Recenze a porovnání kamery do auta Cel-Tec M6s Dual Touch | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Cel-Tec M6s Dual Touch

81,1 % Hodnocení
redakce

Ve tvaru zrcátka

Kamery do auta

Klady a zápory

Klady

  • Kamera nahrává také dění za vozidlem
  • Provedení kamery jako zpětného zrcátka nenaruší výhled z vozidla
  • Solidní kvalita záznamu

Zápory

  • Krátká výdrž baterie
  • Chybí detekce jízdních pruhů
  • Chybí modul WiFi
3 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Kamera do auta Cel-Tec M6s Dual Touch je poměrně specifickým zařízením s moderním přístupem. Na první pohled je zřejmé, že se jedná o spojení autokamery se zpětným zrcátkem. Instalace tedy probíhá nahrazením zrcátka stávajícího. Za další zvláštnost lze považovat dualitu této kamery. Zařízení snímá jak dění před automobilem, tak také dění za vozidlem. Některé nadstandardní funkce u tohoto modelu naleznete, jiné budete muset oželet.

Rozlišení 1 920 x 1 080 lze považovat v případě autokamer za běžné. Recenzovaný model nahrává záznam při 30 snímcích za sekundu. Čočka má úhel záběru 140°, což je hodnota všeobecně označovaná za optimální. Situace však není tak veselá s ohledem na světelnost objektivu. Clonové číslo f/2,2 naznačuje horší výkon v nepříznivých světelných podmínkách, například v noci.

Optická stabilizace své místo v zařízení nenašla, na upravených silnicích v modernějším automobilu však vibrace problém dělat nebudou. Velikost displeje je zcela nadstandardní, což ostatně odpovídá samotnému konstrukčnímu provedení tohoto zařízení. Úložiště může tvořit paměťová karta s velikostí až 64 GB, obdobně, jako je tomu u ostatních autokamer, ani zde není součástí balení. Baterie má kapacitu 500 mAh a pro kratší záznam jízdy postačí.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Cel-Tec

Typ

Duální

Rozlišení videa přední kamery (px)

1920 x 1080

Rozlišení videa zadní kamery (px)

1280 x 720

Úhel záběru přední kamery (°)

140

Světelnost objektivu (f/xx)

2,2

Počet snímků za sekundu (FPS)

30

Optická stabilizace

Ne

Velikost displeje (")

5,0

Paměťová karta (GB)

64

Baterie

Ano

Kapacita baterie (mAh)

500

Šířka (mm)

340

Výška (mm)

120

Hodnocení funkcí a vybavení

Zrcátková autokamera Cel-Tec M6s Dual Touch z výroby do vínku nedostala modul WiFi. Veškeré nastavení tak budete muset provádět přímo na kameře. Záznam přehrajete na displeji kamery, nebo po připojení k počítači. Po nastartování se kamera sama spustí.

Integrovaný G-senzor zajistí uzamčení záznamu proti jeho automatickému přepsání v případě zaznamenání nárazu. GPS modul zapisuje polohu automobilu přímo do videozáznamu, v případě použití záznamu jako důkazního materiálu tak nenastanou pochybnosti o místě jeho pořízení. Kromě toho se GPS modul stará také o funkci detekce radarů. Tato funkce je legální, můžete ji tak bezstarostně využívat. Mikrofon tomuto zařízení neschází.

Parametr Tento produkt
WiFi

Ne

GPS

Ano

Automatické zapnutí

Ano

Detekce pohybu

Ano

G-senzor

Ano

Magnetický držák

Ne

Mikrofon

Ano

Fotoaparát

Ne

Detekce radarů

Ano

Detekce jízdních pruhů

Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelských hodnocení moc k nalezení není. Ty co jsou, zmiňují mezi klady tohoto produktu zejména vysokou kvalitu obrazu, stejně jako schopnost duálního natáčení. Kamera by měla fungovat spolehlivě, během jízdy lze displej vypnout a využívat ji při kontinuálním nahrávání jako běžné zpětné zrcátko.

Negativní hodnocení pak směřují spíše k nižší kvalitě pohybového senzoru přední kamery. Také kapacita baterie je spíše papírovým parametrem, praxi moc neodpovídá. Na výdrž baterie se nespoléhejte a kameru zapojte do napájení v automobilu. Tento krok je doporučován u autokamer všeobecně.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Kamera se od ostatních produktů v kategorii odlišuje zejména svým konstrukčním provedením. Vzhledem k tomu, že se jedná v podstatě o vylepšené zpětné zrcátko, nebude kamera nijak rušit výhled z vozidla. Na čelním skle vám nebude nic přebývat. Funkce duálního záznamu, tedy záznamu dění před i za automobilem, je s ohledem na cenovou kategorii výjimečná.

Celkově hodnotíme tuto kameru velice pozitivně, i tak se však najde pár bodů, ve kterých oproti jiným zařízením zaostává. Typicky se u kamery Cel-Tec M6s Dual Touch jedná o scházející funkci detekce jízdních pruhů, stejně jako o chybějící modul WiFi. Integrovaná baterie zdaleka neodpovídá papírovým parametrům a je skutečně spíše do počtu.

Naše hodnocení a závěr

Duální model Cel-Tec M6s Dual Touch podporuje nahrávání jak před vozidlem, tak i za ním. Protože nahrávání zadního pohledu probíhá z místa přední kamery, není tento záznam nijak nadstandardně kvalitní, svým účelům však poslouží. Rozlišení přední kamery lze označit za solidní, zejména s ohledem na cenovou kategorii, ve které se kamera pohybuje.

Úhel záběru 140° zajistí dostatečný přehled o situaci před automobilem. Kameru můžeme doporučit všem uživatelům, kteří nechtějí na přední sklo instalovat další rušivý prvek a raději využijí variantu náhrady stávajícího zpětného zrcátka.

 

3 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Cel-Tec M6s Dual Touch | Hodnocení: 81,1 %
Jakub Gulec je technickým expertem naší redakce. Kromě kamer do auta se věnuje také videokamerám a fotoaparátům, záznamové technice tak rozumí perfektně. Na této stránce vám například vysvětlí, k jakým účelům slouží G-senzor. Kromě autokamer najdete jeho recenze například u mobilů či televizorů, ale také u celé řady další elektroniky.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Cel-Tec M6s Dual Touch

Cel-Tec M6s Dual Touch

3 000 Kč Orientační cena