepravní službou.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Nutnost registrace

Ne

85 % Ne, 15 % Ano
Souhlas s použitím e-mailu

Ne

48 % Ano, 41 % Ne, 4 % Pouze pro srovnávače, 7 % Neuvedeno
Platba kartou

Ano

96 % Ano, 4 % Ne
Platba převodem

Ano

89 % Ano, 7 % Ne, 4 % Pouze ze zahraničí
Platba na dobírku

Ne

89 % Ano, 11 % Ne
Vyzvednutí na pobočce

Zdarma

56 % Zdarma, 22 % Ne, 15 % Za poplatek, 4 % Pouze jedna pobočka, 4 % Pouze v Praze
Počet poboček

20

65,86
Česká pošta

Ano

78 % Ano, 22 % Ne
Dopravní společnost

Ano

100 % Ano
Zásilkovna

Ano

56 % Ne, 44 % Ano
Uloženka

Ne

85 % Ne, 15 % Ano
Lhůta na vrácení

14 dní

31,37
Možnost bezplatného vrácení

Ano

63 % Ano, 26 % Ne, 4 % Pouze při převzetí na pobočce, 7 % Neuvedeno

Hodnocení zákazníků

O své zkušenosti s e-shopem Mironet.cz se v době psaní recenze (květen 2020) podělilo téměř 40 000 zákazníků, drtivá většina hodnocení byla pozitivních a celkově tak e-shop získal 4,8 hvězdiček z 5. Spokojení zákazníci e-shop hodnotí jako seriózní, oceňují rychlé dodání a pozitivně vnímají také ceny zboží. Nespokojeným zákazníkům nevyhovovala doba doručení, jejich zásilka byla stornována nebo narazili na problémy s reklamací, popřípadě vracením peněz. Je nutné podotknout, že e-shop na recenze reaguje, což nebývá vždy pravidlem, a obdobné negativní recenze najdete v určité míře prakticky u každého internetového obchodu.

Naše hodnocení a závěr

Ačkoliv je i na e-shopu Mironet, stejně jako prakticky na každém internetovém obchodě, prostor k vylepšení, celkově můžeme tohoto prodejce doporučit. Jako slabinu vidíme hlavně zpracování webových stránek a horší přehlednost informací o nákupu (například chybí informace o možnostech platby). Ocenili bychom také prostor pro zákaznické recenze jednotlivých produktů. Zcela bez informací ale nezůstanete, u zboží je alespoň diskuze, ve které se mohou zákazníci také podělit o své zkušenosti. Výhodou je možnost vyzvednutí na pobočce zdarma, nabídce dopravy celkově nemáme co vytknout. E-shop na rozdíl od konkurence nepřijímá klasické platby převodem, je ale možné platit například na fakturu. Zajímavý by tento obchod mohl být především pro firmy, kterým nabízí speciální výhody, například nižší ceny.

Autor: | Datum: | Produkt: Mironet.cz | Hodnocení: 77,8 %
Eliška je v našem týmu seniorní redaktorkou, problematiku nakupování na internetu proto sleduje už roky. Při testování e-shopů pečlivě analyzuje všechna silná i slabá místa, a dokáže vám tak poradit, jak poznáte bezpečný obchod a kterých e-shopů se raději vyvarovat. Na svém kontě má také praktické testování obchodů s oblečením.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Mironet.cz

Mironet.cz