Menu

Recenze a srovnání Niceboy PILOT X

78,6 % Celkové hodnocení

Malé tělo v kategorii Kamery do auta

Klady

  • Snadná instalace
  • Výborný úhel záběru
  • Magnetický držák

Zápory

  • Minimální výdrž baterie
  • Nižší kvalita provedení
  • Uzamčení G-senzorem není 100% spolehlivé
2 400 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Niceboy PILOT X je kamerou do auta střední třídy. Tomu odpovídá také vybavení, kterým recenzované zařízení disponuje. Z důležitých funkcí nic neschází, s ohledem k nižší ceně však budete muset některé z těch nadstandardních oželet. Kamera se postará také pouze o čelní pohled, dění v kabině a za automobilem nepozoruje. Na sklo se instaluje nalepením magnetického držáku, zařízení tak snadno sejmete například při odchodu z vozidla.

Rozlišení 1 920 x 1 080 pixelů podporuje při maximálně 30 snímcích za sekundu, což lze považovat za hodnotu dostatečnou. Úhel záběru 150° poskytne kompletní přehled o situaci před vozidlem, včetně dopravního značení a dění na chodníku vedle jízdního pruhu. Světelnost objektivu výrobce neuvádí, lze tedy předpokládat, že se nejedná o nic, čím by se mohla kamera chlubit.

Optická stabilizace je až překvapivým doplňkem s ohledem k ceně, záznam bude stabilní a bez roztřesení. Velikost displeje 1,6 palců patří mezi menší, reflektuje však kompaktní rozměry kamery. Integrovaná baterie poslouží spíše ke krátkodobému nahrávání, než k záznamu celé jízdy. Úložiště tvoří paměťová karta s velikostí až 64 GB, ta však obdobně jako u ostatních autokamer není součástí balení.

Parametr Tento produkt
Výrobce

MiO

Typ

Klasická

Rozlišení videa přední kamery (px)

1920 x 1080

Rozlišení videa zadní kamery (px)

Bez zadní kamery

Úhel záběru přední kamery (°)

150

Úhel záběru zadní kamery (°)

Bez zadní kamery

Počet snímků za sekundu (FPS)

30

Optická stabilizace

Ano

Velikost displeje (")

1,6

Paměťová karta (GB)

64

Baterie

Ano

Kapacita baterie (mAh)

160

Šířka (mm)

37

Výška (mm)

52

Hodnocení funkcí a vybavení

Model Niceboy PILOT X disponuje všemi základními funkcemi, které jsou podstatné. Schází sice modul WiFi, který často usnadňuje sledování záznamů a nastavení kamery, zařízení je však vybaveno modulem GPS. Ten poslouží pouze pro účely záznamu polohy, detekce radarů k dispozici není. Kamera se zapne při nastartování a pohybu sama.

G-senzor se postará o uzamčení záznamu, ten se tak automaticky nepřepíše při zaplnění paměti. Mikrofon zaznamenává zvuky v okolí kamery, tato funkce je praktická zejména při řešení nehody s jejími ostatními účastníky. Kamera neumí detekovat vybočení z jízdních pruhů.

Parametr Tento produkt
WiFi

Ne

GPS

Ano

Automatické zapnutí

Ano

Detekce pohybu

Ano

G-senzor

Ano

Magnetický držák

Ano

Mikrofon

Ano

Fotoaparát

Ano

Detekce radarů

Ne

Detekce jízdních pruhů

Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Mezi uživatelskými recenzemi najdete zmínky zejména směrem ke kvalitě záznamu. Ten je čistý, bez rozmazání a dobře čitelný. Nastavení považují uživatelé za velmi jednoduché, bez potřeby návodu. Za benefit s ohledem k ceně označují také GPS modul a velmi kompaktní rozměry.

Na druhou stranu se objevují zmínky o velmi krátké výdrži baterie. Ta by však neměla sloužit k záznamu, jedná se pouze o minimum pro krizovou situaci bez napájení. Jakoukoliv autokameru vždy provozujte připojenou do napájení automobilu. Uzamčení záznamu není úplně spolehlivé, doporučuje se zkontrolovat při nehodě uzamčení a záznam případě uzamknout proti jeho automatickému přepsání ručně.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Při zařazování tohoto produktu do našeho výběru nás překvapila optická stabilizace obrazu, kterou zařízení disponuje. Ta je k nalezení spíše u výrazně dražších modelů. Světelnost objektivu bohužel výrobce neuvádí, kamera si tedy pravděpodobně v noci povede spíše hůře. Úhel záběru zachytí vše potřebné, včetně dění na chodníku a ve všech okolních jízdních pruzích.

Za co však nemůžeme výrobce pochválit je méně spolehlivá funkce uzamčení záznamu proti přemazání prostřednictvím G-senzoru. Uzamčení záznamu raději v případě potřeby zkontrolujte a proveďte ručně. Výdrž baterie je naprosto minimální a troufáme si říct, že kdyby kamera žádnou baterií nedisponovala, nic by se nezměnilo. Provedení působí levnějším dojmem, na druhou stranu patří však tato kamera mezi velmi kompaktní zařízení.

Naše hodnocení a závěr

Autokameru Niceboy PILOT X můžeme s klidným svědomím doporučit méně náročným uživatelům, kteří nevyžadují funkce, jako je detekce radarů, či jízdních pruhů. V základu však plní svou funkci kamera velmi dobře, videozáznam je kvalitní, není roztřesený. S úhlem záběru 150° kameře nic neunikne, GPS pak do záznamu zapisuje polohu zařízení. Snímková frekvence není nejvyšší, na druhou stranu ji lze  považovat za zcela dostatečnou, obzvláště s ohledem na cenovou kategorii tohoto modelu.

 

2 400 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Niceboy PILOT X | Hodnocení: 78,6 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá věci do hloubky a dané téma si detailně prostuduje. Díky tomu vám snadno poradí, na co se zaměřit při výběru kamery do auta, jaké funkce byste neměli vynechat a jaké je nejlepší upevnění kamery. Kromě autokamer se u nás věnuje tématům, jako jsou klasické vysavače, žehličky či cyklotrenažéry.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Niceboy PILOT X

Niceboy PILOT X

2 400 Kč Orientační cena