Menu

Recenze e-shopu Mironet.cz

23. místo
77,8 % Celkové hodnocení
 • Vyzvednutí na pobočce zdarma
 • Pozitivní hodnocení zákazníků
 • Výhody pro firmy
 • Horší přehlednost informací
 • Neptá se na souhlas s použitím e-mailu
 • 7,6/10
  Hodnocení důvěryhodnosti a dostupnosti informací
 • 9,5/10
  Hodnocení nákupu přes mobil
 • 6,7/10
  Hodnocení komfortu výběru a nákupu
 • 7,9/10
  Hodnocení doručení a vrácení zboží
 • 77,8 %
  Celkové
  hodnocení

Důvěryhodnost a dostupnost informací

Při nákupech na internetu patří elektronika k nejčastěji kupovaným produktům. Existuje proto i řada specializovaných e-shopů, mezi které se řadí i obchod Mironet.cz. Ten nabízí především počítače, telefony a tablety a v naší recenzi se na něj podíváme trochu blíže. Při prvním seznámení s e-shopem je vhodné zkontrolovat, jestli má protokol HTTPS, který zabezpečuje přenos dat. Ten tomuto obchodu nechybí. Dalším měřítkem důvěryhodnosti je spokojenost zákazníků. E-shop Mironet je držitelem certifikátu Ověřeno zákazníky a má několik desítek tisíc pozitivních recenzí, kterým se budeme více věnovat později.

Důležitá je také dostupnost informací. Tady už vidíme určitý prostor k vylepšení. Ačkoliv obchodní podmínky, informace o dopravě, reklamaci a zásady ochrany osobních údajů najdete v dosahu jednoho až dvou kliknutí, po informacích o možnostech vrácení už budete muset zapátrat v obchodních podmínkách nebo v reklamačním řádu a možnosti platby nejsou na webu v ucelené verzi k dohledání vůbec. V obchodních podmínkách se dočtete pouze o službě Twisto, tedy formě odložené platby, a na stránce s informacemi o nákupu je zase info pouze o nákupu na splátky.

Pozitivně naopak hodnotíme například sekci Články, ve které najdete mimo jiné recenze některých produktů. Body k dobru získal e-shop také za zákaznickou linku. Nemá sice okénko chatu, to ale nebývá u e-shopů zatím tolik obvyklé.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Zaměření Elektronika 21 % Móda, 18 % Elektronika, 18 % Sport a turistika, 18 % Domácnost a elektronika, 7 % Hobby, 4 % Fotografie, 4 % Náplně do tiskáren, 4 % Kosmetika a parfémy, 4 % Zdraví a výživa, 4 % Neuvedeno
HTTPS Ano 100 % Ano
Ověřeno zákazníky Heureka Ano 82 % Ano, 18 % Ne
Počet recenzí na Heurece 39 329 38 878,71
Hodnocení na Heurece 4,8 4,73
Obchodní podmínky na webu Ano 100 % Ano
Informace o platbě na webu Ne 96 % Ano, 4 % Ne
Informace o platbě na speciální stránce Ne 93 % Ano, 7 % Ne
Informace o dopravě na webu Ano 100 % Ano
Informace o dopravě na speciální stránce Ano 100 % Ano
Informace o reklamaci na webu Ano 100 % Ano
Informace o reklamaci na speciální stránce Ano 96 % Ano, 4 % Ne
Informace o vrácení na webu Ano 100 % Ano
Informace o vrácení na speciální stránce Ano 79 % Ano, 21 % Ne
Zásady ochrany osobních údajů na webu Ano 100 % Ano
Zásady ochrany osobních údajů na speciální stránce Ano 89 % Ano, 11 % Ne
Průvodce nákupem Ano 57 % Ano, 43 % Ne
Průvodce výběrem Ne 71 % Ne, 29 % Ano
FAQ Ano 75 % Ano, 25 % Ne
Poradna Ne 75 % Ne, 25 % Ano
Blog/magazín Ano 79 % Ano, 21 % Ne
Chat Ne 61 % Ne, 39 % Ano
Zákaznická linka Ano 96 % Ano, 4 % Ne

Komfort výběru

Ačkoliv webové stránky e-shopu Mironet nepůsobí úplně moderním dojmem, svou funkci plní. Kromě zobrazení na počítači můžete web používat i na vašem mobilním telefonu. Díky vhodnému přizpůsobení nepřijdete ani o funkci filtrace nebo řazení produktů. Filtrace tohoto obchodu je pokročilá a dobře poslouží při selektování vhodných produktů. Ty si následně můžete seřadit podle ceny, oblíbenosti, výše slevy a názvu. U většiny e-shopů se setkáváme s řazením podle ceny a oblíbenosti, výše slevy a název jako kritéria už příliš obvyklé nejsou.

Pochválit musíme možnost srovnání produktů, která není v e-shopech příliš častá a zejména u elektroniky jde o velkou výhodu. U výrobků sice nenajdete prostor pro recenze zákazníků, je tu ale alespoň sekce pro diskuzi, ve které mohou uživatelé sdělit své zkušenosti. Každý výrobek je doplněn fotografií a informací o předpokládané době dodání, už před objednáním tak můžete mít představu, jak dlouho budete muset na svůj nákup čekat.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Mobilní aplikace Ne 64 % Ne, 36 % Ano
Přizpůsobení mobilnímu zobrazení Ano 96 % Ano, 4 % Ne
Funkce filtrace na telefonu Ano 100 % Ano
Funkce řazení na telefonu Ano 100 % Ano
Filtrace Pokročilá 86 % Pokročilá, 14 % Základní
Řazení podle ceny Ano 100 % Ano
Řazení podle oblíbenosti Ano 75 % Ano, 25 % Ne
Řazení podle data Ne 57 % Ne, 43 % Ano
Řazení podle slevy Ano 57 % Ne, 43 % Ano
Řazení podle názvu Ano 68 % Ne, 32 % Ano
Fotografie Ano 100 % Ano
Možnost srovnání produktů Ano 54 % Ne, 46 % Ano
Hodnocení zákazníků Ne 75 % Ano, 25 % Ne
Recenze zákazníků Ne 71 % Ano, 29 % Ne
Diskuze u produktu Ano 54 % Ne, 46 % Ano
Informace o dostupnosti/ předpokládané době dodání Předpokládané datum dodání 54 % Je/ není skladem, 46 % Předpokládané datum dodání

Nákup, doručení a vrácení zboží

Internetový obchod Mironet se řadí k většině e-shopů, která při nákupu nevyžaduje registraci. To je výhoda zejména u jednorázových nákupů, kde se nechcete zdržovat vyplňováním registračního formuláře. Bohužel ale také patří k e-shopům, které se vás nezeptají na souhlas s použitím vašeho e-mailu k marketingovým účelům a nákupem v tomto obchodě tak automaticky souhlasíte se zasíláním reklamních nabídek. Zboží můžete zaplatit kartou nebo si jej objednat na dobírku, obchod také umožňuje nákup na fakturu. Navíc má program výhody určený přímo pro firmy. Nákup si následně můžete vyzvednout na pobočce, nebo můžete využít služeb České pošty, dopravní společnosti nebo Zásilkovny. Pokud na zásilku spěcháte, po Brně a Praze je také možnost expresního doručení. Jak už jsme zmínili, podmínky odstoupení od smlouvy nejsou na webu úplně snadno dohledatelné ani úplně přehledné. Podle informací v obchodních podmínkách a v reklamačním řádu máte na vrácení zboží 14 dní a můžete jej zdarma odevzdat na pobočce v Praze, Brně nebo Plzni, popřípadě zboží zaslat přepravní službou.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Nutnost registrace Ne 86 % Ne, 14 % Ano
Souhlas s použitím e-mailu Ne 50 % Ano, 39 % Ne, 4 % Pouze pro srovnávače, 7 % Neuvedeno
Platba kartou Ano 96 % Ano, 4 % Ne
Platba převodem Ano 89 % Ano, 7 % Ne, 4 % Pouze ze zahraničí
Platba na dobírku Ne 89 % Ano, 11 % Ne
Vyzvednutí na pobočce Zdarma 54 % Zdarma, 21 % Ne, 14 % Za poplatek, 4 % Pouze jedna pobočka, 4 % Pouze v Praze, 4 % Pouze Praha a Brno
Počet poboček 20
Česká pošta Ano 79 % Ano, 21 % Ne
Dopravní společnost Ano 100 % Ano
Zásilkovna Ano 54 % Ne, 46 % Ano
Uloženka Ne 86 % Ne, 14 % Ano
Lhůta na vrácení 14 dní 64 % 14 dní, 14 % 90 dní, 14 % 30 dní, 4 % 100 dní, 4 % 45 dní
Možnost bezplatného vrácení Ano 61 % Ano, 25 % Ne, 4 % Pouze při převzetí na pobočce, 11 % Neuvedeno

Hodnocení zákazníků

O své zkušenosti s e-shopem Mironet.cz se v době psaní recenze (květen 2020) podělilo téměř 40 000 zákazníků, drtivá většina hodnocení byla pozitivních a celkově tak e-shop získal 4,8 hvězdiček z 5. Spokojení zákazníci e-shop hodnotí jako seriózní, oceňují rychlé dodání a pozitivně vnímají také ceny zboží. Nespokojeným zákazníkům nevyhovovala doba doručení, jejich zásilka byla stornována nebo narazili na problémy s reklamací, popřípadě vracením peněz. Je nutné podotknout, že e-shop na recenze reaguje, což nebývá vždy pravidlem, a obdobné negativní recenze najdete v určité míře prakticky u každého internetového obchodu.

Naše hodnocení a závěr

Ačkoliv je i na e-shopu Mironet, stejně jako prakticky na každém internetovém obchodě, prostor k vylepšení, celkově můžeme tohoto prodejce doporučit. Jako slabinu vidíme hlavně zpracování webových stránek a horší přehlednost informací o nákupu (například chybí informace o možnostech platby). Ocenili bychom také prostor pro zákaznické recenze jednotlivých produktů. Zcela bez informací ale nezůstanete, u zboží je alespoň diskuze, ve které se mohou zákazníci také podělit o své zkušenosti. Výhodou je možnost vyzvednutí na pobočce zdarma, nabídce dopravy celkově nemáme co vytknout. E-shop na rozdíl od konkurence nepřijímá klasické platby převodem, je ale možné platit například na fakturu. Zajímavý by tento obchod mohl být především pro firmy, kterým nabízí speciální výhody, například nižší ceny.

Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Mironet.cz | Hodnocení: 77,8 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Mironet.cz

Mironet.cz

23. místo  v porovnání