Recenze a porovnání kamery do auta Mio MiVue M760D | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Mio MiVue M760D

96,5 % Celkové hodnocení

Varianta na motorku v kategorii Kamery do auta

Klady

  • Kvalitní záznam s optickou stabilizací
  • Kamerový systém pro motorku
  • Instalace nenápadných kamer přímo na motorku

Zápory

  • Vysoká cena
  • Složitější instalace
  • Schází detekce radarů
8 800 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Kamerový systém Mio MiVue M760D se zařadil v našem výběru mezi specificky vybraná zařízení. Systém je primárně určen pro využití na motorce, čemuž je uzpůsoben konstrukčně i svou odolností proti vodě. Tomu odpovídá odolnost s kategorizací IP67, ale také způsob ovládání tohoto zařízení pomocí tlačítek. Dvojice kamer umožní snímat jak čelní, tak také zadní pohled, a v případě havárie vám zajistí důkazní materiál vysoké kvality.

Jak jsme již uvedli výše, jedná se o kamerový systém, ten sestává ze dvou kamer. Obě dvě disponují rozlišením 1 920 x 1 080 pixelů, což lze považovat za více než dostatečné. Úhel záběru 130° zajistí dostatečně široký pohled, na záznamu bude vše, co je potřeba. Výborných hodnot dosahuje také optika kamer, světelnost definuje výrobce clonovým číslem f/1,6. Zařízení si povede dobře také ve večerních hodinách.

Za velmi důležitou součást tohoto záznamového systému lze považovat optickou stabilizaci. Každou motorku v menší či větší míře totiž doprovází vibrace, které by jednak u běžné autokamery záznam zcela znehodnotily, navíc by mohly zařízení, které není na motorky konstruováno, snadno poškodit. Úložiště kamer lze rozšířit paměťovou kartou až o 128 GB. Rozměry jsou pak celkově velmi kompaktní a možnosti řízení nijak neovlivní.

Parametr Tento produkt
Výrobce

MiO

Typ

Externí

Rozlišení videa přední kamery (px)

1920 x 1080

Rozlišení videa zadní kamery (px)

1920 x 1080

Úhel záběru přední kamery (°)

130

Úhel záběru zadní kamery (°)

130

Světelnost objektivu (f/xx)

1,6

Počet snímků za sekundu (FPS)

30

Optická stabilizace

Ano

Velikost displeje (")

Bez displeje

Paměťová karta (GB)

128

Baterie

Ne

Šířka (mm)

30

Výška (mm)

40

Hodnocení funkcí a vybavení

Systém Mio MiVue M760D Dual disponuje GPS pro zápis polohy do videozáznamu. Nechybí automatické zapnutí, ale také modul WiFi. Ten umožňuje procházet videozáznamy prostřednictvím aplikace. G-senzor rozezná rychlost, směr a intenzitu nárazu. Kamera umí zapisovat trasu na Google Maps, můžete ji tak využít také k sledování vlastní cesty. Nechybí také mikrofon. Záznam zvuku totiž může tvořit hodnotnou část důkazního materiálu.

Parametr Tento produkt
WiFi

Ano

GPS

Ano

Automatické zapnutí

Ano

Detekce pohybu

Ne

G-senzor

Ano

Magnetický držák

Ne

Mikrofon

Ano

Fotoaparát

Ne

Detekce radarů

Ne

Detekce jízdních pruhů

Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Recenzovaná kamera disponuje výhradně kladnými hodnoceními uživatelů. Ti oceňují zejména možnost natáčet přední i zadní pohled, vysokou kvalitu záznamu a GPS trasování. Mezi recenzemi se objevují také pochvaly směrem k možnosti instalace kamerového systému přímo na konstrukci motorky. Na videu je znázorněn postup instalace, pokud nemáte v instalaci elektrických zařízení praxi, doporučujeme kontaktovat svůj servis.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Kamera MiVue M760D je specifická už jen svým provedením. Za hlavní benefit lze označit její určení přímo pro motorky a napájení z baterie motocyklu. Kvalitu záznamu podporuje optická stabilizace, která je na motorce nutností. Kamery působí nenápadně, nepovažujeme za pravděpodobné, že je někdo ukradne.

Na druhou stranu nese toto zařízení také poměrně vysokou cenovku. Napojení na elektroinstalaci motorky nemusí být pro laika jednoduché, pokud si nejste instalací jistí, doporučujeme požádat o tuto úpravu váš servis. Za hodnotnou funkci by bylo možné považovat také detekci radarů, kterou však toto zařízení nepodporuje.

Naše hodnocení a závěr

Celkově hodnotíme tento kamerový systém velmi kladně. Jedná se o optimální variantu pro vášnivé motorkáře, kteří chtějí mít k dispozici kvalitní videozáznam jako podklad řešení havarijních událostí. Se stabilizací obrazu a instalací přímo do konstrukce motorky nebudou kamery nerušené jízdě jakkoliv překážet, ovládání dvěma tlačítky je navíc velmi jednoduché.

8 800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Mio MiVue M760D | Hodnocení: 96,5 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je technickým expertem naší redakce. Kromě kamer do auta se věnuje také videokamerám a fotoaparátům, záznamové technice tak rozumí perfektně. Na této stránce vám například vysvětlí, k jakým účelům slouží G-senzor. Kromě autokamer najdete jeho recenze například u mobilů či televizorů, ale také u celé řady další elektroniky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Mio MiVue M760D

Mio MiVue M760D

8 800 Kč Orientační cena