Menu

Jackery Explorer 2000 Power station – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Nabíjecí (bateriové) stanice

Klady

  • Velmi rychlé nabíjení
  • Dlouhá životnost baterie
  • Podpora solárních panelů

Zápory

  • Stále Li-Ion technologie
  • Vysoká pořizovací cena
  • Menší počet zásuvek
46 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Jackery Explorer 2000 Power station patřila v době psaní této recenze (březen 2023) mezi nejlepší nabíjecí stanice na trhu. Její kapacita přesahuje 2 kWh, je tedy jen těžko si představit zařízení, které by nedokázala po dostatečně dlouhou dobu napájet. Tuto tezi ostatně podporuje také její maximální výkon 2 200 W a maximální špičkový výkon 4 399 W.

Výrobce je znám vyšší kvalitou provedení, a to nejen těla, ale i samotného akumulátoru. Slibuje přitom, že baterie neztratí více než 15 % kapacity po prvních 1 000 nabíjecích cyklech. Na stanici najdete dvojici klasických zásuvek na 230 V, ale také dvě USB-C s podporou PowerDelivery a výkonem až 100 W. Neschází dvojice USB-A pracující s 18 W a také 12V výstup (120 W).

Stanici lze nabíjet z klasické zásuvky, z autozapalování či prostřednictvím solárních panelů. Na předních příčkách ve srovnání je tento model právě díky své široké podpoře solárního nabíjení. Připojit lze totiž až 6 panelů po 200 wattech, ty stanici dobijí při plném slunečním svitu za dvě a půl hodiny. Ze zásuvky se nabije za 2 hodiny. Hmotnost 19,5 kg odpovídá kapacitě, díky madlu se ale stanice dá přenášet.

Parametr Tento produkt
Vhodné pro

Záložní zdroj, Dlouhodobé umístění na chatě, Kempování

Kapacita (Wh)

2 160

Maximální výkon (W)

2 200

Maximální špičkový výkon (W)

4 399

Výstupní napětí (V)

230 V

Typ baterie

Li-Ion

Hmotnost (g)

19 500

Životnost (počet nabití)

1 000

Doba nabíjení ze zásuvky (minut)

120

Maximální výkon solárního panelu (W)

1 200

Minimální doba nabíjení solárním panelem (minut)

150

Počet klasických 230 V zásuvek

2

Počet klasických USB-A

0

Počet klasických USB-A s rychlým nabíjením

2x18 W

Počet USB-C

2x100 W

DC vstup pro solární panel

1 200 W, 17,5–60 V

Nabíjení solárním panelem

Ano

LCD displej

Ano

Nabíjení trafem z autozapalovače auta

Ano

Pojistka proti přehřátí

Ano

Indikátor nabití

Ano

Výška (cm)

31

Šířka (cm)

38

Hloubka (cm)

27

Hodnocení uživatelů

Recenzí uživatelů je v kategorii nabíjecích stanic tradičně poskrovnu. Ty, které bylo možné dohledat, zmiňovaly zejména rychlé nabíjení stanice, ale též relativně kompaktní rozměry vzhledem ke kapacitě. Recenze potvrzují také rychlé nabíjení ze zásuvky, a to za méně než dvě hodiny.

Hlavní klady a zápory

Největší předností modelu Jackery Explorer 2000 Power station je její rychlé nabíjení, a to překvapivě i ze solárních panelů. Ve srovnání s většinou konkurenčních produktů je také životnost z pohledu počtu nabíjecích cyklů nadstandardní.

Na druhou stranu je škoda, že se do segmentu největších kapacit nedostala ještě odolnější technologie LiFePO4. Pořizovací cena Jackery Explorer 2000 odpovídá konkurenci, ale zvažte, jestli tak velkou kapacitu potřebujete. Ve srovnání s alternativami má tento model méně klasických zásuvek.

Porovnání s alternativami

Zajímavou alternativou k Jackery Explorer 2000 Power station je méně kapacitní, ale zato překvapivě dobře naceněná stanice AlzaPower Station Poseidon 1228 Wh. Její kapacita je sice o nějakých 44 % nižší, ale ve srovnání s Jackery Explorer 2000 nabídne o 2 klasické zásuvky a další dvě USB-A více.

Jestliže sháníte výbornou nabíjecí stanici do kempu či na cestování a chcete mít opravdu velkou kapacitu baterie, doporučujeme volit Jackery Explorer 2000, a to i s ohledem na rychlost nabíjení solárními panely.

Závěrečné shrnutí

Jackery Explorer 2000 Power station je bezesporu nabíjecí stanice pro náročné. A to jak na kvalitu provedení, tak také na kapacitu stanice. Nabízí dostatek energie, aby mohla posloužit jako samostatný záložní zdroj. Své využití najde při cestování autem, kempování či jako zdroj na chatu. Zajímavou alternativou od konkurence EcoFlow DELTA Max s podobnou kapacitou a ještě rychlejším nabíjením.

46 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Jackery Explorer 2000 Power station | Hodnocení: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je zkušený redaktor, který se již několik let zabývá i srovnáváním produktů. Zaměřuje se přitom na různá témata, a to včetně technických oblastí. Při výběru nejlepších nabíjecích stanic zúročil své zkušenosti. Zohlednil tedy všechny podstatné vlastnosti. Pozornost tedy věnoval takovým parametrům, jako je kapacita či hmotnost, ale zaměřil se i na zdánlivě méně důležité vlastnosti typu přítomnost LCD displeje.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Jackery Explorer 2000 Power station

Jackery Explorer 2000 Power station

46 000 Kč Orientační cena