Menu

Jackery Explorer 240 – Recenze, testy a srovnání

Dobré Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Nabíjecí (bateriové) stanice

Klady

  • Velmi nízká hmotnost
  • Vysoká kvalita

Zápory

  • Pouze pomalé USB-A
  • Chybí USB-C
  • Pomalé nabíjení
4 500 Kč Orientační cena

Explorer 240 je nejmenší nabíjecí stanicí se značkou Jackery. Z toho důvodů se jedná o ideální řešení na cesty, neboť dané zařízení má kompaktní rozměry a potěší i nízkou hmotností (pouhé 3 kilogramy). Můžete si jej tedy sbalit také na cesty do přírody, a to i díky praktickému madlu.

Základní charakteristiky

Tato nabíjecí stanice je vysoce kvalitní, přesto si ji pořídíte za velmi příznivou cenu, neboť stojí pod 5 000 Kč. Uplatnění přitom může nalézt při nabíjení mobilních telefonů, notebooků, fotoaparátů a dalších elektronických zařízení. Samotnou stanici je možné dobíjet ze zásuvky nebo ze zapalování v autě, ale také skrze solární panel, který ovšem není součástí balení. Potěší naopak přítomný LCD displej, který zobrazuje všechny potřebné informace.

Jackery Explorer 240 má zabudovanou ochranu proti přehřátí, přepětí a zkratu, přičemž zaujmout může i zabudovanou nouzovou svítilnou. Dané zařízení dokáže díky kapacitě 240 watthodin nabít běžný mobilní telefon až 24×. Na druhou stranu se nízká cena projevuje na některých vlastnostech. Nabíjet lze jen přes pomalejší USB-A konektor (chybí USB-C), přičemž samotné nabíjení bývá delší (doba nabíjení ze zásuvky např. trvá 270 minut).

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Nabíjecí stanice Jackery Explorer 240 patří k velmi kladně hodnocením zařízením tohoto typu mezi samotnými uživateli. Často je zmiňována perfektní funkčnost, stejně jako bytelnost, takže je zařízení odolné proti poškození. Kvitovány jsou i rozměry a hmotnost, stejně jako příznivá pořizovací cena. Za negativa je naopak považováno pomalejší nabíjení ze zásuvky, přičemž někteří uživatele si stěžují i na absenci českého návodu.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Jackery Explorer 240 zaujme především jedince, kteří hledají zdroj energie na cesty. Mezi její největší klady totiž patří kompaktní rozměry a nízká hmotnost. Dané zařízení je navíc kvalitní a odolné, poměrně výkonné a při jeho nákupu utratíte jen několik tisíc korun, což v tomto sortimentu nebývá obvyklé (minimálně u kvalitních modelů). Na druhou stranu je třeba počítat s pomalejším nabíjením se zásuvky, stejně jako s absencí USB-C konektoru.

Porovnání s alternativami

Společnost Jackery se jako první zaměřovala na nabíjecí stanice. Specializuje se přitom především na zařízení pro cestovatele, jak ostatně dokládá i název „Explorer“. Jak už jsme zmínili, recenzovaný produkt je nejmenší a nejlehčí, částečné podobné parametry má ovšem i Jackery Explorer 500. Ta je ovšem dvakrát dražší. Velmi podobné vlastnosti i pořizovací cenu má např. nabíjecí stanice Allpowers S300, jež rovněž nestojí ani 5 000 Kč.

Závěrečné shrnutí

Jackery Explorer 240 je nabíjecí stanice, která asi zaujme především náruživé cestovatele. Díky kompaktním rozměrům a nízké hmotnosti se hodí i pro outdoorové aktivity v přírodě, na čemž se podílí i praktické madlo. Navíc je kvalitní a odolná, což jsou rovněž důležité vlastnosti. I vzhledem k velmi nízké ceně se ovšem jedná o zařízení vhodné spíše pro méně náročné uživatele, na což má vliv pomalejší nabíjení se zásuvky či absence USB-C konektoru.

Parametr Tento produkt
Vhodné pro

Cestování, Práce na cestách

Kapacita (Wh)

240

Maximální výkon (W)

200

Maximální špičkový výkon (W)

400

Výstupní napětí (V)

230

Typ baterie

Li-Ion

Hmotnost (g)

3 000

Životnost (počet nabití)

500

Doba nabíjení ze zásuvky (minut)

270

Maximální výkon solárního panelu (W)

42

Minimální doba nabíjení solárním panelem (minut)

420

Počet klasických 230 V zásuvek

1

Počet klasických USB-A

2x12 W

DC vstup pro solární panel

42 W, 12–30 V

Nabíjení solárním panelem

Ano

LCD displej

Ano

Nabíjení trafem z autozapalovače auta

Ano

Pojistka proti přehřátí

Ano

Indikátor nabití

Ano

Výška (cm)

23

Šířka (cm)

20

Hloubka (cm)

13,3

4 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Jackery Explorer 240 | Hodnocení: Dobré
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je zkušený redaktor, který se již několik let zabývá i srovnáváním produktů. Zaměřuje se přitom na různá témata, a to včetně technických oblastí. Při výběru nejlepších nabíjecích stanic zúročil své zkušenosti. Zohlednil tedy všechny podstatné vlastnosti. Pozornost tedy věnoval takovým parametrům, jako je kapacita či hmotnost, ale zaměřil se i na zdánlivě méně důležité vlastnosti typu přítomnost LCD displeje.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Jackery Explorer 240

Jackery Explorer 240

4 500 Kč Orientační cena