Recenze a porovnání kamery do auta Mio MiVue 792 WiFi Pro | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Mio MiVue 792 WiFi Pro

86,5 % Celkové hodnocení

Nejlepší produkt v kategorii Kamery do auta

Klady

  • Vysoká snímková frekvence 60 fps
  • Optimální úhel záběru 140°
  • Mezi funkcemi nic neschází

Zápory

  • Menší výdrž baterie
  • Menší tlačítka
  • Kamera si moc dobře nerozumí s OS Linux
2 700 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Mio MiVue 792 WiFi Pro patří mezi plně vybavené kamery do auta s poměrně nízkou cenovkou. Vzhledem ke kombinaci vysoké kvality záznamu se širokým spektrem dostupných funkcí se jedná o variantu skutečně zajímavou. V dané cenové hladině patří klasické provedení s pouze čelním pohledem mezi provedení zcela běžná. Instalaci na čelní sklo zajistí přísavka. Kameru umístěte tak, aby vám jakkoliv nebránila ve výhledu z vozidla.

Rozlišení záznamu tohoto modelu dosahuje maximálně 1 920 x 1 080 pixelů, což lze považovat za rozlišení optimální. Největším benefitem tohoto modelu je pak schopnost záznamu až 60 snímků za sekundu při takto vysokém rozlišení. Tato možnost nebývá u autokamer ani zdaleka běžná. Záznam s takovouto snímkovou frekvencí bude výrazně plynulejší. Clonové číslo f/1,8 definuje, že si kamera povede poměrně obstojně i ve večerních hodinách. Úhel záběru 140° se řadí mezi zcela optimální.

Kamera nedisponuje optickou stabilizací, je tak vhodná spíše do dopravních prostředků, které nelze označit za „kostitřasy“. Kameru můžete ovládat prostřednictvím tlačítek a displeje s úhlopříčkou 2,7 palců. Ten se řadí v kategorii mezi větší. Úložiště může tvořit paměťová karta s až 128 GB. Integrovaná baterie s kapacitou 240 mAh slouží spíše jako záložní zdroj energie pro případ natáčení místa nehody.

Parametr Tento produkt
Výrobce

MiO

Typ

Klasická

Rozlišení videa přední kamery (px)

1920 x 1080

Rozlišení videa zadní kamery (px)

Bez zadní kamery

Úhel záběru přední kamery (°)

140

Úhel záběru zadní kamery (°)

Bez zadní kamery

Světelnost objektivu (f/xx)

1,8

Počet snímků za sekundu (FPS)

60

Optická stabilizace

Ne

Velikost displeje (")

2,7

Paměťová karta (GB)

128

Baterie

Ano

Kapacita baterie (mAh)

240

Šířka (mm)

90

Výška (mm)

49

Hodnocení funkcí a vybavení

Ve funkčním vybavení modelu Mio MiVue 792 WiFi Pro vám nebude scházet nic. Modul WiFi umožní snadné prohlížení záznamů z mobilu, GPS pak zaznamenává pozici zařízení do záznamu. Druhým významem modulu GPS je také možnost využití funkce detekce radarů. Pokud je kamera napojena na napájení, automaticky se při nastartování zapne a začne nahrávat.

G-senzor pomůže zaznamenat směr a rychlost nárazu při havárii, detekce jízdních pruhů vás zase včas upozorní na vybočení, příliš na ni však ve vlastním zájmu nespoléhejte a důvěřujte při řízení spíše svým očím, než kameře. Nechybí také integrovaný mikrofon pro záznam zvuků v okolí kamery.

Parametr Tento produkt
WiFi

Ano

GPS

Ano

Automatické zapnutí

Ano

Detekce pohybu

Ano

G-senzor

Ano

Magnetický držák

Ne

Mikrofon

Ano

Fotoaparát

Ano

Detekce radarů

Ano

Detekce jízdních pruhů

Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Kamera obdržela od uživatelů velké množství kladných hodnocení. Ti předně zmiňují solidní kvalitu záznamu, a to i v noci, výtečný poměr ceny a výkonu, ale také praktickou detekci radarů. Upozorňujeme, že tato funkce není v rozporu se zákonem, můžete ji tak bezpečně využívat.

Mezi negativy se objevuje snad jen to, že jsou tlačítka na kameře trochu menší a po hmatu se tak zařízení hůře ovládá. Do drobných obtíží se dostanete, pokud máte na počítači pouze OS Linux. Ten s kamerou pracovat moc dobře neumí, to však platí pro většinu autokamer. Negativně je hodnocena také výdrž baterie, toto však přikládáme spíše neporozumění instalaci produktu. Všechny autokamery jsou konstruována tak, aby byly kontinuálně připojeny do napájení.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Pokud se v problematice vyznáte, nebo jste si přečetli náš článek Jak vybrat autokameru, na první pohled si povšimnete, jak optimálními parametry kamera disponuje. Úhel záběru zaznamená vše, co je potřeba, bez nadměrného zkreslení. Frekvence 60 snímků za sekundu zajistí skutečně plynulý záznam a vybavení funkcemi lze označit za nadstandardní.

Tyto benefity doprovází spíše menší negativa, a to například krátká výdrž baterie. Zařízení je možné na baterii provozovat okolo 10 minut. Tlačítka na kameře mají menší rozměry, ovládání za jízdy tak není optimální. Další důležitější negativa jsme na kameře nenalezli, což potvrzují ostatně také uživatelské recenze, které jsou vesměs výrazně kladné.

Naše hodnocení a závěr

Kamera Mio MiVue 792 WiFi Pro je vhodná pro všechny uživatele, kteří požadují kvalitní záznam a pokročilé funkce za až překvapivě přijatelnou cenu. Úhel záběru 140° v kombinaci s FullHD rozlišením při 60 snímcích za sekundu poskytne opravdu kvalitní záznam. Co trochu schází, je optická stabilizace, pokud však nepojedete vyloženě po „tankodromu“, záběr bude i tak stabilní. Jako u všech autokamer platí, že byste zařízení měli provozovat stabilně zapojené do zdroje energie.

2 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Mio MiVue 792 WiFi Pro | Hodnocení: 86,5 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá věci do hloubky a dané téma si detailně prostuduje. Díky tomu vám snadno poradí, na co se zaměřit při výběru kamery do auta, jaké funkce byste neměli vynechat a jaké je nejlepší upevnění kamery. Kromě autokamer se u nás věnuje tématům, jako jsou klasické vysavače, žehličky či cyklotrenažéry.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den, nahrává kamera ve smyčce?

Jiří

Dobrý den,
ano, obdobně jako všechny ostatní kamery do auta i model Mio MiVue 792 nahrává záznam ve smyčce, aby se nestalo, že se karta zaplní a záznam v půli cesty z nenadání přestane zapisovat.

Jakub Gulec, redaktor

Jakou má vydrž, nebo jaký čas natáčí – hodinu, dvě?

Renáta Janečková

Dobrý den,
tato kamera do auta, obdobně jako konkurenční modely dovede bez napájení natáčet pouze jednotky, až maximálně nižší desítky minut. Pro provoz všech autokamer se důrazně doporučuje instalovat stálé napájení.

Jakub Gulec, redaktor

Dobrý den, jak je dlouhý napájecí kabel?

Lenka

Dobrý den,
kabel by měl mít dle specifikací výrobce 3,3 metrů.

Jakub Gulec, redaktor

Dobrý den, je možné dokoupit zadní kameru k tomuto výrobku?

Jiří Kovář

Dobrý den,
dokoupení zadní kamery je možné. Výrobce slibuje kompatibilitu se zadní kamerou MiVue A30 a MiVue A50.

Jakub Gulec, redaktor

Informace v menu na displeji jsou jenom v angličtině?

Milan

Dobrý den,
doporučuji zkusit následující postup: v Menu zvolte Settings a dále Language a vyberčte Čeština.

Jakub Gulec, redaktor

Když zkusim Settings a češtinu nedovolím tak čeština v kameře nebude. Chci mít jasno bude čeština v kameře nebo ne ?

Milan

Dobrý den, ano, v menu češtinu lze nastavit.

Jakub Gulec, redaktor

Dobrý den, jaké časové smyčky jdou nastavit? Děkuji.

Petr Coněk

Dobrý den,
kamera umožní smyčky 1, 3 nebo 5 minut dlouhé.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Mio MiVue 792 WiFi Pro

Mio MiVue 792 WiFi Pro

2 700 Kč Orientační cena